![]() |
![]() |
![]() |
Memorable dates and holidays - September | |
Monday, 27 September 2010 15:12 | |
There are no translations available. 30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек!
Шановні бібліотекарі України!Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні у вересні, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека.
Сьогодні важко переоцінити роль цих культурно-просвітницьких осередків у збереженні та популяризації знань, накопичених людством, їх внесок у розвиток вітчизняної освіти, збагачення духовного потенціалу суспільства. Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку - вічних пам’яток писемності, а її служителі - вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь. Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі. Шановні колеги, читачі, мешканці міста Нікополя!!!
Ми розпочинаємо публікацію матеріалів про історію Нікопольських бібліотек. Будемо вдячні Вам за спогади, фотоматеріали, які пов'язані з історією бібліотек міста. А зараз до Вашої уваги перші матеріали про Нікопольську бібліотеку:
До Вашої уваги - найвідоміші бібліотеки світу:
Александрійська бібліотека (Bibliotheca Alexandrina) в Єгипті
Зараз це головна бібліотека Єгипту, культурний центр, розташований на березі Середземного моря в місті Александрія. Бібліотека одночасно є меморіалом Александрійської бібліотеки, загубленої в давнину, і сучасним центром науки і освіти.
![]() Бібліотека Академії наук (БАН) в Санкт-Петербурзі
Була заснована у 1714 році за указом царя Петра. Місія бібліотеки - забезпечення збереження колективної документальної пам'яті людства і здійснення інформаційного супроводу розвитку вітчизняної науки і техніки.
![]() Бібліотека Ашшурбанипала в Ніневії
Бібліотека останнього великого царя Ассірії, що увійшов до історії як збирач древніх письмових пам'ятників. Бібліотека, в якій збереглося більше 20 тисяч глиняних табличок з історичними, релігійними, магічними і науковими текстами, була знайдена при розкопках Ніневії в 1849-1859 роках.
![]() Бібліотека Веймар Ганни Амалии Герцогині в Німеччині
Розташована у Веймарі, більше відома як "Бібліотека Гете": з 1797 по 1832 рік поет був її постійним відвідувачем. Бібліотека славиться своїми найбагатшими зборами видань "Фауста", а також багатою колекцією музичних рукописів, чудовими зборами додрукованих книг, старовинних карт. Під час пожежі 2004 року архіви бібліотеки сильно постраждали, нині приміщення бібліотеки повністю відреставроване.
![]() Бібліотека Джона Ріленда (John Rylands University Library) в Манчестері
У бібліотеці зберігається понад 4 мільйони книг і манускриптів, більш ніж 41 000 електронних журналів і 500 000 електронних книг, декілька сотень різних баз даних. Вміст сховищ цієї бібліотеки роблять її однієї з самих кращих академічних бібліотек США.
![]() Бібліотека Конгресу США (Library of Congress)
Національна бібліотека США (Вашингтон, округ Колумбія) - одна з найбільших бібліотек світу. Є науковою базою Конгресу США, займається обслуговуванням переважно державних структур, наукових і дослідницьких установ, науковців.
![]() Бібліотека Оксфорда (Bodleian Library)
Одна з самих старовинних бібліотек світу, названа на честь сера Томаса Бодлейяна. Складається з центральної бібліотеки Бодлейян і восьми підвідомчих бібліотек. Колекціями цієї бібліотеки користуються вчені всього світу.
![]() Бібліотека святого Флоріана у Австрії
Бібліотека розташована в східному крилі абатства святого Флоріана. Вона будувалася з 1744 по 1750 рік за проектом Дж. Хэйбергера. Стеля бібліотеки розписана Альтомонте, а уздовж стіни проходить галерея в стилі рококо.
![]() Бібліотека Фішера (Fisher Library) в Сіднейському університеті
Бібліотека Фішера - головна бібліотека книг Сіднейського університету, що має найбільшу колекцію книг в Південній півкулі. Вона налічує більше двох мільйонів томів.
![]() Британська бібліотека (British Library)
Національна бібліотека Великобританії. Одна з найбільших бібліотек світу, число одиниць зберігання якої перевищує 150 мільйонів.
![]() Валленродська бібліотека
Ця бібліотека існувала в Кенігсберзі (нинішній Калінінград) в XVII-XX ст. В середині XIX ст. фонди бібліотеки налічували близько 10 000 екземплярів книг і рукописів. Припинила своє існування в роки Великою Вітчизняною війни.
![]() Ватиканська бібліотека (Vatican Library)
Була заснована в XV ст.. Папою Римським Миколою V в той же час, що і бібліотека святого Лауренціана. Згодом значно розширилася.
![]() Державна бібліотека в Берліні (Staatsbibliothek)
Є культурною спадщиною і надбанням Пруссії. У зборах бібліотеки більше 10 мільйонів одиниць зберігання. Окрім своєї основної функції бібліотека також складає звідний каталог інкунабул (творів початкового періоду книгодрукування) і виконує функції міжрегіонального літературного і інформаційного забезпечення. Хоча після Другої світової війни пройшло вже більше 60 років, частина евакуйованих під час війни фондів досі знаходиться в бібліотеках Східної Європи, робота по їх возз'єднанню триває і до цього дня.
![]() Королівська бібліотека Бельгії (Bibliothеque royale de Belgique)
Відома також як "Альбертина", є національною науковою бібліотекою Бельгії. Основна місія полягає в зборі і зберіганні усіх видань, що публікуються в Бельгії, а також робіт бельгійців, що живуть за кордоном. Також містить велику кількість іноземних видань.
![]() Королівська бібліотека Данії (Det Kongelige Bibliotek)
Бібліотека була побудована у 1673 році і є найбільшою бібліотекою Скандинавії. Її фонд - два з половиною мільйони томів, також тут зберігаються оригінальні манускрипти Ганса Хрістіана Андерсена. Прибудова до бібліотеки вміщує в себе 200 тисяч книг, а також книжковий магазин, ресторан, шість читальних залів, актовий зал і концертний хол на 600 місць.
![]() Кембриджська університетська бібліотека (Cambridge University Library)
Перша згадка про бібліотеку Кембриджського університету відноситься до 1416 року. Нині збори бібліотеки налічують понад 7 мільйонів екземплярів, включаючи Біблію Гутенберга, листи Дарвіна, папери Ісаака Ньютона і архів Королівської обсерваторії Грінвіча.
![]() Національна бібліотека в Білорусії (National Library of Belarus)
Бібліотека розташована в східній частині міста Мінська і є однією з найбільших у світі. Нині об'єм бібліотечних фондів складає більше 13 мільйонів одиниць зберігання на різних носіях.
![]() Національна бібліотека в Парижі (Bibliotheque Nationale de France)
Одна із старіших і найбільших бібліотек світу. Заснована у 1480 році як Королівська бібліотека, в 1795 році оголошена Конвентом Національної. Читачами бібліотеки можуть стати особи з вищою освітою або ті, що мають клопотання керівника наукової установи. Спільно з бібліотекою Сорбони веде звідний каталог французьких і іноземних періодичних видань 45 бібліотек найбільших університетів Франції.
![]() Нью-Йоркська публічна бібліотека (New York Public Library)
Одна з найбільших бібліотек світу, її часто називають бібліотекою-музеєм. Нині у фондах бібліотеки налічується близько 43,3 мільйонів наукових матеріалів і 15,5 мільйонів книг. Також в ній зберігаються, окрім книг, картини, естампи, гравюри відомих і маловідомих майстрів, отримані в дар разом з книгами.
![]() Російська державна бібліотека (колишня Бібліотека імені Леніна) в Москві
Створена на основі Румянцевського музею, одна з найбільших бібліотек світу. У 2008 році святкувала своє 180-річчя. Об'єм фонду бібліотеки перевищує 42 мільйони одиниць зберігання.
![]() Філадельфійська публічна бібліотека (Free Library of Philadelphia)
Бібліотека має більше 55 філій, фонди налічують 5,1 мільйонів томів. Вона була відкрита в березні 1894 під девізом: "Загальна бібліотека має бути безкоштовною для усіх".
![]()
|
|
Last Updated on Wednesday, 29 September 2021 13:02 |