p1350286.jpg

New articles

On-line

We have 127 guests online

Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail

Вітаємо переможців

 

 

Ми раді оголосити результати VІІ Відкритого міського художньо-літературного конкурсу «Край п'яти Січей»!

Члени журі відзначили, що всі конкурсні роботи були цікаві, креативні, тому визначитися з переможцями було нелегко, особливо у номінації «Графіка та живопис».

Найвищу нагороду (Гран-прі) у цьому році вибороли конкурсанти у номінаціях «Графіка та живопис» та «Декоративно-прикладне мистецтво».

Окрема подяка всім вчителям, керівникам творчих гуртків, викладачам шкіл мистецтв, бібліотекарям, батькам за вашу підтримку у нашій спільній важливій справі – вихованні любові до мистецтва та історії рідного краю!

Щиро вітаємо переможців конкурсу та бажаємо їм натхнення, творчого піднесення та подальших звершень!

Про дату проведення церемонії нагородження буде повідомлено окремо...читати далі

 

 
 

Борис Миколайович Мозолевський - видатний археолог ХХ століття. Вже завдяки однієї тільки знахідки золотої скіфської пекторалі в кургані Товста Могила, Борис Миколайович по праву гідний того, що б його ім'я золотими літерами було навіки вписане в історію Нікополя і Нікопольщини. Пектораль, що стала символом давньої історії України, досі залишається найбільш цінною знахідкою, яка коли-небудь була зроблена в скіфських курганах. Крім Товстої Могили, Орджоникидзевською експедицією, якою керував Борис Мозолевський, на території нашого краю було досліджено більш ніж 150 скіфських курганів. Матеріали цих розкопок нині складають золотий фонд вітчизняною археологічної науки.

Пропонуємо до Вашої уваги комплекс матеріалів присвячених Борису Мозолевському. Серед них спогади людей, які близько знали Бориса Миколайовича, працювали з ним в одній експедиції і можуть багато розповісти про нього - не тільки як про науковця, але й як про людину. Ці спогади були записані співробітниками БІЦ «Слово» напередодні ювілею славетного вченого. Багато приведених в них фактів до нинішнього часу ні де не друкувалися, тому гадаємо, що вони стануть цікавими для всіх тих, хто цікавиться історією археологічних досліджень нашого краю та постаттю видатного археолога... читати далі

.

Мозолевський Б.М.
Археологічні розкопки кургану Довга могила.
Серпень 1979 р. Фото: Носенко М.І.
Фото надано завідуючим відділом
археології НДКМ Шатуновим В.В.

 Борис Миколайович Мозолевський1991 р.

 

 

 
(до 100-річчя української революції 1917-1921 років)
  
 
 
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting