Зараз на сайті

Сейчас 278 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещенийDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
20.03.2018 11:12
There are no translations available.

Жмур Вікторія
Незвичайні гості на ярмарку

Настала осіння пора. На чарівне містечко Нікополь впало пожовкле листя з дерев. Всі квіти, кущі, трава заснули до весни. Та на деяких клумбах мешканців цього міста ще лишилися чарівні яскраво вбрані квіточки. Мабуть вони готуються до щорічного ярмарку.

Ярмарок для міста завжди був очікуваною і бажаною подією. Коли наставав цей день, то шлях, що тягнувся до містечка, заповнювався народом, який поспішав з усіх навколишніх та далеких сіл і хуторів.

Зранку, ще до сходу сонця, тяглися довжелезні валки чумаків із сіллю та рибою, їхали вози з гончарними виробами, мішками із зерном, прядивом, полотном та різноманітною хатньою поклажею. А поміж усім цим люди уже гонять худобу на продаж та несуть на плечах і в руках навантажені кошики, коробки, мішки.

І все це: довгий шлях, ярмарковий майдан, тісні вулички містечка, що наповнилися величезною кількістю люду,- ніби перетворилося на одну величезну дивовижу, що ворушилася, кричала, гоготала, гриміла, змінювалася великою кількістю різноманітного і строкатого товару.

Але одного року на це чудове свято завітали незвичайні гості. То був великий віз з дахом і написом по всій довжині. Тільки за ним можна було зрозуміти, хто до них приїхав. І, звичайно, дітвора вже бігла подивитись виставу.

Так, то було шатро цирку. Актори приїхали з іншого міста і хотіли здивувати містян. Дітлахам подобалися веселі клоуни, дорослі віддавали перевагу неймовірним перевтіленням фокусника. Жонглери, акробати, дресирувальники таки змогли здивувати публіку.

Та ярмарок у розпалі. Аж тут несподівано з'являється ще один незвичайний гість - невгамовний молодий купець Ігнатій Єрлашов. Цей міський багатій і цього разу надумав здивувати всіх мешканців та гостей ярмарку. Під час жвавої торгівлі він почав продавати квитки. Ніхто не знав, куди потрапить. Люди, які придбали квиток, пішли за вказаною адресою.

Ярмарок добігав кінця. Людей на площі поменшало, зате побільшало у невеличкій хатині. Всі чекали сюрпризу. Та ось купець Ігнатій починає особисто перевіряти квитки, розміщувати людей на стільцях. У залі вимкнули світло. Почалася демонстрація кінофільму. Люди були вражені. Ось так і з'явився у місті перший кінотеатр. І цього разу здивував усіх незвичайний гість на ярмарку – купець Ігнатій Єрлашов.

 

Обновлено 20.03.2018 11:13
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting