Зараз на сайті

Сейчас 164 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
02.05.2010 05:20
There are no translations available.

Натфуллін Д.О.
Сотник козацтва
м. Нікополь, Україна
Біографія

Переклад з російської: Рудоманова А.Є.
Матеріал надано в авторській редакції

 

 
 Орден Івана Сірка
 
4.04.2010 р. в місті Нікополі (Україна) пройшла Рада отаманів козацтва. На Раді були присутні представники 15 козацьких організацій України з різних регіонів країни та Канади. Були обговорені питання творчої співпраці і проведення у серпні 2010 року ювілейних Днів Пам'яті кошового отамана І. Сірка. На честь ювілейного Дня Пам'яті, козаки прийняли рішення заснувати першу народну козацьку нагороду - "Орден Івана Сірка".
 
Орден має три ступені:

I ступень - для козаків
II ступень - для військової старшини
III ступень - для генералів.

Орденом нагороджуються козаки, які проявили себе в розвитку козацького руху. Рішення виносить експертна рада, куди входять отамани різних гілок козацтва і запрошені фахівці (директор музею О.О. Кушнірук, м. Нікополь).

За виготовлення ордену, документу і т.ін. встановленний компенсаційний внесок. Частина компенсаційного внеску буде спрямована на реалізацію програми ювілейного Дня Пам'яті кошового отамана І. Сірка у Нікопольський краєзнавчий музей.

Ідею проекту підготував і погоджував з отаманами багатьох козацьких товариств в Україні, Росії і Канаді отаман "Координаційної Ради козацтва Нікопольського краю" Ю.І. Полоз (м. Нікополь).

На Раді були присутні генерали козацтва: Ю.І. Полоз (м. Нікополь), Ю.М. Миргородський (м. Дніпропетровськ), О.В. Понаморенко  (м. Дніпропетровськ), М.І. Ямненко (м. Київ), В.І. Присяжнюк (м. Волинь), генерал-полковник Ю.І. Засядьвовк (м. Кривий-Ріг), генерал-майор Ю.О. Філімонов (м. Донецьк), генерал-хорунжий В.А. Черкасов (м. Дніпропетровськ), генерал-есавул Г.С. Тягунов (м. Харьків), В.Ф. Шестаков (Росія).

Було прийнято рішення про проведення спільного козацького кола 7 серпня 2010 року.
 
30.05.2010 року пройшла чергова Рада отаманів козацтва (отаман Ю.І. Засядьвовк). Під час зборів були прийняті до лав козацтва 8 курсантів ВПК "Патріот".

Також була оголошена подяка бібліотечно-інформаційному центру "Слово" за популяризацію історії козацтва України, і за інформаційну підтримку в розвитку сучасного козацтва.

На даний момент всі документи і положення обговорюються в козацьких організаціях країни. Нижче представлений проект Статуту для обговорення усіма зацікавленими особами. Всі пропозиції вносити до 25.05.2010 р.

Затверджено:
4.04.2010 р. на нараді засновників

 

СТАТУТ
народного козацького ордену
«Орден Івана Сірка»


§ 1. «Орден Івана Сірка» - це перша народна козацька нагорода, яка заснована  козацькими громадами України для нагородження тих, хто своєю працею заслужив повагу громади, бо ця праця для добробуту нації.

§ 2. «Орден Івана Сірка» - це перша нагорода, яка затверджена до 330-річниці вшанування пам’яті кошового отамана Івана Сірка гілками козацтва, що розташовані за порогами, де жив і діяв славетний кошовий отаман. Вже 330 років великий козак Іван Сірко єднає козацьку родину. Із серпня 2010 р. «Орден Івана Сірка» стає загальнокозацькою нагородою в Україні та за її межами. Усі ордени, що мають подібну назву, є внутрішніми нагородами тої чи іншої козацької громади, але нагорода «Орден Івана Сірка», яка заснована 4.04.2010 р. є загальнокозацькою нагородою (опис додається).

§ 3. Присвоєння «Ордена Івана Сірка». Присвоєння «Ордена Івана Сірка» проводиться наказом засновників ордену за поданням рапорту від експортної комісії. Нагороджений «Орденом Івана Сірка» іменується лицарем «Ордену Івана Сірка». Ніхто не має права позбавити лицаря «Ордена Івана Сірка» його нагороди.  Девіз ордену: «Збережемо честь - здобудемо славу».

§ 4. Статут «Ордена Івана Сірка». Нагородою «Орден Івана Сірка» нагороджуються козаки, козацька старшина, молодша старшина, військова старшина, генеральна старшина, отамани, громадяни, громади,  козацькі товариства і громадяни інших держав, особи без громадянства, козаки інших держав, громади та колективи інших держав, де козацькі коріння дають гарні наслідки. Нагородження орденом проводиться за рішенням експертної ради. Експортна рада затверджується ініціаторами-засновниками 1 раз на 5 років. Нагородження «Орденом Івана Сірка» проводиться  за:
 • значний внесок у розвиток козацького руху в селищі, селі, місті, краї, Україні та за межами її кордонів за останні 3 роки до моменту нагородження;
 • особистий внесок до інтелектуального розвитку козацького руху, за ідеї, пропозиції, які піднімають національний статус козацтва; 
 • за цінні пропозиції, які привели до розширення можливостей козацького руху в країні та за її межами і були реалізовані;
 • за видатні заслуги в галузі зміцнення міжнародного авторитету козацтва, розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, за благодійну та громадську діяльність;  
 • за особисті або колективні дії, які прославляють козацтво України; 
 • за практичну якість наукових праць, які мають козацьке коріння та вагомий матеріальний зиск до економічного прогресу України; 
 • за спортивні та інші громадські досягнення, що підтримують авторитет країни, нації; 
 • за виховання молоді на козацьких традиціях та створенні козацької тематики у мистецтві в цілому; 
 • за вклад офіцерів збройних сил до військово-патріотичного виховання молоді, нації; 
 • за розвиток сучасного характерництва, як «інструменту» активного впливу козацтва на підвищення добробуту нації; 
 • за довголітню працю у козацькому русі (10, 20, 25 років) до особистого ювілею, якщо козак зробив багато гарних справ у козацтві; 
 • за створення у козацькому русі прибуткових напрямків бізнесу, який дає можливості допомагати джурам, берегиням, ветеранам.
§ 5.  Нагородження «Орденом Івана Сірка» проводиться 1 раз на рік у дні вшанування пам’яті кошового отамана на початку серпня. Повторне нагородження можливе не раніше, як через 3 роки. Подання пропозицій щодо нагородження подаються до експертної ради до 15 липня поточного року отаманами козацьких товариств різного рангу за зразком загальнодержавного нагородного листа (додається), який підписує відповідний отаман та отаман штабу.

Протокол нагородження кожен рік може мати свої особистості, але збори делегатів о 9 годині на площі біля виконкому міста Нікополь розпочинаються завжди молебнем біля козацької ікони «Ставротеки».  Потім козаки йдуть до пам’ятника Б. Хмельницькому (або посилають делегацію), де покладаються квіти та проголошуються промови військової старшини. Таким чином продовжується створення традиції вшанування народних героїв у місті, де розпочався світовий козацький рух. Протокол нагороди продовжується біля меморіалу Івана Сірка Козацьким Колом, де промови отаманів закінчуються нагородженням  «Орденом Івана Сірка».

§ 6. Компенсаційний внесок сплачується в національній валюті, а в іноземній валюті сплачується еквівалент цього кошту, передається на рахунок представника ВГО «Реєстрове козацтво» у Дніпропетровській області, який проводить технічну роботу з виготовлення Ордену та його оформлення згідно з Положенням про орден. Зміни компенсаційного внеску можуть проводитись 1 раз на рік. 

При нагороджені орденоносець додає до компенсаційного внеску не менше 50 гривень на рахунок Нікопольського державного краєзнавчого музею, як цільовий внесок на розвиток дій щодо вшанування пам’яті кошового отамана  Івана Сірка, як народного національного героя. За внесок до Нікопольського державного краєзнавчого музею орденоносцю надається відповідна грамота від Нікопольського державного краєзнавчого музею, що підтверджує його благодійний намір.

§ 7. Опис нагороди «Орден Івана Сірка». «Орден Івана Сірка» має тільки зірку ордена і три ознаки:
 • третя - в основі має хрест малинового кольору, де по центру хреста розміщений медальйон з  написом «Іван Сірко», а у центрі медальйону розміщене рельєфне погруддя Івана Сірка у променях світла. Між гранями  хреста - рельєфні промені. Орден має кріплення у вигляді гайки та штифта. Цим орденом нагороджуються козаки, козацька старшина, молодша старшина, громадяни, особи без громадянств, громади та козацькі товариства, як в Україні, так і за її межами;
 • друга - в основі має  хрест малинового кольору, де по центру хреста розміщений медальйон з написом «Іван Сірко», а у центрі медальйону розміщене  рельєфне погруддя Івана Сірка у променях світла, між гранями хреста - рельєфні промені, на фоні яких у верхній частині з лівої та правої сторони зображені перначі. Орден має кріплення у вигляді гайки та штифта.  Цим орденом нагороджуються молодша старшина, військова старшина (включно до полковника), громадяни України, козацькі громади, громадяни інших держав, особи без громадянства;
 • перша - в основі має хрест малинового кольору, де по центру хреста розміщений медальйон з написом «Іван Сірко», а у центрі медальйону розміщене рельєфне погруддя Івана Сірка у променях світла, між гранями хреста - рельєфні промені, на фоні яких у верхній частині з лівої та правої сторони зображені булави. Орден має кріплення у вигляді гайки та штифта.  Цим орденом нагороджуються генеральна старшина, державні та громадські діячі України та зарубіжжя.
 
Планка «Ордену Івана Сірка» до третьої ознаки  має вигляд пластини - висота 7мм, ширина 24 мм, обтягнута малиновою стрічкою з  трьома синьо-жовтими смугами шириною 3 мм поперек планки.

Планка «Ордену Івана Сірка» до другої ознаки має вигляд пластини - висота 7 мм, ширина 24 мм, обтягнута малиновою стрічкою з двома синьо-жовтими смугами шириною 3 мм поперек планки.

Планка «Ордену Івана Сірка» до першої ознаки має вигляд пластини - висота 7 мм, ширина 24 мм, обтягнута малиновою стрічкою з однією синьо-жовтою смугою шириною 3 мм поперек планки.

§ 8.  «Орден Івана Сірка» носиться після нагород Православної церкви у офіцерів з правої сторони кітеля, у цивільних - з лівої сторони піджака.

§ 9. Разом з  «Орденом Івана Сірка» надається посвідчення. Опис посвідчення: на обкладинці напис «Посвідчення до «Ордену Івана Сірка». На першій сторінці внутрішньої сторони посвідчення - кольорове зображення ордену та стрічки до нього, на другій сторінці внутрішньої сторони пишеться прізвище, ім’я, по батькові а також напис «нагороджений згідно рішення експертної ради засновників від (число) і № рішення». Ставиться печатка структури засновників, яка проводить нагородження. На зворотній стороні посвідчення - перечислені засновники нагороди  «Орден Івана Сірка». Фактура орденського посвідчення має відповідні ступені захисту від підробки.

§ 10. «Орден Івана Сірка» залишається у родині нагородженого довічно. «Орден Івана Сірка» може бути присвоєний посмертно. Похорони лицаря «Ордена Івана Сірка» відбуваються з козацькими почестями.

§ 11. При нагородженні «Орденом Івана Сірка» вдруге обидва ордени носяться один біля одного на відстані 5 мм. Нагородження трьома ознаками ордену прирівнюється до вищої нагороди козацтва.

§ 12. Права та обов’язки нагородженого
. Кандидат на нагороду має право звернутися до ради козацького товариства про надання йому допомоги щодо сплати компенсаційного внеску, але внесок на рахунок Нікопольського державного краєзнавчого музею робить особисто.

Нагороджений «Орденом Івана Сірка» зобов’язаний щороку приймати участь у вшануванні пам’яті кошового отамана Івана Сірка біля меморіалу в селі Капулівка.

Рада засновників нагороди «Орден Івана Сірка» звертається з пропозицією до козацьких громад - знайти особисті форми вшанування нагородженого та надати  можливість матеріального забезпечення для проїзду нагородженого щороку до меморіалу Івана Сірка в дні  вшанування кошового отамана Івана Сірка.
 
 
 
 
 
Рада засновників має пропозицію до козаків та козацької старшини країни - підтримати ініціативу  у створені загальнокозацької народної нагороди - «Ордена Івана Сірка».

Основу проекту Положення про статус нагороди «Орден Івана Сірка» розробив головний отаман «Координаційної ради козацтва Нікопольського краю» генерал армії козацтва Ю.І. Полоз.
 
Доповнення надали генерал-полковник Ю.І. Засядьвовк  до 3, 5, 8 параграфів, генерал армії Ю.М. Миргородський   до 3, 7, 9 параграфів, генерал армії В.І. Присяжнюк  до 2, 3, 4 параграфів, полковник С.В. Півень   до наказу 4, 6, 10 пунктів, полковник О.Б. Мокрий, полковник Г.М. Герасименко  - додали  зміни у текст Положення та Наказу.
 
 
Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.
На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про Івана Сірка:

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про козацтво:

 

Обновлено 12.09.2011 13:41
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting