PDF Print E-mail
Wednesday, 22 April 2009 12:04
There are no translations available.

 
 
26 квітня - День Чорнобильської трагедії


За безладу безмiр, за кар'єри i премiї,
немов на вiйнi, знову вихiд один.
За мудрiсть всесвiтню дурних академiй
Платим безсмертям - життям молодих.
 
Iван Драч "Чорнобильська мадонна" 

 

Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Забруднено близько 155 000 км2 території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм - 137 і стронцієм - 90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків.

15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

 

Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній станції в квітні 1986 року, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей.

Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Усвідомлюючи трагічні наслідки Чорнобильської катастрофи, їх вплив на життя людей, віддаючи данину пам’яті загиблим, померлим від променевої хвороби в результаті катастрофи на Чорнобильській АЕС, міська влада докладає зусиль для забезпечення всебічної підтримки запоріжців, які постраждали від наслідків цієї техногенної аварії.

Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям-ліквідаторам.

 

 

 Мітинг, присвячений 24 річниці аварії на Чорнобильській АЕС
Нікополь, 2010 р. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Дізнатися більше про Чорнобильську трагедію Ви можете тут:




У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
Last Updated ( Monday, 03 May 2010 04:16 )
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting