On-line

We have 324 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Pearls of Nikopol'schina - Аpplied art
Wednesday, 26 December 2012 16:16
There are no translations available.

Таужнянська Т.І.
Вчителька
м. Київ, Україна
Біографія

Матеріал надано в авторській редакції


Види робіт для дітей з фізичними вадами


Солоне тісто


Солоне тісто (1 ложка солі + 2 ложки борошна). Навчити дітей качати з тіста кульки, ковбаски, моркву. Усі ці елементи можна використати для складання композицій, сюжетів і т.д. Навчити дітей пластмасовим ножем нарізати на рівні частини ковбаску з тіста. З розкачаного тіста видавлювати різноманітні фігури. Отримані фігури можна розфарбувати або доліпити до них за власною фантазією. Наприклад, форма вишні - зліпити до неї миску, грибок - травку і пеньок, жирафа - пальму, рибка - хвилі.  


Через ситечко для чаю продавити тісто для отримання волокон з тіста. Їх успішно можна використати, як волосся, як крону дерева, як траву, як квіти, або як хвилі на воді. Основу для картин краще вибирати з ДВП картону, а для приклеювання деталей краще використати клей ПВА.


Флористика


Із засушених квітів, листя, моху, трави скласти композицію. Заздалегідь приготувати тло, розфарбувавши його акварельними фарбами. Краще це робити на мокрому папері. Клеїти флористику клеєм ПВА. Такі тонкі елементи, як вусики можна домалювати чорною гелевою ручкою. На рамочку можна використати бордюри або порізати на смужки жатий картон з дрібною насічкою. Він зустрічається в упаковці тістечок.


Гіпсові заготовки


Дітям легко працювати із силіконовими формами. В одну з таких форм заливають розведений на воді гіпс (до густої сметани) і через 5-10 хвилин заготівка готова. За короткий час їх можна наробити багато. Щоб заготовка мала певний колір, можна у воду добавляти фарбу (гуаш) і зафарбованою водою розбавляти гіпс. Форми бувають різні: квіти, листя, звірі, птахи і т.д. Із готових заготівок можна складати композиції. Окремі елементи можна з’єднувати і приклеювати тістом.


Шаблони


Дітям заготовляють шаблони з цупкого картону. Це можуть бути звірі, птахи, будинки, дерева, квіти, овочі, фрукти. Поверхню шаблона з одного боку намазують клеєм ПВА. Намазаною поверхнею шаблона опускають у блюдечко з нарізаними нитками, хутром, або ватою. Чистим аркушем паперу придавлюємо по всій площині наклеєних ниток і ножицями зайві нитки обрізаємо. Шаблони з ватою слід легенько обмазати пензликом, вмочивши його в розчин з клею ПВА (для міцності). Для обклеювання шаблонів можна використати пісок, тирсу. В сухому виді їх можна розфарбувати.


Шкатулки, пляшки, тарелі


Для виготовлення сувенірів можна використовувати непотрібний посуд, пляшки, коробки, тарелі. Поверхню обмазують клеєм ПВА, а потім поетапно наклеюють тонким прошарком солоне тісто. Починати клеїти слід зверху донизу. Тісто змазують клеєм і на тісто ліплять зерно, буси, ґудзики - усе дрібне та привабливе. Краї виробу можна обклеїти тасьмою. Малюнок придумати заздалегідь і можна схематично його намалювати. Дорослі допомагають дітям нанести схему малюнка і пояснюють, що викладати малюнок слід від його центру.


Якщо виріб зроблений виключно із зерна, то в сухому вигляді його можна покрити безколірним лаком. Такі сувеніри добре зберігаються і мають привабливий вигляд.


Аплікація


Для цього виду мистецтва можна використовувати будь-які кольорові малюнки з карток, журналів, плакатів. На окремому аркуші паперу замалювати тло, а потім на нього помістити вирізані деталі. Щоб їх зв’язати в композицію, можна дещо домалювати.


Квіти


Для виготовлення квітів треба дрібну, просіяну тирсу змішати з клеєм ПВА так, щоб її можна було скачати в кульку. Цю кульку одягнути на лозинку, а в саму кульку зверху до низу щільно вставляємо пір’їнки випуклою стороною догори. Пір’я бажано брати качине або гусине.


Віск


Картки з воску можна робити, не вміючи малювати. Для цього треба заготовити білий картон в розмірі картки. Покласти його на дошку. Взяти нагріту праску (щоб дно її було гладким і без отворів для пари). До половини трасуючої частини праски, наносимо восковим олівцем полоси. Їх може бути кілька різних кольорів в залежності від того, що ви хочете показати (море, небо, захід). Усе робити швидко енергійними рухами. Теплою праскою проводимо по картону - на ньому залишиться малюнок. До цього можна додати гори, помазавши восковим олівцем один край праски і швидко покласти і підняти його з малюнка. Ще можна видряпувати голкою по малюнку.


Тарелі


Для заготівки можна використати дутий картон. Вирізати з нього потрібну форму: круглу, квадратну або овальну. Знайти середину. Циркулем розмітити кола від центру (від меншого до більшого). Тло тарелі можна зразу зафарбувати одним або кількома кольорами. Клеєм приклеюємо до тарелі зерно, шапочки з жолудів, кісточки, намиста і т.д. У центрі тарелі можна приклеїти брошку або квітку з тканини. Для геометричних ліній можна використовувати нитки «ірис».


Ажурні кульки


Гумову кульку надувають до потрібного розміру. Беруть нитки № 10. Один кінець нитки протягують в голку, проколюють нижню частину пляшок з клеєм силікатним (канцелярським). Це робиться з метою щоб нитка, яку ми будемо тягнути з катушки, була постійно змочена клеєм. Змоченою ниткою намотуємо в хаотичному порядку кульку. Робити це потрібно багато разів, щоб кулька була повністю замотана нитками. Після того, як нитки висохнуть, кульку проколюємо і отримуємо ажурну кульку з ниток. Її можна використати для виготовлення рибок, птахів, квітів. А можна розрізати пополам і отримаємо мисочки, які можна оздобити.


Намисто


З паперу (будь-якого) треба нарізати трикутники. На спицю або дротик намотати цей трикутник з паперу. Намотувати слід з широкої частини трикутника. Тонкий кінець приклеїти клеєм. Готову намистину знімають зі спиці і фарбують. Намиста можна покрити лаком, а потім нанизати на нитку.


Буду рада, якщо діти з фізичними вадами зможуть приносити радість собі і людям. Творити красу - це велике щастя.

.

.

Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П
Last Updated on Wednesday, 26 December 2012 18:03
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting