On-line

We have 29 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Memorable dates and holidays - January
Monday, 20 January 2020 14:11
There are no translations available.

30 січня День народження Всеволода Нестайко

 

 

Всеволод Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині в сім’ї службовця. У 1933 році загинув його батько Зеновій Нестайко. Після смерті батька, рятуючись від голоду, сім’я переїхала до родичів у Київ. Мати Всеволода працювала вчителькою і родина проживала у приміщенні в школі.

В. Нестайко закінчив 10-літню загальну середню школу з одною четвіркою в табелі, зі срібною медаллю. Через обставини терору та війни не вчився у 5-му та 9-му класах. Курс 9-го класу пройшов самостійно за два місяці. Після школи вступив на слов'янське відділення філологічного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка, яке закінчив у 1952 році.

В 1950 році, Всеволод починає працювати літредактором-коректором в дитячому журналі "Барвінок". У "Барвінку" Нестайко почав друкуватися й спілкуватися із іншими письменниками – Юрієм Яновським, Павлом Тичиною, Наталею Забілою, Оксаною Іваненко, Максимом Рильським. Після закінчення навчання в університеті в 1952 році, Всеволод працює в редакції журналу "Дніпро", видавництві "Молодь". З 1956 по 1987 рік завідував редакцією у видавництві дитячої літератури "Веселка". В 1956 році виходить перша книжка під назвою "Шурка і Шурко" і цього ж року Всеволод Зіновійович вступає до Спілки письменників.

У дитинстві разом із сусідом та однолітком Вітасиком Дяченком читали книжки: Миколи Трублаїні («Лахтак», «Шхуна „Колумб“»), Джека Лондона, Жюля Верна, Бориса Житкова, та мріяли стати капітанами далекого плавання. Як виявилось, через особливості зору Нестайко не міг стати моряком, а сусід таки став капітаном...читати далі

 


  

 
Зоряна історія Всеволода Нестайка
 

 
Д/ф "Всеволод Нестайко. Родом із дитинства"
 

 
 
 
Нестайко В. Тореадори з Васюківки. Читає Дмитро Щебетюк
(аудіокнига)
 

 
 
Короткометражний фільм за твором Всеволода Нестайка зняли 1965-го на Харківській телестудії.
Режисер: С.Зелікін, В. Осипянц.
У фільмі знялися Сашко Бартєнєв, Сашко Мінін, Коля Ушаков і дуже терпляча корова Лиска

 
 
Нестайко В. Пригода в кукурудзі
(аудіокнига)
 
 
 

Нестайко В. Пригоди в Павутинії
[Дивовижні пригоди в лісовій школі]
(аудіокнига)

 
Last Updated on Monday, 27 January 2020 12:17
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting