On-line

We have 397 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Бібліотечному фахівцю - Інформаційні листки
Sunday, 06 January 2013 12:04
There are no translations available.

Історія Нікопольщини

.
.

 .


.

Наш край: від мезозою до первісних мисливців


Чи знаєте Ви, що колись на території сучасної Нікопольщини плескалися води теплого океану? Які істоти населяли наш край у часи льодовикового періоду і чому зникли мамонти? Коли вперше на цій землі з’явилися люди і як вони жили?


Наша віртуальна екскурсія у часі охопить величезний період найдавнішої історії (понад 200 млн. років) - від початку мезозойської ери до появи первісних мисливців та зникнення мамонтів. Ви дізнаєтесь про те, якою була Нікопольщина у різні ери і періоди, як змінювався її рослинний та тваринний світ.


І хоча найбільша увага у цьому проекті, звичайно, приділяється Нікопольщині, ми розповімо й про найважливіші події, які відбувалися у мезозої та кайнозої в усьому світі.


До Вашої уваги статті цього розділу:


Сподіваємось, що цікава розповідь про далеке минуле суттєво поповнить Ваші знання про найдавніший період історії Нікопольщини.

 .

Дізнатися більше про Наш край у часи від мезозою до первісних мисливців Ви можете тут: Головне меню - Історія Нікопольщини - Наш край: від мезозою до первісних мисливців


Пряме посилання: http://bizslovo.org/content/index.php/ua/istoriya-nikopolya/154-nash-kray-vid-m-do-p-m.html

.


.

Давня історія (скіфи)


Чи знаєте Ви, що найбільш відомі скіфські царські кургани (Чортомлик та Товста Могила) знаходилися на території Нікопольщини? Цей давній кочовий народ залишив великий слід в історії нашого краю, а знамениті скарби скіфських курганів сьогодні прикрашають найбільші музеї Києва та Санкт-Петербурга.


Усі статті цього розділу прикрашені численними фотографіями різних років, картами, схемами та авторськими малюнками і реконструкціями.


До Вашої уваги:


Сподіваємось, що розповіді про часи Великої Скіфії сподобаються не тільки історикам та краєзнавцям, але й усім тим, хто просто цікавиться історією нашого краю.

 .

Дізнатися більше про скіфів Ви можете тут:  Головне меню - Історія Нікопольщини - Давня історія


Пряме посилання: http://bizslovo.org/content/index.php/ua/istoriya-nikopolya/134-davnya-istoriya.html

.


.

Козацька доба


«Ось те гніздо, звідки вилітають усі ті горді й дужі, як леви! Ось звідки розливається воля і козацтво на всю Україну!» - так писав славнозвісний Микола Васильович Гоголь про наш край - Нікопольщину, у своїй повісті «Тарас Бульба». І мав рацію. Нікопольщина була центром Запорозького козацтва, де протягом більше як двісті років знаходились п'ять із семи Запорозьких Січей:

  • Томаківська
  • Базавлуцька
  • Микитинська
  • Стара Чортомлицька
  • Підпільнянська (Нова Січ)» (Богуш П.М. «Нікопольщина - столиця п’яти Запорозьких Січей»).


«В історії України доба козацтва займає особливе місце, оскільки його політичні, військові, соціальні, економічні, культурні, духовні основи були визначальними для всього українського народу. Протягом тривалого часу, що склав кілька століть.


А віддалені наслідки козацького впливу на подальший розвиток українців (всього українського суспільства) сягають кінця XX століття, наскільки потужним був заряд української козацької ідеї. І головним регіоном, де вона сформувалась, був наш край, відомий за назвою головного міста - нікопольським» (Жуковський М.П. «Козацька Атлантида».)

 .

Дізнатися більше про козацьку добу Ви можете тут: Головне меню - Історія Нікопольщини - Козацька доба


Пряме посилання: http://bizslovo.org/content/index.php/ua/istoriya-nikopolya/135-kozacka-doba.html

.


 .

З історії нікопольських ярмарок


З давніх часів на місці найзручнішої переправи через Дніпро, яку через багато віків люди назвуть Микитиним Перевозом, велася торгівля, а скіфи постачали через неї залізну руду до Кам’янського городища. Вигідне природно-географічне положення цієї місцевості сприяло розвитку торгівлі в усьому регіоні. Згідно за Андрусівським договором (1667 р.), Микитин Перевіз був єдиним місцем, де чумакам дозволялося перевозити сіль на інший берег Дніпра.  У 1776-1779 рр. тут існувала Микитинська митниця, якій були підпорядковані усі митні установи в нових землях. Особливо бурхливо торгівля почала розвиватися наприкінці XVIII - на початку XIX ст., коли у багатьох містах нового краю, у тому числі і в Нікополі, стали проводитися традиційні ярмарки.


У м. Нікополі проводилося 4 ярмарки: Благовіщенська (25 березня), Вознесенська (в червні), Успенська (15 серпня), Дмитрівська (26 жовтня).  


На ярмарок з’їзжджалися торгівці різними товарами з міст та містечок Катеринославської губернії, інших південних губерній та, навіть, з Курська, Києва та Москви.


Ось, що розповідається про Нікопольські ярмарки в архівному документі 1867 р.: «...За исключеніемъ г. Ростова ни одинъ уездный городъ губерніи не можетъ въ настоящее время соперничать относительно торговли съ Никополемъ...», «...Торговцы были съ красными товарами изъ городов: Екатеринослава 4; Чернигова 6; Орла 2; Полтавы 1; Херсона 1; Новомосковска 4; Павлограда 4; Славяносербска 1; Пирятина 3; Стародуба 3; Берислава 1...».

.

Дізнатися більше про Нікопольський ярмарок Ви можете тут: Нікополь туристичний - Нікопольський ярмарок


Пряме посилання: http://bizslovo.org/content/index.php/ua/nikopolskiy-yarmarok.html

.


 .

Нікопольщина в світлі європейської історії


Бібліотечко-інформаційний центр «Слово» представляє виставку-експозицію «Нікопольщина в світлі європейської історії».


Ми пропонуємо Вам відвідати віртуальну виставку-експозицію «Нікопольщина у світлі європейської історії», яка розповідає про славну історію Нікопольщини.


Будь-який куточок Європи міг би пишатися такою багатою і неповторною історією, а історичні зв'язки Нікопольщини з багатьма регіонами Європи йдуть у глиб віків.


Ми нагадаємо Вам про ці зв'язки і покажемо, що вже в незапам'ятні часи наш край зовсім не знаходився на узбіччі світової цивілізації. До Вашої уваги розділи виставки-експозиції:

  • Археологічні знахідки
  • Край п'яти Запорозьких Січей
  • Чужому навчаємось, свого не цураємось.


Наша головна мета - гідно представити свій край мешканцям Нікополя, України, країн СНД та Європейського союзу. Довести, що наше місто гідне високого статусу історичного та унікального.
 

В експозиції виставки представлені знахідки місцевих археологів, зроблені на території нашого краю, унікальні карти та фотознімки, історичні реконструкції, а також цікава і пізнавальна література.


Ми сподіваємося, що нікопольці не раз відчують непідробну гордість, усвідомивши, в якому чудовому та унікальному краї їм випало щастя народитися.


Віртуальна виставка-експозиція знаходиться тут:  Бібліотечному фахівцю - Виставки та експозиції

.
У разі використання матеріалів цього сайту активне посилання на сайт обов'язкове

Last Updated on Monday, 08 July 2013 15:17
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting