Зараз на сайті

Сейчас 275 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещенийDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
20.03.2018 11:21
There are no translations available.

Дмитрук Олександр
Плавні

Гарні плавні після повені, коли вже відійшла вода і оголила сотні островів з тисячами заплавних озер. Уже давно віднерестилась риба, та зграї мальків, загнані в полон теплих озер, жадібно хапають повітря на поверхні водяного дзеркала. Саме в цей час сотні хлопчаків подаються в нетрі непролазних заростей на пошуки таких озер.

Це був ранній травневий світанок. З-під сусідських стріх поступово піднімався багряно-червоний диск. Троє друзів зустрілись в умовленому місці, під старезним дубом. У кожного на плечах чималий рюкзак. Швидко та спритно спустились до берега Лапинки. Озирнулися… Нікого. Тільки швидко несеться кудись за обрій водяна гладь. Уся трійця безшумно прошмигнула під розкидисті віти верби, що схилилась над річкою. Тут стояла прив'язаною стара, обшарпана плоскодонка. Линва давно вже згнила, тому невідомо було, як човник ще не віднесло за течією. Один з хлопчаків вправно розплутав багаторічний вузол, інший покидав речі в судно. Веслом відштовхнулись від глинистого, посіченого кореневищем берега. Спочатку плоскодонка пливла поволі, а потім, підхоплена могутньою течією, швидко ринулась назустріч пригодам.

А невтомна Лапинка несла юних рибалок усе далі на захід. Коли за черговим поворотом зникли останні хатини, хлопчаки звернули у вузьку протоку. Тут починалася справжня Terra Incognita. Віти дерев нависали так низько над водою, що плоскодонка ледь проходила під цими природними шлагбаумами. Врешті-решт протока настільки обміліла, що плисти далі було неможливо.Тут вона роз ливалась невеликим озером. Хлопчаки замилувалися. Вся водойма була покрита ніжним лататтям, неначе зелено-білим килимом.

Тут і вирішили зробити табір. У цей момент кожний був зайнятий своєю справою. Хтось вудив у протоці, хтось ставив намет з брезенту, та жоден не сидів без діла.

І ось вже зварена уха, спечена картопля, смажиться улов, а сонце поступово ховається за горизонт. На землю спускається зоряна ніч. І хоч жаби ще довго будуть полохати рибу, та завтра сонце знову підніметься з-за обрію і почнеться новий день.

Обновлено 21.03.2018 14:55
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting