Во саду ли, в огороде...

Сейчас на сайте

На даний момент 88 гостей на сайті
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Друк e-mail
Памятные даты и праздники - Март
Понеділок, 16 березня 2009, 14:46

 

14 березня - День народження Альберта Ейнштейна
(1879-1955 рр.)
 
Це один з найбільш відомих вчених. Саме його вважають справжнім генієм, його ім’ям називають талановитих, розумних людей, ним захоплюються. Ейнштейн - творець спеціальної і загальної теорій відносності, які докорінно змінили наші уявлення про простір, час і матерію.
 

 

Ейнштейн Альберт (14.03.1879 - 18.04.1955) - видатний німецький фізик-теоретик, один із творців сучасної фізики. Народився в Ульме (нині ФРН). З чотирнадцяти років переїхав у Швейцарію, де закінчив Цюріхский політехнікум (1900 р.). У 1902-1908 рр. працював експертом у патентному бюро в Берні, у 1909-1911 рр. - професор Цюріхського політехнікуму, у 1914-1933 рр. - професор Берлінського університету і директор Інститута фізики кайзера Вільгельма. Залишив Німеччину у 1933 р. і переїхав у США, де і працював до кінця життя в Прінстонському інституті перспективних досліджень.
 а
В дитячі роки був звичайною дитиною, дещо замкненою та тихою, він навіть дуже довго навчався розмовляти, тому з однолітками майже не спілкувався. Але ще у віці п‘яти років його дуже вразив компас, дарований татом, тобто не сам компас, а здатність його стрілки завжди показувати на північ. В 12 років його заворожила краса математичної логіки, про яку він дізнався з старої книжки по евклідовій геометрії. Здатність до логічного мислення він дістав від тата, а схильність до музики від матері.

Його батько був власником магазина електротехнічних товарів. Невдовзі після народження Альберта сім‘я переїхала до Мюнхена, де він навчався в гімназії, яку вважав неприйнятною установою, так як там примушували вивчати на його думку не потрібні йому предмети, залякуючи учнів та роблячи з них „стадну тварину”. Але з Ейнштейна не можна було зробити „стадну тварину”, він читав науково-популярну літературу, по-своєму сприймаючи навколишній світ. В наслідок його дослідження суспільства виник дуже відомий афоризм: „Лише деякі в змозі спокійно висловлювати думки, які розходяться з забобонами навколишнього середовища; більшість людей взагалі не здатні прийти до такого роду думок”.

Через його поведінку, яка повністю підірвала авторитет вчителів, він навіть мав неприємну розмову з директором своєї гімназії, тому при першій же влучній нагоді у 1895 році, в віці 16 років він їде до Мілану, де  проживали його батьки. Звісно, вони не дуже зраділи побачивши сина, який приїхав без паспорту та атестату про середню освіту. Спроба вступу до політехнічного технікуму в Цюріху, який мав самий високий рівень викладання в галузі природних наук, закінчилася невдачею (незважаючи на значні знання хлопця в галузі математики та фізики він провалив екзамени з іноземних мов).
 

 

Тому за порадою ректора політехнікуму, він вступає до випускного класу кантональної школи Аарау, де, як він казав, було надзвичайно легко та приємно навчатися. Після закінчення школи він вирішує стати вчителем фізики. В жовтні 1896 р., склав вступні іспити, вступає до політехнікуму, де навчається у видатних математиків того часу: Адольфа Гурвець та Германа Мінковського.

Не можливо не згадати про ще одне захоплення Ейнштейна - музику. Він був чудовим скрипалем, і брав участь у багатьох концертах.

Влітку 1900 року він склав іспит на отримання диплома викладача з фізики, але оцінки не були достатньо високими, так що він не зміг отримати місце асистента і можливість займатися науковою працею, яка його сильно приваблювала.

І тільки через два роки за рекомендацією друзів він отримав роботу експерта федерального патентного бюро в Берні, де пропрацював з 1902 по 1909 рр. Ці роки Ейнштейн вважав найщасливішими і найбільш результативними в своєму житті: службових обов‘язків було небагато, тому він міг займатися науковою працею. Це підтверджується тим, що в 1905 році він опублікував п‘ять своїх праць в науковому журналі „Аннали фізики”(нім. Annalen der Physik).

Але навіть ці епохальні праці не принесли йому швидкого визнання, і навіть те, що його визнавали інші вчені, як справжнього генія, не допомогло швидко отримати загальне визнання. Тільки в 1909 році його вибрали професором Політехнікуму в Цюріху, і він зміг покинути роботу в бюро.

За цим його визнання почало прогресійно зростати: його вибирають членом Прусської академії наук у 1913 році. Тому Ейнштейн переїхав до Берліну. Для нього все складалося добре, якби не Перша світова війна. Ейнштейн відмовляється підписати брехливий маніфест. А також під час війни виступав з позиції пацифізму. Але війна не зупинила наукової творчості Ейнштейна, і саме в цей період виникають „Основи загальної теорії ймовірності”.

Все своє життя він працював над різними науковими працями, і в 1921 році отримав Нобелівську премію за досягнення в галузі теоретичної фізики, а саме за відкриття закону фотоелектричного ефекту.
 
 

 

Але факт отримання євреєм Нобелевської премії тільки розпалив антисемітські настрої в Германії, були навіть спроби його вбивства. Таким чином Альберт був змушений покинути Батьківщину, і виїхати до США, де він став постійним співробітником Інституту вищих досліджень (англ. Institute for Advanced Study) в Прінстоні. В Америці він продовжував наполегливо працювати.

В 1955 році він помер у Прінстоні.

Мабуть, буде не зовсім правильно сказати, що Альберт Ейнштейн жив і творив у XX столітті. Скоріше, навпаки, ХХ століття в історії залишиться як століття, коли жив та працював Альберт Ейнштейн.
 
 а
Джерело: www.refine.org.ua/

Переклад з російської: Рудоманова А.Є.

 а
Про знання

Якось спитали жінку Альберта Ейнштейна, чи знає вона теорію відносності Ейнштейна.
- Не дуже, - зізналась вона. - Зате ніхто в світі краще мене не знає самого Ейнштейна.


Хто робить великі відкриття?

Якось на лекції Ейнштейна запитали, як робляться великі відкриття. Він ненадовго задумався і відповів:
- Припустимо, що всі освічені люди знають, що щось неможливо зробити. Але знаходиться один невіглас, який цього не знає. От як раз він і робить відкриття!

 
Думка жінки

Жінку Ейнштейна якось запитали, що вона думає про свого чоловіка. Вона відповіла:
- Мій чоловік геній! Він вміє робити абсолютно усе, окрім грошей!

 а


Дізнатися більше про Альберта Ейнштейна Ви можете тут:

 

а

а

Останнє оновлення на Неділя, 26 травня 2019, 12:44
 
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting