On-line

We have 126 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Memorable dates and holidays - September
Monday, 27 September 2010 15:12
There are no translations available.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек!

 


Шановні бібліотекарі України! 

 
Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні у вересні, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека.

Сьогодні важко переоцінити роль цих культурно-просвітницьких осередків у збереженні та популяризації знань, накопичених людством, їх внесок у розвиток вітчизняної освіти, збагачення духовного потенціалу суспільства.

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку - вічних пам’яток писемності, а її служителі - вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь.

Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.
 

 
Шановні колеги, читачі, мешканці міста Нікополя!!!
 
Ми розпочинаємо публікацію матеріалів про історію Нікопольських бібліотек. Будемо вдячні Вам за спогади, фотоматеріали, які пов'язані з історією бібліотек міста. А зараз до Вашої уваги перші матеріали про Нікопольську бібліотеку:
 

 
До Вашої уваги - найвідоміші бібліотеки світу:

 

 Александрійська бібліотека (Bibliotheca Alexandrina) в Єгипті

Зараз це головна бібліотека Єгипту, культурний центр, розташований на березі Середземного моря в місті Александрія. Бібліотека одночасно є меморіалом Александрійської бібліотеки, загубленої в давнину, і сучасним центром науки і освіти.

 
Бібліотека Академії наук (БАН) в Санкт-Петербурзі

Була заснована у 1714 році за указом царя Петра. Місія бібліотеки - забезпечення збереження колективної документальної пам'яті людства і здійснення інформаційного супроводу розвитку вітчизняної науки і техніки.
 


Бібліотека Ашшурбанипала в Ніневії

Бібліотека останнього великого царя Ассірії, що увійшов до історії як збирач древніх письмових пам'ятників. Бібліотека, в якій збереглося більше 20 тисяч глиняних табличок з історичними, релігійними, магічними і науковими текстами, була знайдена при розкопках Ніневії в 1849-1859 роках.
 
 


Бібліотека Веймар Ганни Амалии Герцогині в Німеччині

Розташована у Веймарі, більше відома як "Бібліотека Гете": з 1797 по 1832 рік поет був її постійним відвідувачем. Бібліотека славиться своїми найбагатшими зборами видань "Фауста", а також багатою колекцією музичних рукописів, чудовими зборами додрукованих книг, старовинних карт. Під час пожежі 2004 року архіви бібліотеки сильно постраждали, нині приміщення бібліотеки повністю відреставроване.
 
 


Бібліотека Джона Ріленда (John Rylands University Library) в Манчестері

У бібліотеці зберігається понад 4 мільйони книг і манускриптів, більш ніж 41 000 електронних журналів і 500 000 електронних книг, декілька сотень різних баз даних. Вміст сховищ цієї бібліотеки роблять її однієї з самих кращих академічних бібліотек США.
 
 


Бібліотека Конгресу США (Library of Congress)

Національна бібліотека США (Вашингтон, округ Колумбія) - одна з найбільших бібліотек світу. Є науковою базою Конгресу США, займається обслуговуванням переважно державних структур, наукових і дослідницьких установ, науковців.
 
 

 
Бібліотека Оксфорда (Bodleian Library)

Одна з самих старовинних бібліотек світу, названа на честь сера Томаса Бодлейяна. Складається з центральної бібліотеки Бодлейян і восьми підвідомчих бібліотек. Колекціями цієї бібліотеки користуються вчені всього світу.
 
 


Бібліотека святого Флоріана у Австрії

Бібліотека розташована в східному крилі абатства святого Флоріана. Вона будувалася з 1744 по 1750 рік за проектом Дж. Хэйбергера. Стеля бібліотеки розписана Альтомонте, а уздовж стіни проходить галерея в стилі рококо.
 
 


Бібліотека Фішера (Fisher Library) в Сіднейському університеті

Бібліотека Фішера - головна бібліотека книг Сіднейського університету, що має найбільшу колекцію книг в Південній півкулі. Вона налічує більше двох мільйонів томів.
 
 


Британська бібліотека (British Library)

Національна бібліотека Великобританії. Одна з найбільших бібліотек світу, число одиниць зберігання якої перевищує 150 мільйонів.
 
 


Валленродська бібліотека

Ця бібліотека існувала в Кенігсберзі (нинішній Калінінград) в XVII-XX ст. В середині XIX ст. фонди бібліотеки налічували близько 10 000 екземплярів книг і рукописів. Припинила своє існування в роки Великою Вітчизняною війни.
 
 


Ватиканська бібліотека (Vatican Library)

Була заснована в XV ст.. Папою Римським Миколою V в той же час, що і бібліотека святого Лауренціана. Згодом значно розширилася.
 
 


Державна бібліотека в Берліні (Staatsbibliothek)

Є культурною спадщиною і надбанням Пруссії. У зборах бібліотеки більше 10 мільйонів одиниць зберігання. Окрім своєї основної функції бібліотека також складає звідний каталог інкунабул (творів початкового періоду книгодрукування) і виконує функції міжрегіонального літературного і інформаційного забезпечення. Хоча після Другої світової війни пройшло вже більше 60 років, частина евакуйованих під час війни фондів досі знаходиться в бібліотеках Східної Європи, робота по їх возз'єднанню триває і до цього дня.
 
 

Королівська бібліотека Бельгії (Bibliothеque royale de Belgique)

Відома також як "Альбертина", є національною науковою бібліотекою Бельгії. Основна місія полягає в зборі і зберіганні усіх видань, що публікуються в Бельгії, а також робіт бельгійців, що живуть за кордоном. Також містить велику кількість іноземних видань.
 
 


Королівська бібліотека Данії (Det Kongelige Bibliotek)

Бібліотека була побудована у 1673 році і є найбільшою бібліотекою Скандинавії. Її фонд - два з половиною мільйони томів, також тут зберігаються оригінальні манускрипти Ганса Хрістіана Андерсена. Прибудова до бібліотеки вміщує в себе 200 тисяч книг, а також книжковий магазин, ресторан, шість читальних залів, актовий зал і концертний хол на 600 місць.
 
 


Кембриджська університетська бібліотека (Cambridge University Library)

Перша згадка про бібліотеку Кембриджського університету відноситься до 1416 року. Нині збори бібліотеки налічують понад 7 мільйонів екземплярів, включаючи Біблію Гутенберга, листи Дарвіна, папери Ісаака Ньютона і архів Королівської обсерваторії Грінвіча.
 
 


Національна бібліотека в Білорусії (National Library of Belarus)

Бібліотека розташована в східній частині міста Мінська і є однією з найбільших у світі. Нині об'єм бібліотечних фондів складає більше 13 мільйонів одиниць зберігання на різних носіях.
 
 


Національна бібліотека в Парижі (Bibliotheque Nationale de France)

Одна із старіших і найбільших бібліотек світу. Заснована у 1480 році як Королівська бібліотека, в 1795 році оголошена Конвентом Національної. Читачами бібліотеки можуть стати особи з вищою освітою або ті, що мають клопотання керівника наукової установи. Спільно з бібліотекою Сорбони веде звідний каталог французьких і іноземних періодичних видань 45 бібліотек найбільших університетів Франції.
 
 


Нью-Йоркська публічна бібліотека (New York Public Library)

Одна з найбільших бібліотек світу, її часто називають бібліотекою-музеєм. Нині у фондах бібліотеки налічується близько 43,3 мільйонів наукових матеріалів і 15,5 мільйонів книг. Також в ній зберігаються, окрім книг, картини, естампи, гравюри відомих і маловідомих майстрів, отримані в дар разом з книгами.
 
 


Російська державна бібліотека (колишня Бібліотека імені Леніна) в Москві

Створена на основі Румянцевського музею, одна з найбільших бібліотек світу. У 2008 році святкувала своє 180-річчя. Об'єм фонду бібліотеки перевищує 42 мільйони одиниць зберігання.
 
 


Філадельфійська публічна бібліотека (Free Library of Philadelphia) 

Бібліотека має більше 55 філій, фонди налічують 5,1 мільйонів томів. Вона була відкрита в березні 1894 під девізом: "Загальна бібліотека має бути безкоштовною для усіх".
 
 
 
 
 
Last Updated on Wednesday, 29 September 2021 13:02
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting