On-line

We have 105 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Memorable dates and holidays - July
Monday, 26 July 2021 08:23
There are no translations available.

День Хрещення Київської Русі - України

 

 

День хрещення Київської Русі-України – державна пам’ятна дата, що відзначається щорічно 28 липня – у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі–України». Тоді глава держави підкреслив значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства. А вже в 2009 р. у вітальній промові Ющенко відзначив: «Для нас цей день фіксує і означає кілька принципових понять. Це – спадкоємність тисячолітньої історії України, нашої нації і держави. Це – неподільність українського народу і його єдність навколо ідеї сильної держави і віри. Це – соборність усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці – Києва»... читати далі

 


  

Хрещення Русі на монетах

 

Монета НБУ 100 гривень 2008 року
«Хрещення Київської Русі» Аверс

 

Монета НБУ 100 гривень 2008 року
«Хрещення Київської Русі» Реверс

 

Монета НБУ 2000 року
«Хрещення Русі» Реверс

 

Монета СРСР 25 карбованців 1988 року
«1000-ліття Хрещення Русі» Реверс

 


 

Хрещення Русі або Друга релігійна реформа князя Володимира

  

Хрещення Володимира. Фреска В. М. Васнецова, Володимирський собор у Києві

 

Хрещення Русі або Друга релігійна реформа князя Володимира — процес прийняття і поширення християнства на території Київської Русі.

Ключова подія — масове хрещення 988 року мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром Святославичем, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі. Є другою релігійною реформою Князя Володимира на Русі.

Утвердження християнства на Русі — тривалий складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть, пройшовши у своєму розвитку кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, проголошення християнства державною релігією Київської Русі, протистояння язичницького суспільства новій ідеології.

Судячи з різних джерел (переказів, літописів, матеріальних пам'яток), християнське віровчення на землях, які в майбутньому увійшли до складу Київської Русі, з'явилося практично одразу після початку його поширення у світі, за часів святих апостолів. Процес поширення християнства був тривалим і поступовим. Так у III ст. з'являються згадки про Скіфську єпархію у складі єдиної вселенської кафолічної православної церкви, до складу якої входила значна частина земель майбутньої Київської Русі. Християнське життя єпархії дещо занепадає з приходом гунів (в інших джерелах — болгар), союзу племен змішаного праслов'яно-тюрко-угро-фінського походження і появи держави Велика Болгарія (Гуннія, Хазарія). Але Скіфська єпархія продовжує існувати до IX ст. (тобто фактично до прийняття християнства на Русі)...читати далі

 


 

День хрещення Русі. Шлях Київської Русі до християнства

 


  

Володимир Великий. Хрещення Русі (укр.) Історія України середніх віків

 


  

Як Володимир Великий Русь Хрестив? Хрещення Русі на пальцях!

 


 

 Київська Русь: хрещення Русі. 4 серія «Книга-мандрівка. Україна»

 


 

Як відбувалось ХРЕЩЕННЯ РУСІ? / Русь, або ж Київська Русь/ Історія України

 

Last Updated on Friday, 15 July 2022 12:09
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting