On-line

We have 42 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Memorable dates and holidays - May
Thursday, 14 May 2020 13:09
There are no translations available.

День Європи в Україні

 

 

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

Джерело: Ділова Мова

 


  

Історія свята

Рада Європи святкувала однойменне свято у день свого заснування 5 травня 1949 р. до 1964 р.

Європейський Союз затвердив 9 травня як День Європи на саміті в Мілані 1985 р., вирішивши увічнити день проголошення Декларації Шумана. У декларації пропонувалося об'єднання французької та західнонімецької вугільної та металургійної промисловості, що призвело до створення Європейського співтовариства з вугілля та сталі, першого Європейського співтовариства, створеного в 1952 році. Також 9 травня вважається Днем народження Європейського Союзу.

Європейська Комісія розпочала «плот культурних іконок» у 1985 році у відповідь на доповідь спеціальної комісії «За народну Європу» під головуванням П'єтро Адонніно. Його метою було сприяти європейській інтеграції шляхом сприяння загальноєвропейській ідентичності серед населення країн-членів ЄК. 29 червня 1985 року в Мілані Європейська рада прийняла «День Європи» разом із прапором Європи та іншими пунктами.

Після заснування Європейського Союзу в 1993 році дотримання Дня Європи національними та регіональними органами влади значно зросло. Зокрема, Німеччина вийшла за межі святкування лише цього дня, починаючи з 1995 року, продовживши дотримання цілого «Тижня Європи» (Europawoche [de]), зосередженого на 9 травня. У Польщі Фундація Шумана, польська організація, яка виступає за європейську інтеграцію, створена в 1991 році, вперше організувала свій Варшавський парад Шумана в день Європи 1999 року, в той час виступаючи за вступ Польщі до ЄС. Про дотримання 9 травня як «Дня Європи» повідомлялося по всій Європі станом на 2008 рік. У 2019 році 9 травня став офіційним державним святом у Люксембурзі щороку, відзначаючи День Європи.

Вибір ЄС щодо дати заснування Європейського співтовариства з вугілля та сталі, а не самого ЄС, пов'язаний з розповіддю Шумана, в якій стимулювання економічного зростання та зміцненням миру між Францією та Німеччиною, подається як передчуття «покликання Європейського Союзу, який буде головною інституційною базою для значно подальшої європейської інтеграції пізніших десятиліть».

Європейська Конституція юридично закріпила б усі європейські символи в договорах про ЄС, однак договір не був ратифікований у 2005 році, а використання продовжуватиметься лише нині фактично. Заміна Конституції, Лісабонський договір, містить декларацію шістнадцяти членів, що підтримують символи. Європейський Парламент «офіційно визнав» День Європи у жовтні 2008 року... читати далі

 

Великий прапор Європи в Стразбурзі під час Дня Європи у 2009 р.

 


 

ТОП-10. Видатні письменники в історії

Десять видатних письменників усіх часів, згідно загальною кількістю набраних очок:

1. Лев Толстой - 327

Лев Толстой Один з найбільш широко відомих російських письменників і мислителів, шанований як один з найвидатніших письменників світу. Учасник оборони Севастополя.

Письменник, визнаний ще за життя главою російської літератури, чия творчість ознаменувало новий етап у розвитку російської та світової реалізм, ставши своєрідним мостом між традиціями класичного роману XIX століття і літературою XX століття.
Найбільш відомі твори Толстого, як романи «Війна і мир», «Анна Кареніна», «Воскресіння», автобіографічна трилогія «Дитинство», «Отроцтво», «Юність», повісті «Козаки», «Смерть Івана Ілліча», «Крейцерова соната», «Хаджи-Мурат», цикл нарисів «Севастопольські оповідання», драми «Живий труп» і «Влада темряви», автобіографічні релігійно-філософські твори «Сповідь» і «У чому моя віра?»Та ін... читати далі 


 
 
На цій сторінці ви зможете познайомитись з видатними європейськими композиторами-класиками.
 
Жан Батист Люллі
 
 
Жан Батіст Люллі (1632-1687) – видатний французький композитор, скрипаль, музичний діяч епохи барокко, італієць за походженням. Засновник французької оперної та балетної національної школи... читати далі

 


 

 
 
Переважна більшість музики композиторів усіх часів провів все своє життя, присвячений досконалості своїх шедеврів і музичного мистецтва. Це проходить довгий шлях, щоб сказати, що мотивація поряд з здорова доза талант, у поєднанні з присвячена практиці surefire рецепт передового досвіду. Список музики композиторів, подані нижче, безумовно, є свідченням такої продуктивності...читати далі
 

  

 Моя Європа

Онлайн-подорожі

 

Польша. Вроцлав 

 

 Фінляндія. Хельсінкі

 

 Німеччина. Кельн

 

Франція. Ліон

 

 Чехія. Прага

 

 Італія. Ріміні

 

Італія. Сан Маріно

 


 
Австрія
 
 Велика Британія
 
Швейцарія
 
 
Норвегія
 
Болгарія
 
ТОП-10 найкрасивіших міст Європи

 


 

 Виставка-експозиція «Нікопольщина у світлі європейської історії»

 

Ми пропонуємо Вам відвідати віртуальну виставку-експозицію «Нікопольщина у світлі європейської історії», яка розповідає про славну історію Нікопольщини. Будь-який куточок Європи міг би пишатися такою багатою і неповторною історією, а історичні зв'язки Нікопольщини з багатьма регіонами Європи йдуть у глиб віків. Ми нагадаємо Вам про ці зв'язки і покажемо в трьох розділах виставки-експозиції «Археологічні знахідки», «Край п'яти Запорозьких Січей», «Чужому навчаємось, свого не цураємось», що вже в незапам'ятні часи наш край зовсім не знаходився на узбіччі світової  цивілізації... читати далі

 

 

 

 

Last Updated on Thursday, 14 May 2020 15:50
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting