Во саду ли, в огороде...

Сейчас на сайте

На даний момент 121 гостей на сайті
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Друк e-mail
БИЦ "Слово" (г. Никополь) - Наші новини
Понеділок, 02 січня 2017, 10:44

Зінченко О. Нікополь презентував Львову свої родзинки

Гарній справі саме проведіння допомагає здійснитися. Так вийшло і з проектом «Львів-Нікополь: творча співдружність». Ті, хто слідкував за його новинами, бачили, що нещодавно нікопольська делегація повернулася зі Львова. Та ви не знаєте, як же так сталося, що ціла команда наших юних ілюстраторів разом із майстрами, батьками та організаторами змогли не просто відвідати на Миколая туристичну столицю України, а ще й презентувала у престижному львівському ЕКСПО-центрі Нікополь.

Як вже розповідала автор проекту, кандидат філософських наук, доцент, громадський діяч Антоніна Іванівна Косих, все почалося з книги. Народний артист України, а також львівський письменник Сергій Кустов написав книгу з оповідками, присвяченими славному козацькому минулому нашого краю. Ілюстраторами ж стали юні талановиті художники з Нікополя.

- Якось влітку у Львові, коли я привезла Сергію Павловичу сигнальний варіант книги і саме демонструвала її, - розповідає Антоніна Іванівна, - до нас за столик підсів товариш Кустова – Ігор Колісник. А він, на хвилиночку, головний художник престижного ЕКСПО-центру у Львові. Коли він побачив це яскраве колоритне видання, у художника ж одразу виникла геніальна ідея. Запросити своїх юних нікопольських колег, і не просто у Львів, а саме у ЕКСПО-центр у грудні, на свято Миколая, на яке було заплановано традиційну виставку-ярмарок «Дитячий світ».

Ось так наш дружній проект вийшов на новий рівень. Антоніна Іванівна – людина дії. Отож, яскрава ідея почала нарощувати м’язи. Одночасно велися перемовини з обдарованими художниками та їх батьками, разом із нікопольським відділом з питань культури та туризму вирішували, як же найкраще презентувати Нікополь у Львові. Інтенсивно шукали спонсорів. Знайшлися добрі люди, що повірили у цю ідею.

Насамперед, це нікопольска влада, яка постійно демонструє своє прагнення до популяризації історичних родзинок нашого міста. Відгукнулися й інші спонсори – ГО «Громадська сила» (в особі Вадима Колесника), НВО «Трубосталь» (в особі Олександра Фельдмана), страхова група «ТАС», туристичная агенція «7 Січей», благодійний фонд «Нікополь туристичний», рекламно-поліграфічний центр «Січ» (в особі Олега Фельдмана), ТОВ «Птахокомплекс Дніпровський», бібліотечно-інформаційний центр «Слово», видавництво «Принт-хаус Римм» (в особі Тетяни Руденко), ПВНЗ «Нікопольський економічний університет» (в особі ректора Володимира Ткаченка), депутати міської ради Анатолій Доброродній, Дмитро Бичков, Максим Юхно, Олександр Заграй, Ольга Рачкова.

Отож, всі ці небайдужі люди посприяли тому, щоби наші талановиті діти презентували Нікополь у Львові. Керівництво ЕКСПО-центру абсолютно безкоштовно виділило для нікопольського павільйону значну територію. Ми розбили її на три епохи – скіфську, козацьку та ярмаркову. Кожен охочий міг ознайомитись із нашими історичними родзинками. Були приготовані три спеціальні інформаційні банери. Крім цього, можна було самому перевтілитися в образ гетьмана чи то скіфа. До речі, керівник виставкового центру, пан Сергій, що носить гарні козацькі вуса, у костюмі Богдана Хмельницького виглядав дуже природньо. А наш земляк, письменник Олесь Ганущак, що допомагав команді протягом всієї львівської мандрівки, вдягнувши шати гетьмана, став схожий на Святого Миколая по-козацьки. Причиною тому – його щедра борода. Львівські діточки, завбачивши такого персонажа, одразу ж бігли з ним фотографуватися. Жіночки ж приміряли на себе шати скіфської царииці, а також пектораль, яка, на хвилиночку, важить стільки ж, як і справжня.

Аби львівська публіка дізналася про історичні родзинки Нікопольщини більше, наші майстри Тетяна Максимчук (художня студія «Африка») та Наталя Черняєва (кафе «Альонка»), щодня проводили для всіх бажаючих майстер-класи з ліпки скіфських прикрас та розпису нікопольських пряників. Останній користувався особливою популярністю. Навіть у завершальний день, коли потрібно вже було складати речі, бажаючих навчитися гарно розписувати медові пряники не меншало. Отож, кожен раз з майстер-класів дорослі та малі йшли, щось взявши на пам’ять. Чи то власноруч створений глиняний скіфський сувенір, чи то розписаний пряник, чи то скіфську чи козацьку розмальовку.

А ось щоби глибше поринути у козацьку епоху, школярі – волонтери БІЦ «Слово» - проводили динамічний квест для дітей на всій території виставкового центру. Дітлахи бігали степами, плавали Дніпром, проходили різні випробування, аби стати справжніми запорожцями. Найвиразніше ж про нікопольські принади розповідали наші діти-худжники, що на хвильку перетворилися на акторів, у своєму сценічному виступі, який щодня відбувався на сцені виставкового центру. До львів’ян зверталася і скіфська цариця зі своїм зброєносцем, і козаки-запорожці, і веселі нікопольські ярмарочники. Разом з нашими артистами виступили й представники популярної у Львові школи бойового гопаку «Шаблезуб». Молодий тренер Данило Полюга розповів, що учасниками школи у різних містах України є понад тисяча чоловік. А засновником бойового гопаку є Володимир Пилат. На його базі знань сьогодні вчиться молоде покоління. Отож, Львівщина ще раз довела свою патріотичність, на цей раз через мистецтво козацького бою.

Кожен день на виставці разом з нами був Сергій Павлович Кустов. Його книга «Козаки, сполом!» як взірець спільної творчості дорослих та дітей та ще й на історичну тему, гідно представляла наше місто серед інших експонатів нікопольської виставки. До речі, саме завдяки Сергію Павловичу нікопольська група мала змогу потрапити на виставу у святая святих Львова – театр опери та балету ім. С. Крушельницької. А ось нікополець Олександр Кузьменко, що вже 40 років мешкає у Львові і є заслуженим артистом України, грає у драматичному театрі ім. М. Заньковеської, отож подарував землякам виставу у львівській драмі.

Багато плідних зустрічей та знайомств відбулося за дні, проведені у столиці Галичини. Так, ми обмінялися контактами з керівництвом найстарішого центру дитячої та юнацької творчості Залізничного району Львова. Знаковою була влаштована Сергієм Кустовим зустріч із головою Львівської спілки художників Олегом Микитою. Для юних нікопольських ілюстраторів потрапити до епіцентру мистецького життя Львова стало великою честю. Також ми побували у спілці письменників Львова, у якій благодійний фонд «Сердце матері» влаштував цілу виставу, присвячену Дню Святого Миколая.

Для юних нікопольців було цікаво знайомитися із традиційною для львів’ян формою святкування Миколая. Багато хто вперше бачив, з якою свитою у вигляді чортеня та янгола ходить цей святий, як він обдаровує діточок. Під враженням від такого театралізованого святкування наші діти й самі вивчили пісеньку «Ой хто, хто Миколая любить». А львів’яни були у захваті від того, з яким змістовним наповненням приїхав до них Нікополь.

Багато хто дякував нашій делегації за те, що так любимо і цінуємо свій край, за те, що як перлину привезли презентувати його на Галичину. Дуже цікавилися козацькою, а особливо скіфською темою, залюбки купляли нікопольські пряники у подарунок на різдвяні свята рідним. Отож, то тільки перша ластівка. Допитливі та спраглі знати історію Батьківщини львів’яни із радістю чекають нікопольсьу команду ще. А вона, у свою чергу, вже запросила на відвідини до нашого краю. Отож, проект «Львів-Нікополь: творча співдружність» набуває нової глибини та колориту. Доброго здоров’я всім, хто розуміє, наскільки ця співтворчість необхідна для нашого спільного майбутнього, і підтримує її!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 02 січня 2017, 14:53
 
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting