_mg_5796.jpg

Нові статті

Зараз на сайті

Сейчас 518 гостей онлайн

Besucherzahler singles
счетчик посещенийDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
There are no translations available.

  

 

Компетентне журі, яке протягом останніх тижнів оцінювало роботи учасників конкурсу, підвело підсумки. Імена переможців та дипломантів вже розміщено на цій сторінці. Імена конкурсантів, яким присвоєно за рішенням журі Гран-прі (головна нагорода конкурсу) будуть оголошені на урочистій церемонії, яка відбудеться в Нікопольському культурно-дозвілєвому центрі 28 квітня 2017 року о 13-00. Переможці з інших міст, які не зможуть бути присутніми особисто на церемонії нагородження, отримають свої винагороди поштою...читати далі

 


 

 

За безладу безмiр, за кар'єри i премiї,
немов на вiйнi, знову вихiд один.
За мудрiсть всесвiтню дурних академiй
Платим безсмертям - життям молодих.
 
Iван Драч "Чорнобильська мадонна" 

Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. 

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії. 

Забруднено близько 155 000 км2 території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм - 137 і стронцієм - 90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків.

15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

 
Чорнобиль. Попередження.
Плакат Торопа С.О. (м. Нікополь, Україна)
.
Chornobyl. Warning.
Placard: Sergiy Torop (Nikopol, Ukraine)

Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній станції в квітні 1986 року, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей.

 

Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії - наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

 .

Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям-ліквідаторам... читати далі

 

 
Новини V Відкритого міського
художньо-літературного конкурсу «Край п’яти Січей»
 
V Відкритий міський художньо-літературний конкурс «Край п’яти Січей» набирає обертів. Прийом робіт закінчений і журі розпочало свою роботу... читати далі

 

 


 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

Обновлено 25.04.2017 18:29
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting