Зараз на сайті

Сейчас 269 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещенийDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
19.03.2018 17:44
There are no translations available.

Шерстюк Богдан
Як Іван Сірко побратимів визволяв
Легенда


Було це давно, ще за козацьких часів. Прийшла старенька бабуся до Івана Сірка на Січ. І розповіла, як до них в село прийшли татари та забрали в полон синів, і її сина теж. А потім деякі односельці втекли з полону та повернулися до села. Вони розповіли бабусі про її сина, що його продали турецькому мурзі, який мешкав у Стамбулі.
Іван Сірко вирішив піти до Стамбулу, щоб звільнити своїх побратимів. Козакам пощастило з погодою - вони допливли до Стамбулу на чайках непомітно для турецького флоту, та несподівано, під покровом густого туману, висадились на турецький берег.

Приблизно за три-чотири години козаки перевернули весь Стамбул до гори ногами, визволили бабусиного сина та інших побратимів, набрали зброї, різних скарбів та усілякого майна. Поки турецький султан звав своїх підданих на допомогу, козаки погрузилися на чайки та поплили морем до України.

Розлючений султан відправив свій швидкий флот догнати та знищити козаків у Чорному морі. Але й тут козакам, під керівництвом Івана Сірка, пощастило. Їх не знайшли у морі та чекали у гирлі Дніпра. Сірко розгадав плани турецького султана та поплив іншим шляхом: через Керченську протоку, Азовським морем та річкою Молочною - піднявся майже до Запорозьких плавнів.

Ще багато військових походів та битв здійснив справжній стратег Іван Сірко. Та не в одній з них він не отримав поразки, чим і запам’ятався козакам і українському народові на довгі віки.

Обновлено 21.03.2018 14:52
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting