On-line

We have 83 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Personalities - Левін Ієхуда Лейб (1894-1971 рр.)
Monday, 05 April 2010 03:08
There are no translations available.

Переклад з російської: Бутенко О.П.
 
Левін Ієхуда Лейб
(1894-1971)

 

Левін Ієхуда Лейб народився у м. Нікополі Катеринославської губернії у 1894 р. Син рабина Еліяху Шмуеля Льовіна, головного рабина м. Нікополя.

Вчився в Ніжинській і Слобідській ієшивах. У 1916 р. отримав сміху і став рабином в селищі Гришині (нині місто Червоноармійськ Донецької області). У 1920-х роках був якийсь час рабином Катеринослава. У 1923-1946 рр. виконував релігійні функції в різних єврейських общинах (зокрема, в Грузії та Узбекистані), а також працював переписувачем священних текстів. У 1946-1953 рр. був рабином у Дніпропетровську. Коли у 1957 р. була відкрита єдина легальна в Радянському Союзі ієшива «Кол Яаков» при Московській хоральній синагозі, Левін був призначений її головою, хоча формально числився рабин Ш. Шліфер. Після смерті останнього (у тому ж році) Левін був призначений рабином Московської хоральної синагоги і головою ієшиви, де навчалося невеличке число шохатім, головним чином з Грузії. У 1968 р. під редакцією Левіна був виданий «Сиддур ха-шалом. Тфіллот ле-хол ха-шана» (Молитвеник миру. Молитви на весь рік, 1956). У лютому 1969 р. правління синагоги організувало святкування 75-річчя Левіна, на яке були запрошені рабини з Ізраїлю і країн Заходу. Вимушений захищати радянську політику в єврейському питанні, Левін, разом з тим, залишався духовним керівником общини, утримуючись від дій і заяв, які грубо протиречать інтересам і настроям радянського єврейства (наприклад, при обговоренні «ізраїльської агресії» в Шестиденній війні).

Проте у 1968 р. Левін прийняв запрошення антисіоністської Американської ради з іудаїзму відвідати США і брав участь в його засіданнях, а в березні 1971 р. значився як організатор Конференції представників іудейського духівництва і єврейських релігійних общин Радянського Союзу, скликаною в Москві для обговорення «відношення віруючих євреїв Радянського Союзу до провокаційних дій міжнародних сіоністських організацій і їх вигадок про положення євреїв в СРСР».

Його статті були опубліковані в збірці «Шомрей ха-гахелет» (1966) і в книзі «Сефер Екатеринослав-Дніпропетровськ» (1973).

Спогади рава Левіна зібрані в книзі «Шомрей ахалет» (1966).
 
 
Джерело: www.eleven.co.il 

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про Ієхуду Лейб Левіна:

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про євреїв - мешканців Нікополя:
 
Last Updated on Monday, 12 August 2019 15:15
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting