On-line

We have 63 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Monday, 11 October 2010 09:31
There are no translations available.

Архипова Л.В.
член редколегії літературно-художнього альманаха "Гелікон"
м. Нікополь, Україна
Біографія


Полозенко Олег Миколайович
(передмова до книги "Секрет буття")

а

Книги - це людські душі, стиснуті щільними обкладинками, які тут же оживають, варто лише взяти їх в руки.

Книги Олега Полозенко відомі серед невеликого кола читачів, бо його книги з'явилися на світ в "самвидаві" у вигляді невеликих брошур, окремі оповідання друкувалися на сторінках місцевих газет і в альманаху "Гелікон".

Олег Полозенко - корінний нікопольчанин. Народився в сім'ї робітників 12 серпня 1966 року. З раннього дитинства любив книги та збирав їх. Свою першу розповідь написав у десять років. І відтоді все, що осідало в пам'яті вразливого та вдумливого парубка, лягало на папір. Восени 1984 р. його призвали до армії. Служив він в Архангельській області в ракетних військах стратегічного призначення. У вільний час писав оповідання, есе, і тому в армійському середовищі його так і називали "письменником". На папір лягали спостереження з армійського життя, роздуми з прочитаних книг по історії та філософії, спогади про навчання в СПТУ № 34, яке він закінчив перед службою в армії.

Після служби повернувся в рідне місто та став працювати на Південнотрубному заводі. Як художник бачить навколо себе свої картини, так і Олег в повсякденному трудовому житті завжди натикався на сюжети для своїх оповідань. Немає жодної розповіді в його творчості, сюжет якої був би надуманий або взятий не з життя людей, які оточують автора.

Деякі з них взяті з бесід під час відпочинку або перезміни в цехах заводу. Вони, звичайно, не є просто передачею оповіді розповідача, а творчо переосмислюються, набувають риси конкретної людини. Так оживають герої оповідань О. Полозенко, у яких завжди складні, а часто й трагічні долі. Вони нам близькі й зрозумілі, тому що ми всі живемо серед них і поряд з ними в тяжкий час, коли забуті та втрачені орієнтири, коли спаплюжені ідеали та немає опори, і дуже часто хочеться разом з героєм розповіді крикнути: "Пропади усе пропадом"!

Але є в книзі і казки, гумористичні та сатиричні твори, вірші. І вони часто бувають то відверто смішними, то чітко підходять під термін "сміх крізь сльози".

Життя в усьому її різноманітті випліскується на кожного читача із сторінок цієї книги. Хочеться вірити, що вона нікого не залишить байдужим, бо кожен знайде в ній своє, знайоме, близьке, таємне або явне.
 а
а

Поліщук В.
Журналіст
м. Нікополь, Україна
Біографія

Презентація книги "Секрет буття"
а
"Духовні цінності на хліб не намажеш"
Поліщук В.
 
В стінах міського краєзнавчого музею зустрілися сивоволосі корифеї нікопольської літератури та їх молодші колеги по цеху.

У музеї, як завжди, люди. Але в суботу був привід особливий. Відомі майстри слова зібралися на презентацію книги Олега Полозенка.

Ще років десять тому, входячи в літературу з ідеєю покінчити з культурною самотністю Нікополя, Олег Полозенко придбав славу автора "Нікопольських оповідань".

Олег завжди любив Нікополь гіркою та пристрасною любов'ю і не випадково зробив його місцем дії своїх оповідань. Цьому ж місту, багатому культурними подіями, судилося стати колискою невигаданих сюжетів. Не видумані і маленькі трагедії нікопольчан, реальні їх почуття, пристрасті, мрії та людські відносини.

Так, імена персонажів були вигаданими. Але не вигаданими були ті люди, яких добре знав Олег і які перейшли в його новели. Пояснюючи свій вибір, він говорить: "Я скористався тим, де народився й прожив більшу частину мого життя. Я виявив, що моя крихітна п'ядь рідної землі варта того, щоб писати про неї, що усього мого життя не вистачить, щоб вичерпати її тему".

Брехня й правда, зло й добро - дві сторони однієї і тієї ж реальності, причому реальність в новелах Олега стає животрепетною, різноманітною.

Кожен літератор мислить себе творцем, але є створеним, і немає гарантій, що творець вигаданих світів і персонажів правильно балансує між дійсністю і уявою.

Догматам людської цивілізації, що претендують на істинність, Олег послідовно протиставляє свою іронію. За простенькими сюжетами прихована глибока філософська загадка: зміна погляду на дійсність перевертає з ніг на голову усе, її істини і цінності. Духовні цінності на хліб не намажеш. Олег сумнівається в тому, що доброчесні люди - насправді ті, ким вони себе називають. Совість - одне з улюблених слів Олега. Перегорнемо його прозу та постараємося відновити значення цього слова: "разом із звісткою" "звести", - куди? Кого? Чому?

Фейлетони Полозенко Олега - це чесність письменника перед власним містом, чесність простої смертної людини, не здатної змінити або зламати систему, але і не здібного стати перед нею навколішки. Він пише не для того, щоб затвердити істинність своєї точки зору, а для того, щоб кожен з нас винайшов своє кредо, свій світогляд. Свою книгу Полозенко Олег назвав "Секрет буття".

Ми, нікопольчани, удосконалюємося в інтелектуальному відношенні. Підтвердженням тому - ця скромна подія, що свідчить, що нас в житті цікавить не лише "поїсти - випити - погуляти". Книга - не лише підставка під вазу, але і особливого роду експонат мислення.

Деякі новели Полозенко Олега - інтелектуальна загадка, де читач має бути активний, як дешифровщик. Варто лише злегка розслабитися за прочитанням якої-небудь дрібнички, як останній абзац переверне увесь сюжет. Олег любить справляти незабутнє враження в кінці, ось чому його мініатюри часто побудовані за принципом детектива: в них є загадка, завжди пов'язана з текстом, і розгадка таємниці набуває риси дослідження тексту. Детективне розслідування, захоплююче та звабливе, поступово переходить в шок від удару по забобонам. Ось тут і починаються складнощі в сприйнятті: за що він так з нами поступає? Не сміти заглядати в морок моєї душі лукавими очима! Бач, розумник який знайшовся?

Але Полозенко Олегу абсолютно наплювати на своє невміння подобатися. Зате він любить кожного з нас (про кого б він писав ще, коли б не ми?). І тому, ми усі, нікопольчани, натовпом бродимо по його сюжетах, а потім, хіба не для того ми йдемо в бібліотеки, щоб шукати в його книгах самих себе.
а
 а
Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

На нашому сайті Ви маєте змогу ознайомитися з роботами Олега Полозенка:
 
 
 
 
 
 
Last Updated on Sunday, 12 April 2020 13:09
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting