Зараз на сайті

Сейчас 269 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещенийDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
20.03.2018 10:49
There are no translations available.

Мотузок Кирило
Козацькому роду - нема переводу

Діялося це ще за часів козаччини. У родині славного полковника Остапа Старовуса народився первісток - Іван. Сталося це у 1679 році на Нікопольщині.

Маленький Івась ріс веселим та здоровим хлопчиком. Любив гратися з друзями та слухати розповіді батька про Січ. Час минав, треба було їхати вчитися, та хлопець марив зовсім іншим. Він хотів жити козацьким життям, мріяв про битви та зброю.

Мати сварилася на нього через навчання, бо дуже хотіла, щоб Іван був розумний. І йому таки довелося взятися за книжки.

У двадцять два роки він закінчив навчання в бурсі і з великим полегшенням повертався додому.

Мріяв зустрітися з родиною та друзями після стількох років розлуки. Та як тільки він приїхав, батько відразу сказав, що син вже дорослий та змужнілий, тому пора взяти його на Січ: «Поїдемо, синку, завтра на Січ! На нашу Чортомлицьку!». У Івана від щастя перехопило дух. Він стільки років мріяв почути ці слова.

Наступного ранку вони вирушили в дорогу. Їхали степом, і він здавався безкрайнім, лише подекуди виднілися поодинокі дерева. Та хлопець був дуже щасливий, бо його заповітна мрія ось-ось збудеться, і, нарешті він побачить Січ. Ту саму, якою марив ще з дитинства.

Через декілька годин путі вони були вже на місці. Коні тупцювалися перед великими воротами, зробленими із міцного дерева. «Ось вона. Чортомлицька Січ! Ось вона, моя мрія! Нарешті!» - подумав Іван і ворота відчинились.

Чортомлицька Січ була розташована на березі річки Чортомлик, тому й мала таку назву. Огороджена вона була дерев’яними колодами із загостреними верхівками. Багато куренів, у яких відпочивали козаки, стайні, кузні, та головним на Січі було одне святе місце - церква. Усі козаки були дуже віруючими. Для них віра та Батьківщина - це найдорожче, що є в світі. Найбільшими патріотами своєї Вітчизни були непереможні козаки. А ми є їхніми нащадками. Не даремно у народі кажуть: «Козацькому роду - нема переводу».

 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting