On-line

We have 197 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Pearls of Nikopol'schina - Аpplied art
Sunday, 03 April 2011 14:28
There are no translations available.

Таужнянська Т.І.
Вчителька
м. Київ, Україна
Біографія

Матеріал надано в авторській редакції

Вироби з тополиного пуху

 

Цей вид мистецтва порівняно молодий і не сягає своїм корінням у сиву давнину. Та не дивлячись на це, має багато прихильників. Картини з тополиного пуху своєрідні і їх не можна сплутати з іншими видами мистецтва. Плавність у лініях, ніжні переходи тонів, об`ємність - усе це надає виробам живості, легкості, прозорості та чарівності.

Їх тематика може бути найрозноманітнішою: портрети людей, архітектурні споруди, тварини, птахи, фрукти та овочі, рослинний світ, тощо.

Чорно-білі кольори надають виробам класичності і, деякою мірою, строгості.

 

Виготовлення картин

 

Основою для картини з пуху є замша. Замість неї можна використати бархатний папір. Для цього папір фарбують у чорний колір, можна використати туш. На темному фоні пух легко просвічується. Коли основа готова, довільно добираємо малюнок за фотографією і переносимо його на основу.

Розглянемо послідовність перенесення зображення з фотографії (портрета) на нашу основу:
  1. До фото кріпимо зажимами кальку. Ручкою перемальовуємо риси обличчя.
  2. Кальку з рисами обличчя прикріплюємо з усіх боків до нашої заготовки.
  3. Кінчиком гострого ножа (скальпель) вирізаємо з кальки рогівку ока. На основу, замість вирізаного шматочка кальки, тонким шаром накладаємо тополиний пух. За допомогою скальпелю викладаємо відтинки. Де світліше - накладаємо більше пуху, де темніше - менше.
Зайвий пух скальпелем зсовуємо на кальку щоб не заважав. Відблиск ока робимо з зернятка тополиного пуху, подрібнівши його. Після рогівки викладаємо все око, попередньо вирізавши його із кальки. Потім переходимо до другого ока і так далі, аж поки не видтворимо все обличчя. Картини із зображенням тварин виготовляють таким же чином.

Для внутрішньої частини вух та язика використовують дрібно нарізані вовняні нитки. Підбирають їх відповідно за кольором. Вуса хижих звірів можна зробити з пуху осоту. Закінчену роботу вміщують під скло, її з усіх сторін обклеюють папером.

Картини під склом довго зберігаються, не втрачають свого кольору, не псуються від пилу та вологи.

Якщо ви хочете зробити комусь цінний подарунок, але у вас на це не вистачає коштів, ви можете за короткий час виготовити портрет за фотографією людини, якій хочете зробити приємне. Це буде зворушливий і дорогий подарунок.
 
 
 
Робота Таужнянської Т.І.
 
 
 
Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

 

Last Updated on Thursday, 26 November 2020 09:57
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting