On-line

We have 243 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Garden-Vegetable garden - Едем своїми руками
Thursday, 05 April 2012 13:27
There are no translations available.

Матеріал підготували:
Тороп С.О.
Біолог
м. Нікополь, Україна
Біографія


Стрілецька М.В.

м. Нікополь, Україна
Біографія


Перець у городній та кімнатній культурі


Перець - овочева культура сімейства пасльонових. Його батьківщина - Мексика і Гватемала. У Європі культуру вирощують з кінця XVI ст. Перець обробляють як однорічну рослину, хоча на своїй батьківщині (а також в теплицях і в кімнатних умовах) може рости і плодоносити декілька років підряд.


Коренева система у рослини розвинена слабо. Стебло залежно від сорту буває більш-менш гіллястим. Квітка двостатева, рослина самозапилюється, але можливо і перехресне запилення за допомогою комах. Плід - напівсоковита ягода. Забарвлення плоду може бути жовтим, помаранчевим, червоним, темно-червоним і фіолетовим.

Різні сорти та форми перцю
Фото: www.botanichka.ru

а
Перець цінується за дуже високий вміст в плодах вітаміну С, каротину, вітамінів В1, В2, РР та ін. Перець використовують в їжу у свіжому, вареному і консервованому вигляді. Всього у світі налічується близько 3 000 сортів перцю, але господарське значення мають тільки близько 500. В середині ХХ ст. в нашій країні було районовано близько 30 сортів. Сорти діляться на дві групи. До солодких сортів відносяться Болгарський 79, Подарунок Молдови, Новогогошари, Ластівка, Вінні-Пух та ін. Останні два придатні для кімнатної культури. До гострих сортів відносяться Астраханський 147, Український гіркий, а також напівгострі сорти Велетень, Слоновий хобот та ін.


Врожайність солодкого перцю - в середньому 100-150 ц/га, у деяких місцях збирають 250-270 ц/га. У захищеному грунті можна отримати близько 4-5 кг/м2 солодкого перцю.

Перець солодкий сорту Ведрана F1
Фото: www.adonis.ua

а
Перець в основному висаджують в полі 55-65-денною розсадою, яку готують в теплицях або парниках. Насіння висівають на глибину 1-1,5 см в родючі суміші горщиків. Оптимальна температура для проростання - 22-25о С. Після появи сходів температуру потрібно понизити на 5-7о С впродовж 5-7 днів, а потім знову підвищити. При пониженні температури до 1о С рослина гине.


Перець можна виростити і в кімнатних умовах. У середній смузі насіння висівають в середині січня - на початку лютого (на півдні - на 7-10 днів раніше). Оптимальна площа живлення для розсади - 6x6, 8x8 см. Рослину вирощують в ящиках або вазонах. На одну рослину треба 3-5 кг родючого грунту. Вазони встановлюють на південні, східні або південно-західні вікна.

Перець солодкий сорту Каліфорнійське диво
Фото: www.superda4nik.ru

а
У відкритий грунт розсаду висаджують рядовим способом. Для не кущових сортів, відстань між рядами - 45-70 см, а при стрічковій посадці - 35-70 см. В ряду між рослинами відстань - від 25 до 35 см. Для високорослих кущистих сортів відстань збільшують. Під час вегетації рослини рідко, але рясно поливають. Залежно від стану рослин проводять підгодівлі з інтервалами 10-15 днів, чергуючи органічні і мінеральні добрива. Краще підгодовувати повним мінеральним добривом, концентрація розчину - 0,3-0,5%. Солодкий перець прибирають, коли плід цілком сформується, а стінка його стане найбільш м'ясистою і соковитою. Гострий перець прибирають у фазі повної стиглості.

Перець солодкий сорту Бон Апетит F1
Фото: www.infosemena.ru

 а

 а

Переведення в електронний вигляд: Діденко К.В.

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про вирощування рослин та догляд за ними:
Дізнатися більше про перець Ви можете тут:
 а
 а
Last Updated on Sunday, 08 April 2012 16:57
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting