Зараз на сайті

Сейчас 139 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
БІЦ "Слово" (м. Нікополь) - Матеріали ЗМІ про роботу БІЦ «Слово»
20.07.2011 11:50
There are no translations available.

Кириш О.
Журналіст
м. Нікополь, Україна 

Переклад з російської: Рудоманова А.Є.


У бібліотеку, як в музей!
«Крамниці людських фантазій» - так називав бібліотеки французький мораліст і богослов Пьер Ніколь. Їх ще прийнято називати храмом знань, а ось щоб бібліотека ще і поєднувала в собі музей - це щось нове, незвичайне.

Саме так, по-новому працюють фахівці бібліотечно-інформаційного центру «Слово», діючого при філії № 1 Нікопольської централізованої бібліотечної системи. У якій ще бібліотеці можна побачити фрагменти посуду, яким користувалися скіфи, амфори з Некрополя, багатовікові камені Капулівського кромлеха?

Виставка-експозиція «Нікопольщина в світлі Європейської історії»
Фото: Рудоманова А.Є.

- Минулого року ми отримали завдання підготувати експозицію, яка прославляє Європу. «А чому Європу, хіба про Нікополь немає чого розповісти»? - вирішили ми і створили виставку-експозицію «Нікопольщина у світлі Європейської історії», на якій представлені фрагменти, знайдені під час розкопок, що проводяться археологами Мирославом Жуковським та Василем Шатуновим, - розповіла керівник філії Лариса Білоцерковська. - Варто сказати, що у світі налічується всього чотири кромлеха, і один з них - у Нікопольському районі.
Камені з кромлеха на території с. Капулівки. Нікопольський район
Фото: Рудоманова А.Є.
Деяким фрагментам більше п'яти тисяч років. Експозиція знайомить нікопольців з науковими працями відомих істориків, які стверджують, що в той час, коли про країни Європи ніхто й гадки ще не мав, на нашій землі вже йшла торгівля, була налагоджена система побуту.
Розділ виставки-експозиції «Скіфська епоха»
Фото: Волкова К.Ф.
На виставці-експозиції також представлені брошури про природу та історію Нікопольщини чудового біолога, краєзнавця, журналіста Сергія Торопа. Також можна знайти інформацію по історії козацтва, про нікопольські плавні, є копія карти розташування Микитинської Запорозької Січі і сторожових постів, датована 1639-1652 роками.
На виставці також представлені брошури про природу та історію Нікопольщини
Фото: Рудоманова А.Є.
Виставка-експозиція викликає щирий інтерес у відвідувачів філії, сюди навіть приїжджають на екскурсії. Наприклад, бібліотеку-музей відвідали учні літнього шкільного табору СШ № 20.
Бібліотеку-музей відвідали учні літнього шкільного табору СШ № 20
Фото: Волкова К.Ф.

Також в гості приходили люди з обмеженими можливостями, які перебувають на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів-інвалідів. В організації екскурсії активну участь взяла психолог центру - Юлія Рогова.
Виставка викликає у відвідувачів жваву зацікавленість
Фото: Волкова К.Ф.

Відвідувачі із зацікавленістю слухають інформацію про історію рідного краю
Фото: Волкова К.Ф.

Відвідувачі із зацікавленістю слухають інформацію про історію рідного краю (про деякі факти вони дізнаються вперше), ставлять запитання, діляться і своїми знаннями.

Виставка-експозиція «Нікопольщина в світлі Європейської історії» нікого не залишає байдужим. Кожен знаходить для себе щось особливе, цікаве, дізнається багато нового про історію предків.

Джерело: Проспект Трубников. - 2011. -  № 48. -  16 июня. - С. 12.

Переведення в електронний вигляд: Десятникова Є.П.


На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про бібліотечно-інформаційний центр "Слово":

Обновлено 13.05.2013 11:36
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting