On-line

We have 203 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Pearls of Nikopol'schina - Аpplied art
Monday, 07 February 2011 16:30
There are no translations available.

Таужнянська Т.І.
Вчителька
м. Київ, Україна
Біографія

Матеріал надано в авторській редакції

 
Панно з тіста

Тісто, з якого випікають різноманітні вироби хліба, використовують також і для прикрас. Тісто, як і глина - м`який, зручний для ліплення матеріал. Використовуючи його еластичність, при створенні картин можна досягати будь-яких ліній - від товстих до найтонших. Тісто легко зкачується у трубочку, легко ріжеться, зберігаючи при цьому надану форму.

Картини оживають, коли виліплені з тіста деталі пофарбувати та застосувати природні матеріали: листя, стебла рослин, сухі квіти, клаптики хутра тощо.

Наприклад, коли ліпимо голову людини, то її можна одягнути у шапку, запнути хусткою чи зробити зачіску з волосся.

З тіста виготовляють чудові натюрморти. Різноманітні овочі та фрукти можна зліпити за допомогою дерев`яного ножа-стека. А такі деталі, як ваза, глечик ліпляться у площині.

 
Техніка виконання виробів з тіста та робота з тістом
 
1. Спочатку виберіть те, що ви хочете відтворити. Це може бути пейзаж, натюрморт, казковий сюжет тощо.
 
2. Підготуйте робоче місце для виготовлення тіста і ліплення. Можна використати пластмасові дощечки для роботи з пластиліном, які продаються у торговельній мережі. Можна скористуватися шматком фанери або картону. У процесі роботи потрібен буде стек або звичайний ніж.
 
3. Замісіть тісто з розрахунком - 1г борошна + 1г солі «Екстра». Тісто повинно легко міситися та ліпитися.
 
4. Перед ліпленням, потрібно добре вивчити сюжет картини, яку ви збираєтесь відтворити, і умовно розбити її на частини. Це потрібно для того, щоб тісто також можна було поділити на стільки ж частин. Розминання кожної частини визначається розміром кожної деталі на малюнку.
 
5. Такі компоненти сюжету, як сніг, будинок, ваза та інші слід починати ліпити з кульки. Кульку розплескують на дошці і лезом ножа розгладжують до потрібних розмірів. Потім вирізають елемент потрібної форми. Форму підправляють: де треба добавляють тіста, а де зайве - забирають, де придавлюють, де вибирають.
 
6. Листочки до квітів, як і самі квіти, краще робити, розкачуючи трубочку з тіста. Ножем розрізають її на стільки часточок, скільки потрібно за малюнком.
  • Листочки. 1 часточку трубочки з тіста пальцями розминаємо і розплескуємо на дошці. Ножем вирізаємо форму листка і кінчиком ножа краї його розрізаємо з обох боків.
  • Квіти. З тіста виходять чудові троянди. Для цього шматочки тіста розрізають на часточки різної величини. Кожну з них пальцями розплескують. Це будуть пелюстки. Починають ліпити з часточки середньої величини. Її згортають трубочкою і до неї наліплюють спочатку менші, а потім більші пелюстки. По закінченні роботи низ квитки обрізають.
  • Ялинка. Технологія виготовлення подібна, як і при виготовленні листків. Тільки гілки повинні бути тоншими і розрізи необхідно робити лише з одного боку. Поверх стовбура такі гілочки накладаються у певній послідовності.
7. Якщо картину чи панно виготовляють діти, то для полегшення їхньої роботи, їм дають шаблони звірів, птахів, посуду та інші. Шаблон кладеться на розплескане тісто і легко вирізається ножем.
 
8. Стовбури дерев також вирізаються з розплесканого тіста. Гілки виготовляють і накладають з товстих ниток «кроше», «ірис» та інших.
 
9. Вироби з тіста краще наклеювати на темний або світлий фон на твердій основі. Це може бути тканина або кольоровий папір, наклеєні на картон, та інші. Роботи з тіста (з часом) не втрачають об`єму і живості.

Деталі з тіста можна висушувати при різних теплових температурних режимах: у духовці, біля опалювальних приладів тощо. Завдяки вмісту значної кількості солі в тісті, у ньому не заводяться комахи та жуки. Тісто легко склеюється клеєм ПВА. Вироби з тіста тривалий час не втрачають своєї форми і чудово зберігаються.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Роботи Таужнянської Т.І.
 
 
 
Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.


 
 
Last Updated on Sunday, 03 April 2011 16:34
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting