On-line

We have 286 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Pearls of Nikopol'schina - Аpplied art
Sunday, 03 April 2011 16:16
There are no translations available.

Таужнянська Т.І.
Вчителька
м. Київ, Україна
Біографія

Матеріал надано в авторській редакції

Декоративні тарелі

Декоративні тарелі набули широкого застосування у наш час. Їх, як доповнення до інтер`єру, використовують всюди. Вони створюють затишок, прикрашають великі зали і малі житлові приміщення, класні кімнати, кабінети учбових закладів та виробничі приміщення.

Виготовлення їх не складає особливих труднощів. Основу виготовляють з пап`є-маше, або з формовочного картону (вирізають верх та дно і склеюють). Стару викинуту тарелю обклеюють тканиною або на листі ДВП малюють бажану форму та вирізають.

Перед тим, як приступити до обклеювання тарелі слід добре продумати її малюнок (головний орнамент), враховуючи матеріал.

Техніка обклеювання

Техніка обклеювання така:
  1. Знайти обов'язково центр тарелі.
  2. Розлініяти її на 4, 8 (скільки треба) частин.
  3. Продумати фон основи виробу.

Наприклад: дно темне, а края світлі або навпаки. Можливий поступовий перехід кольорів, послаблення тонів від темного до світлого. Усе залежить від вашого задуму та фантазії.

Починають клеїти з середини. Бічні сторони привертають менше уваги, а тому їх не слід перевантажувати, їх слід тримати послабленими.

Якщо ви не можете придумати центральний малюнок, то використайте будь-який кольоровий малюнок, виріжіть його і наклейте.

Кісточки і насіння слід клеїти сухими. Рамочку можна зробити з шапочок жолудів та половинок грецьких горіхів.

Для створення білого фону можна використати шкаралупу яєць. Їх добре товчуть на порошок. Для створення коричневого фону беруть чагу (березовий гриб). Його заливають на ніч окропом, а потім труть на терку. Можна використати й кофейну гущу, пісок тощо.

Для виготовлення тарелей можна використати не лише природні матеріали, а й старі поламані каблучки, кульчики, брошки, намисто, ланцюжки, кольорове скло, шліфовані камінці, штучні квіти, тасьму, тощо.

Тарелі довго служать й гарно зберігаються. Вразі запилення можна завжди почистити щіткою або обновити слабим розчином акварельної фарби.

 

Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

 

 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting