On-line

We have 232 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Sunday, 05 June 2011 15:58
There are no translations available.

Натфуллін Д.О.
Сотник козацтва
м. Нікополь, Україна
Біографія

Фото: Натфуллін Д.О.
Переклад з російської: Рудоманова А.Є.
Матеріал надано в авторській редакції

 
Нові традиції

18 грудня 2010 року біля меморіалу кошового отамана І. Сірка (Нікопольський район) зібралися козаки Дніпропетровського і Запорізького регіонів. У цей урочистий день представники «Госенергонадзору» України передавали ключі від сторожової козацької вежі і каплиці сільській раді села Покровське (Нікопольський район).

Меморіал ім. І. Сірка став привабливішим, після того, як будівельники з Івано-Франківської області побудували восьмиметрові каплицю і сторожову вежу на засоби енергетиків України.

Дуже активну роботу по будівництву козацького комплексу проводив начальник Нікопольського відділення «Госенергонадзору» Паршин Олександр Йосипович за допомогою своїх колег: держінспектора «Госенергонадзору» Нікопольського відділення Дніпропетровської області Болюка Євгенія Васильовича, головного інженера НРЭМ ТОВ «ЕК Дніпробленерго» Карась Анатолій Дмитрович, начальник НРЕМ ТОВ «ЕК Дніпробленерго» Облогін Дмитро Павлович.
 
 
 
Енергетики України
 
На відкритті комплексу відбувся імпровізований мітинг, на якому виступили усі охочі. Проводив цей мітинг заступник голови комітету сприяння правоохоронним органам України Гапонов Валерій Миколайович, від енергетиків виступали: заслужений енергетик України Харченко Іван Олександрович, від місцевої влади голова райради Матюк Микола Степанович і голова сільради с. Покровське Хнюкало Оксана Іванівна. Також виступили директор Нікопольського краєзнавчого музею Кушнірук Олександр Олександрович та його заступник Жуковський Мирослав Петрович.

Козацькі отамани Полоз Юрій, Засядьвовк Юрій, Прилипенко Володимир, Балакін Павло, Калиниченко Микола вручили заслуженому енергетикові України, начальникові внутрішньої служби безпеки «Гловгосенергонадзору» Дацишину Богдану Яковичу орден «І. Сірко» I ступеню посмертно. Всього декілька днів Богдан Якович, зусиллями якого були зібрані необхідні кошти для комплексу, не дожив до цього дня. Орден прийняв його син Дацишин Нестор Богданович на вічне зберігання.

Козаки Почесними грамотами нагородили заслуженого експерта України, головного державного інспектора України по енергонагляду Лушкина Володимира Андрійовича, провідного інженера «Главгосенергонадзору» Гапонова Валерія Миколайовича, який від своєї організації контролював і спрямовував увесь будівельний процес.

За внесення коштів на будівництво комплексу, який вже сьогодні можна назвати «Пантеон героїв Українського козацтва», почесною грамотою за підписом 12 отаманів був нагороджений увесь колектив «Главгосенергонадзору». Сьогодні ми стали свідками того, що у важкий економічний час, енергетики напередодні свого свята, подарували усій країні чудовий приклад цивільного героїзму.

Відродження культурної спадщини нашої країни - це борг кожного громадянина України. І нам є з кого брати приклад!

Полковникові козацтва, ініціаторові будівництва, начальникові Нікопольського відділення «Госенергонадзору» Паршину Олександру Йосиповичу козаки вручили не лише Почесну грамоту, але також універсал на чин «генерал осавула» за підписом 11 отаманів козацьких організацій України.
 
 
 
Вручення Почесної грамоти координатору проекта генерал-есаулу КРК Паршину О.Й.
 
Найближчим часом станеться нагородження Паршина Олександра Йосиповича народним козацьким орденом «І. Сірко» II ступеню.

Попереду ще благоустрій каплиці і сторожової вежі, їх освячення. Ще багато-багато хороших справ чекає нас попереду. І сільрада с. Покровське не залишилася осторонь - узяла на себе охорону культурного комплексу.

Нам, жителям регіону, зроблений не лише новорічний подарунок, але і даний «інструмент» врегулювання різних розбіжностей. Отже, прийшов час сідати за стіл переговорів і різним гілкам козацтва, і служителям релігійних організацій і представникам міста та району. Перед сучасним козацтвом стоїть низка питань, які необхідно вирішувати. Усі процедури необхідно виписати, призначити (обрати) відповідальних осіб і т.д.

Козацтво сьогоднішнього дня отримало можливість, завдяки енергетикам країни, об'єднати свої зусилля на збереження пам'ятників козацької історії. Отримали «ключ» для проведення своїх заходів.

Про це говорив Нестор Богданович Дацишин - хто не пам'ятає своїх коренів, той не заслуговує на майбутнє, і він готовий продовжити справу батька. Заслужений енергетик України Харченко Іван Олександрович говорив про те, що пам'ять про героїв завжди зберігається в народі, в не залежності від політики. Представник адміністрації «Госенергонадзору» Кукурузяк Олександр Борисович завірив присутніх, що енергетики країни беруть шефство над комплексом.

І для енергетиків і для козаків запропонував ввести нову традицію - дякувати меценатам за їх добрі справи.

На сьогодні, меценати і козацтво, відновлюючи козацькі пам'ятники, своїми справами зміцнюють і будують сучасну Україну.
 
 
Представники козацьких організацій
 
 
 Лицарі ордену «І. Сірко» із словами вдячності
 
 
Учасники урочистої передачі каплиці та сторожової вежі на меморіалі І. Сірка
 
 
Представники Нікопольського району, енергетики, козаки
 
 
 
Переклад в електронний вигляд: Бутенко О.П.
На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про козацтво:
 
 
Last Updated on Sunday, 03 July 2011 13:39
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting