On-line

We have 95 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Memorable dates and holidays - March
Friday, 22 February 2019 14:57
There are no translations available.

2 березня - День народження Шолом-Алейхема

 

 

2 березня 160 років від дня народження відомого єврейського письменника та драматурга, життя якого було тісно пов'язане з Україною та її культурою. Його твори перекладено на багато європейських мов. Критики порівнюють Шолома-Алейхема з Марком Твеном за схожість стилів письменників та любов до літератури для дітей. Пізніше, при зустрічі, Марк Твен зауважив, що вважає себе американським Шолом-Алейхемом.

Він – автор веселих та водночас сумних книг про Тев'є-молочника, Менахем-Мендла, хлопчика Мотла, жителів Єгупця та Касрилівки — безперечно, є найвідомішим з усіх єврейських письменників, які писали мовою їдиш...читати далі

 


 

Шолом-Алейхем цікава інформація

 • Завдяки майстерні передачі образів в своїх творах, його називали єврейським Марком Твеном. До речі, Алейхем був знайомий з ним особисто, і Твен зізнався, що вважав себе американським Шолом Алейхемом.
 • У юнацькому віці йому дуже сподобався твір «Робінзон Крузо». Настільки надихнувшись їм, хлопчик в 15 років написав свою, єврейську версію Крузо. І з цього моменту він твердо вирішив стати письменником.
 • Майже все своє життя прожив в Одесі. Але через гоніння на євреїв змушений був переїхати в Америку, де і прожив до кінця життя. Стильные платья Холода платьям не помеха! Платья по низким ценам Роскошное белье Красивые комплекты нижнего белья на любой вкус и размер!
 • Справжнє ім’я письменника – Соломон Наумович Рабинович.
 • Одного разу в 1876 році він став працювати домашнім учителем у одного багатого підприємця, навчаючи його дочку, Голде Лоєва (єврейку). Закохавшись в свою ученицю, Шолом Алейхем розумів, що благословення її батька йому не домогтися, так як він сам бідний. Але через 6 років Голде всупереч волі батька все – таки стала дружиною письменника і навіть народила йому 6 дітей!
 • Тісно спілкувався зі Львом Толстим, Антоном Чеховим, Володимиром Короленко і Максимом Горьким.
 • Його батько займався виготовленням вин. Навіть володів льохом «Продаж різних вин Південного берега». Мати померла від холери, коли йому було всього 13 років.
 • У 1880 році працював в Лубнах на посаді казенного рабина – зв’язковим між місцевою владою і громадою євреїв.
 • Починає публікуватися в першій газеті на ідиші «Фолксблат». До нього приходить слава і популярність.
 • Після смерті свого багатого тестя, Шолом переїжджає до Києва, і починає грати на біржі. Навіть 5 років не минуло, як він спустив всю спадщину і пустився в «подорож», бігаючи від кредиторів.
 • Він хворів на важку форму туберкульозу.

Джерело: https://dovidka.biz.ua

 


  
Аудіокниги
 
 
Шолом Алейхем. "Пісня пісень"
 
Шолом Алейхем "Новелли"
 

 
 
 
 

 
 
 

 

 
 
Last Updated on Friday, 22 February 2019 15:52
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting