PDF Print E-mail
Business etiquette - Etiquette of official relations
Thursday, 16 September 2010 13:10
There are no translations available.

Матеріал підготувала:
Стрілецька М.В.
м. Нікополь, Україна
Біографія

Переклад з російської: Стрілецька М.В.

 

Чоловік та жінка: почуй мене!

Якщо порівнювати вміння чути у чоловіків і жінок, то порівняно з жінками чоловіки чують погано. І справа адже зовсім не в його безсердечності у той час, коли ви гукаєте його, а він говорить з кимось по телефону або чимось зайнятий і навіть "вухом не ворухне" на ваш заклик, а в особливостях слуху чоловіка.

Жінки ж не лише краще чують, але і чудово розрізняють звуки високих частот. Через тиждень після народження дівчинка може відрізняти звук материнського голосу і крик дитини від інших звуків в цьому приміщенні. Хлопчики в цьому віці такої здатності не мають. Жіночий мозок "вміє" розділяти звуки, класифікувати і приймати рішення відносно кожного з них, що дозволяє жінці вести розмову з кимось одним, стоячи лицем до лиця, і в той же час не упускати жодного слова з діалогу людей, що стоять поряд. У чоловіків такі здібності не виражені.

Жінки мають високу чутливість до змін тональності і гучності голосу, простіше кажучи, інтонації. Така здатність розвинулася з давніх часів і допомагала негайно помічати зміну емоцій у дітей і дорослих. Гострий слух жінки є складовою того, що прийнято називати жіночою інтуїцією. Це одна з причин, по якій жінки вгадують прихований зміст вимовленої фрази. Розмовляючи по телефону, жінки по голосу коханого визначають, що з ним: гнівається, бреше, щось задумав, щось накоїв, вибачається, знущається, практично признався в коханні. І усе це тільки вслухуючись в інтонацію! Чоловіки не мають таких здібностей, тому улюблені жіночі фрази: "Не смій розмовляти зі мною в такому тоні" або "Не кричи на мене" іноді доводять чоловіків до сказу. Чоловіки, як їм здається, говорили звичайним голосом і в звичайному тоні. "Я не кричу, я так розмовляю", - краще, що вони можуть відповісти.

А скільки сцен ревнощів було розіграно через те, що чоловік, розмовляючи по телефону, виходить з кімнати, в якій працює телевізор або розмовляють домашні. А він це робить з благородних спонукань, інакше йому б довелося прибрати звук телевізора, приглушити музику і попросити усіх замовкнути.

 
Чує, якщо бачить

По мірі росту хлопчиків, особливо в період раннього пубертата (напередодні статевого дозрівання), їх слухові канали нестримно ростуть, слідством чого може бути тимчасова глухота. А батьки в цей час часто лають хлопчиків за те, що вони не вміють слухати.

Дослідженнями було встановлено, що треба по-різному робити зауваження хлопчикам і дівчаткам. Якщо у вас донька, можете читати їй нотації, не відриваючи від справи ні її, ні себе. А якщо хлопчик - саджайте його навпроти, просіть дивитися вам в очі і тільки після цього висловлюйте те, що хотіли, інакше він вас не почує (до чоловіків це теж відноситься).

Зате чоловіки здатні краще бачити, ніж чути, що легко перевірити навіть в домашніх умовах, використовуючи прості завдання.

Завдання 1. Напишіть на аркуші паперу яку-небудь фразу. Наприклад, "Мама мила раму", попросіть підрахувати в ній кількість букв "м" на якийсь час.

Завдання 2. Попросіть на послух підрахувати кількість букв "р" у фразі: "У дворі трава, на траві дрова". Засічіть час.

Згідно вже проведеним дослідженням з першим завданням швидше справляються чоловіки, з другим - жінки.

 
Він мене не чує!

Група дослідників з Університету Шеффілд в північній Англії прийшла на допомогу сильній половині людства і надала цілком науково-обгрунтоване виправдання чоловічій "глухоті". Виявляється, чоловікам набагато складніше сприймати жіночі голоси, ніж голоси побратимів по полу.

Дослідники з'ясували, що існує величезна різниця в тому, як мозок реагує на звуки, які видаються чоловіками і жінками. Виявляється, чоловіки дешифрують жіночі голоси, використовуючи "аудиторну" частину мозку, яка зазвичай обробляє музику, тоді як чоловічі голоси приводять в дію значно простіший механізм. Вони активізують ту область, яку називають "уявним поглядом", - завдяки ній люди порівнюють себе з іншими і "приміряють" на себе різні речі.

Жіночі голоси значно складніші, ніж чоловічі. Це обумовлено різницею в розмірі і формі голосових зв'язок і гортані, а також тим, що прекрасна половина має багатшу природну "мелодику" мови. Завдяки цьому жіночий голос має складніший діапазон звукових частот, ніж чоловічий. Таким чином, жіночі голоси вимагають від чоловіків активнішої діяльності мозку.

Дослідники додають, що зроблене ними відкриття може пояснити, чому люди, які страждають галюцинаціями, зазвичай чують чоловічі голоси. Можливо, це відбувається саме тому, що мозку набагато складніше точно відтворити в уяві жіночий голос, чим чоловічий.


Раз програма, два програма...

Мозок жінки запрограмований на дитячий крик, а чоловік швидше прокинеться від скрипу двері або звуку тріснутої за вікном гілки, чим від нічної "сирени" вашого малюка.

А усе тому, що чоловік - мисливець. Він має здатність розпізнавати і імітувати звуки, які видають тварини, і безпомилково вказувати розташування джерела звуку. Не дивно, що настроювачі музичних інструментів, звукооператори і диригенти - в основному чоловіки. А під час грибних походів чоловіків, які заблукали, менше, ніж жінок.

Здатність до просторової орієнтації означає вміння скласти в думці картину, що відбиває форму речей, їх розміри, координати, рух і географію. Сюди ж відноситься здатність обертати в уяві предмет в просторі, бачити його в тривимірній перспективі і подумки прокладати маршрут на місцевості, яка багата перешкодами. Кінцевий підсумок - можливість відстежити рух цілі і уразити її. Професор психології Університету штату Айова доктор Камілла Бенбоу провела сканування мозку більше мільйона хлопчиків і дівчаток при дослідженні здібностей до просторової орієнтації. Вона повідомила, що вже до чотирьох років різниця між ними була вражаючою. Було встановлено, що дівчатка подумки відмінно бачили в двох вимірах, а хлопчики в трьох. У тривимірних відеотестах хлопчики за здібностями до орієнтації перевершували дівчаток відносно 4:1, і дівчатка з найвищим рівнем здібностей були гірші за хлопчиків з найнижчим рівнем. У чоловіків за цю функцію відповідає спеціальна область мозку, яка займає, щонайменше, чотири місця у фронтальній частині правої півкулі. Не маючи особливої області, відповідальної за просторову орієнтацію, жінки зазвичай погано справляються з відповідними завданнями. Більшість жінок не люблять справ, пов'язаних з орієнтацією і не займаються такого роду діяльністю. У чоловіків наявність особливої області дозволяє успішно виконувати відповідні завдання, вони часто вибирають професії, пов'язані з просторовою орієнтацією. Крім того, наявність цієї області мозку у чоловіків дає їм можливість вирішувати проблеми. Почуття місця у жінок і дівчаток слабке, оскільки у них історично не виникало необхідності переслідувати здобич і потім шукати шлях додому. Ось чому жінкам так важко розібратися в карті. У жінок погані здібності до просторової орієнтації, оскільки в процесі еволюції вони не займалися полюванням. Існують тисячі документально підтверджених доказів, які свідчать про перевагу чоловіків в мистецтві визначати своє місце в просторі. Це не дивно, зважаючи на їх еволюцію як мисливців. Чоловіки настільки одержимі видовищами, пов'язаними з ураженням цілі, що самих високооплачуваних гравців у світі можна зараз зустріти серед футболістів, баскетболістів і тенісистів.

Ця здатність чоловіків допомогає і при виборі домашніх кінотеатрів або стереосистем, таких улюблених сильною статтю. Чоловік точно вкаже, яка з колонок гірше працює, добре або погано розкладений звук. І усе тому, що при перегляді фільму жінки отримують задоволення від сюжету, а чоловіки від - звукових спецефектів.

 
Практичні виснови
  1. Не ображайтеся, якщо раптом вночі ваш чоловік не почув крику дитини. Він не знущається, він любить малюка, але дійсно може його не почути. Тому не надавайте собі ведмедячу послугу, покладаючи виключно на себе нічний догляд за дитиною - будіть новоспеченого батька. Після декількох "ліктьових" підйомів чоловік спокійно прокидатиметься вночі, якщо не від плачу немовляти, то від вашого умовного "сигналу".
  2. Якщо ви сидите перед телевізором, не соромтеся попросити чоловіка впустити або випустити кішку, що нявкає під дверима. 
  3. Сміливо просіть коханого полагодити кран, що підтікає у ванній: чоловік дійсно не чує, як він крапає. 
  4. Говорячи чоловікові щось важливе, сядьте або станьте навпроти нього, а не носіться по квартирі з ганчіркою для пилу чи пилососом. Пам'ятайте про тривимірну карту джерел звуків в його голові. Джерело звуку (в даному випадку ваш голос), що хаотично переміщується по цій карті, викличе у слухача-чоловіка неусвідомлене роздратування. Розмовляйте з ним лицем до лиця, інакше він упустить деталі. 
  5. При купівлі апаратури враховуйте можливості вашого слухового апарату і поясніть це домашнім. Дитина чує звук з частотою до 30 000 коливань в секунду, підліток до 20 років - до 20 000 коливань в секунду, до 60 років ми сприймаємо звук до 12 000 коливань в секунду. Ось і подумайте: чи варто витрачати гроші на купівлю сучасної, досконалої, високочастотної музичної апаратури, якщо величезну частину цих коливань ми просто не сприймаємо?
 

Цікаві факти  

  • Жінки говорять майже в три рази більше чоловіків. Такі дані містяться в книзі The Female Mind ("Жіночий розум") американського психіатра доктора Луан Бризендин, яка очолює жіночу клініку в Сан-Франциско.
  • Щодня жінка вимовляє в середньому 20 000 слів - на 13 000 більше, ніж чоловік. Жінки також говорять швидше за чоловіків. Це відбувається, стверджує Луан Бризендин, через те, що під час розмови жінка використовує більшу кількість клітин головного мозку. У чоловіків "розмовні" клітини блокуються гормоном тестостероном. 
  • Крім того, жінки відчувають збудження від звуків власного голосу. Згідно Луан Бризендин, навіть невелика розмова викликає у жінки відчуття, начебто вона прийняла невелику дозу героїну. 
  • Як наслідок, вважає психіатр, жінкам, набагато простіше виразити свої емоції, ніж чоловікам. Здатність жінки багато говорити, це як восьмисмугове шосе, по якому вільно рухаються її емоції, рахує Бризендин, тоді як у чоловіків для емоцій є тільки невелика польова доріжка.
 
 
Джерела:
Богатырева Е. Как он слушает // С тобой. - 2004. - № 8.
www.center-nlp.ru
www.rbc.ru
www.ruskolan.xpomo.com
 

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про діловий етикет:
 
Last Updated on Wednesday, 05 January 2011 17:51
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting