On-line

We have 51 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Pearls of Nikopol'schina - Ecodesign
Monday, 29 June 2009 02:32
There are no translations available.

Поддубко Л.М.
Дизайнер, викладач,
член спілки дизайнерів України,
керівник гуртка екодизайну
м. Нікополь, Україна
Біографія


Матеріал надано в авторській редакції   

Якщо Вас зацікавила ця інформація і
Ви бажаєте ознайомитися з нею детальніше,
звертайтеся до нас

 
 V Міжнародний форум «Дизайн-освіта 2009»
або
Очима небайдужої людини

Наприкінці квітня (27-29.04) у м. Харкові на базі Державної академії дизайну та мистецтва відбувся V Міжнародний форум «Дизайн-освіта 2009». В рамках цієї видатної події пройшла Міжнародна науково-методична конференція «Дизайн-освіта 2009: сучасна концепція дизайн-освіти України», майстер-класи провідних дизайнерів-графіків різних країн, ІХ Всеукраїнська студентська Олімпіада з дизайну, студентська науково-практична конференція «Дизайн: проблеми та перспективи розвитку», конкурс з академічного рисунка, V огляд-конкурс дипломних та курсових робіт дизайнерських шкіл.
 
Програма форуму була дуже насиченою: протягом 3-х днів в кожному з 3-х корпусів академії відбувалось якесь дійство. То були лекції-презентації членів Міжнародного журі, секційні засідання учасників конференції, конкурсний показ дипломних і курсових робіт в номінації «Моделювання одягу» та «Дизайну інтерактивних засобів візуальних комунікацій», презентація наукових і методичних видань академії, творчі зустрічі на спеціальних кафедрах, круглий стіл представників ВНЗ-учасників форуму, неформальне спілкування однодумців. До того ж 26 квітня сталося офіційне відкриття VІІ Міжнародної триєнналє екологічного плакату «4-й Блок» у Виставковому центрі «Радмір Експохол». На форумі переможцям конкурсу були вручені призи.
 
Відвідування подібних заходів завжди заряджає позитивною енергетикою, надихає на нові творчі задуми, укріплює віру в правильності обраного шляху. Безцінним надбанням є також нові знайомства, які потім переростають в дружні стосунки. При спілкуванні з колегами-викладачами дизайну з Житомиру, Єнакієве, Харкова, Запоріжжя, постійно повертались на болючу для всіх тему: низький рівень підготовки абітурієнтів-дизайнерів. Завдяки невиправданому зльоту популярності цієї професії, що постійно підігрівається засобами мас-медіа, та можливості навчаться у ВНЗ за контрактом, багато випускників шкіл «пішли на дизайнера». Це є нормальним явищем в сучасних умовах ринкової економіки, де пропозицію народжує попит. І в цьому немає ніякої трагедії, тому що життя згодом зробить власний відбір, про який писав ще видатний практик та теоретик дизайну Віктор Папанек, досліджуючи подальшу долю своїх вихованців.  Але студентам без спеціальної базової підготовки навчання дається дуже важко чи не дається зовсім.
 
Така ситуація склалася завдяки відсутності початкової ланки дизайн-освіти в Україні. Пригадаємо, десь у 70-80-ті роки була «мода»  давати дітям музичну чи художню освіту. Далеко не всі випускники спеціалізованих шкіл вийшли потім у професіонали, але з малку доторкнувшись мистецьких джерел, придбали також набір певних якостей, що є необхідними у житті: наполегливість, працелюбність, широкий кругозір тощо.
 
Зараз зроблено спробу врегулювати ситуацію на державному рівні, скасувавши держзамовлення на кілька професій, в тому числі й дизайнерські. А може корисніше для населення було б розповсюдження початкових знань з основ дизайну, як це робиться, наприклад, в Японії, Великобританії та ін. розвинутих країнах? За відомим висловом вже згаданого В.Папанека: «Всі люди – дизайнери». Хто з нас не намагається вдягнутися та зробити зачіску, щоб пасувало до обличчя? Хто хоча б раз не переклеював шпалери та не пересував меблі, створюючи комфорт і затишок? То чому не робити це більш усвідомлено, завдяки спеціальним знанням та навичкам, вихованим в дитинстві?
Можна сказати, що разом з демонстрацією певних досягнень, V Міжнародний форум «Дизайн-освіта 2009» загострив багато проблем у справі дизайн-освіти  України, які існують сьогодні та потребують негайного вирішення.
 
 
Відкриття форуму
 
 
Учасники форуму
 
 
На виставці
 
 
Спілкування
 
 
 
У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
Last Updated on Wednesday, 05 January 2011 11:55
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting