Зараз на сайті

Сейчас 110 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
21.02.2011 09:19
There are no translations available.

Таужнянська Т.І.
Вчителька
м. Київ, Україна

Матеріал надано в авторській редакції

f
Мій шлях в мистецтво

f

У кожної людини свій життєвий шлях: у великих людей він багатий на героїку та подвиги, які далеко не кожен спроможний чинити, у інших він багатий на неординарні події накресленні на його житті тощо. Кожному Бог дав належне йому. Цей шлях й є саме його біографією.

Щодо мене, то мій життєвий шлях не відмічається чимось значним, але то є МІЙ, Богом даний шлях, який легко губиться серед таких, як і мій, звичайних людських шляхів.

На правому березі Дніпра-Славути, який серед багатих, казковописних круч та долин, прорізаючи своє річище, біжить до Руського (Чорного) моря - 26 листопада 1949 року, у м. Ржищеві пролунав мій перший дитячий голос, оповістивший світ про появу нової людини...

З раннього дитинства Господь заклав мені потяг до мистецтва. Почалося, як й у багатьох українок, з вишивання. Багато вишивала, але цього мені було недостатньо. Власне, у підлітковому віці залишилися моє в`язання на спицях та малювання, до якого згодом повернуся. Мене потягло до робіт з природних матеріалів та ліпки. Цим жила, мріяла, творила. На жаль, вчителів у мене не було, тому доводилось самій вивчати, досліджувати, великим терпінням та працею випробовувати. Але любов, у всіх її аспектах, скрізь перемагає.

Захопленість моя була різноманітна - за день могла змінювати різні види робіт, а тому мені ніколи не те, що не було скучно, а не помічала, коли й день минався.

Не абияке місце в моєму захопленні посідає живопис олією - це був бальзам для душі. Характерним у моїй праці є те, що в кожне виконання вкладалася частка моєї душі, - то була творчість.

Були й роки, коли хвороба дитини не дозволяла бути на роботі. Але й тоді (працювала на сувенірній фабриці), брала роботу додому, виконувала панно інкрустацією з соломки. За роки праці на сувенірній фабриці мала авторські роботи, неодноразово приймала участь у виставках ВДНХ, де була відзначена медаллю «Золоті руки».

Як вже казала, любила робити картини з природного матеріалу, шукала щось особисто своє. Цей пошук запалював мене шукати щось нове. Фантазією Господь наділив мене щедро, тому вид та жанри моїх робіт різноманітні, їх багатенько, тому не можу їх всіх перерахувати. Це десь тому, що Божі витвори природи своїм різнобіччям чудовості зачарували мене й запалили бажанням увіковічити їх в картинах і цим прославити нашого незрівняного Творця всього сущого на землі.

Я є дочкою українського народу, тому головним спрямуванням сюжетів моїх робіт - є українська тематика: наша природа, побут, люди. Для мене дуже важливо передати молодому поколінню все те хороше, чому навчилася, чого досягла. Наше українське мистецтво має глибоке коріння в давнину, й ми не маємо права не удосконалювати його.

Любов до мистецтва, через мого чоловіка, привела мене до майстерні Івана Макаровича Гончара, який схвально поставився до моїх праць.

Кожен народ живе до часу, поки живе його національна душа, а душею народу, паралельно з його мовою, є й мистецтво, яке ми повинні розвивати, удосконалювати, збагачувати. Україна є серцем слов`янства та корінням його духовності. Тому саме їй належить бути джерелом збагачення майбуття різноманіттям мистецтва, зберігати, охороняти й лікувати, віками зранену лютими прийденцями, душу народу.

Як доданок до вище сказаного, хочу кожному, хто прагне серйозно займатися творчістю, наголосити - бездарних людей немає! Є байдужі до себе та свого, Богом данного, таланту. А байдужі до себе - байдужі й до інших. Талант людини має служити людям, приносити радість, як господарю, так й оточуючим.

Виділяю два види таланту: один - яскраво помітний в людині, можливо, ще з дитинства. Талант, який не вимагає особливих зусиль, щоб його виявити. Головне - бажання його володаря розвивати та направляти його в правильному напрямку. Другий талант - прихований. Він вимагає докладання значних зусиль, великої праці над тим, щоб його розвинути і він засяяв. Тут Бог наділяє людину великим бажанням, терпінням, які спонукають невідступно трудитись над самовдосконаленням себе, як митця.

Щодо мене, то як вже казала, з дитинства мала величезне бажання малювати, хоча особливого хисту й не було. Це бажання не залишало мене, і немаючи вчителів, наполегливо перемальовувала все, що бачила навколо, все, на чому зосереджувалась моя цікавість. Любила також ліпити з глини. Мабуть, ліпити навчилася раніше, ніж малювати.

Продовж життя своє вміння випробувала в багатьох видах мистецтва: виготовлення штучних квітів, макраме, фріволіте, екібана, інтарсія, аплікація, інкрустація соломкою, розпис, виготовлення панорами, вишивання тощо. Все це було підготовкою до створення панно з солоного тіста.

Солоним тістом захопилася 6-7 років тому. До цього виду мистецтва звернулась, побачивши на виставці одну з таких робіт. Невеличка картина примусила мене закохатися в солоне тісто. Сьогодні не уявляю себе без цього виду творчості. Ми з ним на «ти». Працюючи з тістом, намагаюсь його відчувати та втілювати задумане. Часто під час роботи повністю відсторонююсь від всього оточуючого мене, й живу лише в світлі пошуку, насолоджуюсь натхненням. Це неповторні хвилини творчого щастя, внутрішньої радості та задоволення, душевного спокою та комфорту.

Вірю, що мої праці все ж допоможуть комусь відчути та розвинути в собі прихований талант, щоб потім своїм мистецтвом приносити душевне тепло іншим людям. Адже мистецтво, як й любов - розм`якшує навіть черстві серця, достукатись до яких буває важко.

Найбільш щасливою людина може відчувати себе тоді, коли вона потрібна людям, коли реалізовуючи себе, приносить радість іншим, не очікуючи за це ніяких подяк.

Щодо мене, то буду щасливою, якщо мої скромні праці стануть для когось натхненням до творчої діяльності, а комусь принесуть душевну насолоду.

Сійте один в одного свій добрий дар, й цим ви збагатите світ добротою, щирістю.

Тож нехай щастить на нелегкій, але вдячній ниві доброчинної творчості!
 f
 f
Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

На нашому сайті Ви маєте змогу ознайомитися з роботами Тамари Таужнянської:
 f
 f
Обновлено 11.03.2012 13:46
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting