Зараз на сайті

Сейчас 260 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
Пам'ятні дати та свята - Пам'ятні дати та свята
06.02.2017 16:31
There are no translations available.

Перелік
державних, міських, релігійних свят та пам’ятних дат
на 2017 рік 


22 січня
День Соборності України. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 21 січня 1999 року N 42/99.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…». У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.


27 січня
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Резолюція № 60/7.
Голокост (від англ. the Holocaust, - «всеспалення») - переслідування і масове знищення євреїв і циган у Німеччині під час Другої світової війни; систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циган нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933 - 1945 років; геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб.


29 січня
День пам’яті Героїв Крут. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 15 липня 2007 року.
Бій під Крутами - бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.


08 лютого
День визволення міста Нікополя від фашистських загарбників (73 річниця).
У ніч з 7 на 8 лютого 1944 року війська 4-го Українського фронту (у складі 28-ої, 5-ої ударної і 3-ої гвардійської армій) завершили бої по ліквідації Нікопольського плацдарму. З Нікополя ворог був вибитий частинами 6-ї армії 3-го Українського фронту за сприяння 8-ї гвардійської армії, яка наступала з північного заходу, і 3-ї гвардійської армії.


15 лютого
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 № 180/2004.
День встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав…». До того 15 лютого неофіційно відзначалося як річниця завершення виведення радянських військ з Афганістану в 1989 р.


20 лютого
День Героїв Небесної Сотні. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015.
Пам'ятний день встановлено з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.


20-26 лютого
Масляна.
Свято Масляної здавна пов’язувалося із весняним пробудженням природи. Після прийняття християнства православна церква включила його до свого календаря. Таким чином, масляний тиждень стали святкувати за тиждень до Великого посту (припадає на лютий-березень).


08 березня
Міжнародний жіночий день. Вважається святковим неробочим днем (стаття 73 Кодексу законів про працю України).
Ідея Міжнародного жіночого дня була прийнята Кларою Цеткін (Соціал-демократична партія Німеччини) на великій жіночій зустрічі, організованій Соціалістичним Інтернаціоналом у Копенгагені 26 і 27 серпня 1910 року. Понад 100 учасниць із 17 країн вирішили щороку в березні відзначати Міжнародний жіночий день - день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні і соціальні права.


16 квітня
Пасха (Великдень).
Пасха - головне свято віруючих. У християн він пов'язаний з чудом воскресіння Ісуса Христа і може ще називатися Світле Христове Воскресіння.


23-25 квітня
Дні поминання спочилих.


26 квітня
День Чорнобильської трагедії. Відзначається в Україні згідно з Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 29 березня 1990 року N 8985-XI.
Чорнообильська катастрофа - техногенна, екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території Української РСР. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.


29 квітня
День обрання Богдана Хмельницького Гетьманом України у Микитинській Запорозькій Січі (початок Української Козацько - Гетьманської Держави).
У квітні 1648 року козаки, які зібралися на раду на Микитинській Запорозькій Січі, обрали Богдана Хмельницького Гетьманом Війська Запорозького. Він став визначним українським політичним і державним діячем, полководцем, гетьманом України (1648–1657 рр.).


08 травня
День пам’яті та примирення.
Пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».


09 травня
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги). Відзначаються в Україні згідно з Законом України від 9 квітня 2015 року № 315-VIII.


14 травня
День матері. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.
День Матері відзначають другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. В травні, коли Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці та радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві й відзначають День Матері.Богородиця посідає чільне місце в релігійній свідомості українців. Це пов'язане з ментальністю та суспільним ладом. Ще здавна князі благали її про заступництво, віддавали честь і хвалу Марії за перемогу в битвах. Богородиця стала опікункою лицарів українського духу - козацтва.


20 травня
День Європи. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003, щороку у третю суботу травня.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.


21 травня
День пам'яті жертв політичних репресій. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 21 травня 2007 року №431/2007, щороку у третю неділю травня.
Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв політичних репресій - усіх тих, хто постраждав під час правління комуністичного режиму на території України. У цей День скорботи схиляємо голови на знак пам'яті про всіх тих, хто загинув або постраждав в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму.


01 червня
Міжнародний день захисту дітей. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98.
Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Відповідно до Женевської декларацією про права дітей, прийнятої в 1924 році, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була прийнята 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.


22 червня
День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000.
ВІдзначається у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.


28 червня
День Конституції України. Вважається святковим неробочим днем (стаття 73 Кодексу законів про працю України).
У червні 1996-го депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. Святкується на честь прийняття Конституції України того ж дня 1996 року.


25 червня
День молоді. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 22 червня 1994 року № 323/94, щороку в останню неділю червня.
Свято встановлене «На підтримку ініціативи молодіжних об'єднань і організацій України»


08 липня
День родини. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 30.12.2011 № 1209/2011. 
Сім'я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім'ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу. У всі часи за відношенням держави, а також за становищем родини в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім'ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян. З сім'ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона є джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.


23 серпня
День Державного Прапора України. Відзначається згідно з Указом Президента України від 23.08.2004 № 987/04.
Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією. За офіційною версією, 23 серпня 1991 року - після провалу путчу в Москві - група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. Якраз до цієї події і прив'язаний Указ Президента України, Л.Кучми, «Про День Державного Прапора України» № 987/2004, написана відповідна картина на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом в музеї ВРУ. Наступного дня Україна проголосила незалежність.


24 серпня
День незалежності України. Відзначається згідно з Постановою Верховної Ради України від 20.02.1992 № 2143-ХІІ
Уперше День Незалежності України відзначено 16 липня 1991 року - в пам'ять про те, що рік тому - 16 липня 1990 року - Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». 18 червня 1991 року внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого у переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня - День незалежності України». Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено: Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:
1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.


22 вересня
День партизанської слави. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 30.10.2001 № 1020/2001
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам'яті…»


28 вересня
День міста Нікополя.
Відзначвається в останню суботу вересня.


01 жовтня
Міжнародний день людей похилого віку. Відзначається з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН від 14.12.1990, резолюція № A/RES/45/106.
Спочатку День людей похилого віку стали відзначати в Європі, потім в Америці, а наприкінці 1990-их років уже в усьому світі. Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».


14 жовтня
День захисника України. Відзначається згідно з Указом Президента України від 14.10.2014 № 806/2014.
Свято встановлене з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом скасовано указ Президента України Леоніда Кучми 1999 р., яким встановлювалося свято - День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого.


14 жовтня
День Українського козацтва. Відзначається згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99.
День українського козацтва відзначається в Україні в день свята Покрови Пречистої Богородиці. Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом.


28 жовтня
День визволення України від фашистських загарбників. Відзначається згідно з Указом Президента України від 20.10.2009 № 836/2009.


Листопад
100-річчя подій Української революції 1917-1921 років. Відзначається згідно з Указом Президента України від 22 січня 2016 року №17/2016
2017 рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко. Цим Указом одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017-2021 роки визначено вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України та у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917-1921 років.


21 листопада
День Гідності і Свободи. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 13.11.2014 № 872/2014.
День Гідності та Свободи - свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005–2011 роках, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.


25 листопада
День пам’яті жертв голодоморів. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 26.11.98 № 1310/98, щорічно в четверту суботу листопада.
Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.


03 грудня
Міжнародний день людей з інвалідністю. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 03.12.2015 № 678/2015.
Генеральна Асамблея закликала держави - проводити подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з інвалідністю. Міжнародний день інвалідів привертає увагу до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, акцентує увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства - людей з обмеженими фізичними можливостями.


06 грудня
День Збройних Сил України. Відзначається в Україні згідно з Постановою Верховної Ради України від 19.10.1993 № 3528-XII.
Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України»


07 грудня
День місцевого самоврядування. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 25.11.2000 № 1250/2000.
В Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування - це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.


14 грудня
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 10.11.2006 № 945/2006.

Обновлено 27.08.2017 12:05
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting