Зараз на сайті

Сейчас 330 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
06.10.2019 20:10
Швець Оксана
Шолоховська ЗОШ І-ІІІ ст.
с. Шолохове, Нікопольський район, Україна

Матеріал надано в авторській редакції

ДНІПРОПЕТРОВЩИНА МОЯ

Ти - зірка величі країни!
Ми з покоління в покоління,
Усі разом - одна сім'я,
Дніпропетровщина моя!
Землі ріднішої немає!
Тут дух козацький - не вмирає!
Бо тут живемо - ти і я!

Україна… Це слово кожен українець, кожен патріот вимовляє з неймовірною вдячністю, бо воно вміщує в собі усе, про що тільки може мріяти людина. І одна з таких мрій є - Дніпропетровщина.

Дніпропетровщина має багату і славну історію, яка сягає у сиву давнину століть і тисячоліть. Перші сліди пралюдини, знайдені тут, відносяться ще до епохи раннього кам’яного віку, вже сто п’ятдесят тисяч років тому давні люди почали заселяти береги Дніпра.

Яскравою сторінкою історії краю були часи козацтва та виникнення однієї з перших у світі демократичних республік – Запорізької Січі.

У 1783 році, згідно з указом Катерини II про ліквідацію Січі, територія області увійшла до складу Катеринославського намісництва.

Дніпропетровщина зберегла на своїй території унікальну культурну спадщину: п’ять Запорозьких Січей із семи відомих історикам. Довше за всіх проіснувала Чортомлицька або Стара Січ – п’ятдесят сім років, жоден з яких не був мирним і спокійним. Від Томаківської Січі залишився тільки хрест, який самотньо стоїть серед випаленої трави та степу.

По дорозі до села Капулівка стоїть могила Івана Сірка. З цим похованням пов'язана довга історія, оскільки спокою доблесний кошовий не міг знайти навіть після смерті протягом декількох століть. Його прах кілька разів був перепохований, його перевозили в різні місця, його могила була під загрозою затоплення, навколо неї велася нескінченна боротьба.

Постать Івана Сірка назавжди залишиться загадкою для істориків. Деякі з них стверджують, що він мав надприродні здібності і нелюдську силу. Міг один битися з десятьма ворогами, мав велику силу психологічної дії. Його обирали кошовим протягом сімнадцяти років поспіль, хоча в ті часи бути обраним отаманом хоча б двічі вважалося за велику заслугу й досягнення.

Неподалік від міста Нікополя лежить унікальне творіння природи - каньйон із водоспадом. Унікальність полягає в тому, що його розташування абсолютно не відповідає законам геології. Від такого видовища просто перехоплює дух: величезні чорні гранітні камені розкидані посеред українського степу в довільному порядку, а між ними - великий каньйон, на дні якого тече невелика річка Кам'янка, яка плавно переходить у водоспад.

Мільйони років тому на цьому місці був діючий вулкан. Лава, вивергаючи під товщею землі, поступово застигала і твердів, і в результаті перетворилася на граніт. Потім у результаті зрушень земної кори гранітні брили опинились на поверхні, утворивши це неповторне явище природи.

Через моє село Шолохове протікає річка Базавлук, на якій стояла Базавлуцька Січ. За переказами старожилів, був у Січі козак Шолохов, на честь якого назвали наше село. На березі річки від його могили залишився кам’яний хрест.

Дніпропетровщина – це Батьківщина, яка стала колискою нашої величності, нашої талановитості, нашої неповторності.

У разі використання матеріалів цього сайту активне посилання на сайт обов'язкове

Обновлено 16.10.2019 12:55

Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting