Зараз на сайті

Сейчас 29 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
Пам'ятні дати та свята - Квітень
12.04.2019 08:19

18 квітня - День пам'яток історії та культури

 

Міжнародний день пам'яток і визначних місць

Міжнародний день пам'яток і визначних місць - відзначається щороку 18 квітня. Спрямований на підвищення обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини, її вразливістю та необхідністю ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь... читати далі

 

 

"Будинок із химерами" (1901–1903), Київ
Автор: Сергій Рижков

 


  

Головні пам’ятки України: 50 національних шедеврів світового рівня

 

Які пам’ятки обов’язково треба оглянути в Україні? Куди варто вирушити з гостями, особливо з іноземцями? Якщо вас також цікавлять подібні питання, то в цьому огляді міститься багато цікавих відповідей на них.

Україна – це історія, архітектура, природа, технічні досягнення, сакральні пам’ятки, урбаністична культура, тиха краса віддалених містечок і сіл… Що би мандрівник не побажав тут знайти, йому вдасться все. У переліку нижче перелічені головні пам’ятки України. Це 50 шедеврів (по два з регіону), обрані серед багатьох українських пам’яток. Один представляє обласний центр (або центр автономії), інший – регіональна цікавинка. Отже, лишається підібрати готель, обрати транспорт і маршрут, а також визначити кращі ресторації на шляху слідування. Саме так і починаються найбільш вражаючі мандрівки у нашому житті!..читати далі

 

 

Києво-Печерський заповідник, Київ

 


  

ТОП-10 найкращих пам’яток культури України

 

10 світлин-переможців української частини найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу "Вікі любить пам’ятки" визначено. Це найкращі фотографії пам’яток культурної спадщини України. У переліку – церкви і фортеці з різних регіонів України, зокрема, з Донбасу, а також київський "Будинок із химерами".

Найкращою роботою фотоконкурсу визнано фото Олександра Левицького і Дмитра Шаматажі – розписи Іллінської церкви Свято-Іллінського чоловічого монастиря в Одесі.

Цього року фотоконкурс "Вікі любить пам’ятки" зібрав понад 45 тисяч фотографій культурної спадщини з усіх куточків України, а в міжнародному змаганні Wiki Loves Monuments Україна посіла перше місце, побивши власні минулорічні рекорди...читати далі

 

 

Іллінська церква Свято-Ілліньского чоловічого монастиря

 


  

Внесено до списку ЮНЕСКО

 

До Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включено ще 8 об’єктів української культурної спадщини, зокрема Центр-порт ОдесиБахчисарайський палац кримських ханівБудинок Держпрому у ХарковіВоронцовський палац у Ялті, Кам’янець-Подільський заповідник тощо. Це прозвучало на звітно-виборних зборах Українського комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS.).
 
 
 
 Бахчисарайський палац кримських ханів
 
 
 
 Харківський будинок Держпрому
 
 
 
 Воронцовський палац у Ялті
 
 
Саме ця впливова організація, як дорадчий орган ЮНЕСКО, разом з Міністерством культури та Національною комісією ЮНЕСКО вирішує, зокрема, які об’єкти номінувати до Списку всесвітньої спадщини. За словами президента Українського комітету ІКОМОС Вадима Абизова, ведеться робота щодо включення до попереднього Списку всесвітньої спадщини ще близько 10 об’єктів, у тому числі історичної частини і фортеці в Кам’янці-Подільському; історичної частини заповідника у Чернівцях; пам’яток дерев’яної архітектури, зокрема Карпатського регіону, що репрезентують кілька шкіл традиційного будівництва: лемківську, гуцульську, бойківську, буковинську, галицьку та інші.
 
«На сьогодні у престижному Списку ЮНЕСКО, на жаль, тільки 3 об’єкти від України у двох номінаціях: Софія Київська разом з Києво-Печерською лаврою та історичний центр Львова - і тому внесення до Списку всесвітньої спадщини є важливою акцією, яка пропагує національні історико-культурні надбання в світовому просторі», - підкреслив почесний президент ІКОМОС, професор, кандидат архітектури Леонід Прибєга.
 
 
 
Софія Київська
 
 
 
Києво-Печерська лавра
 
На його переконання, така діяльність комітету особливо актуальна нині, в час розвитку туризму в Україні, яка може похвалитися багатьма пам’ятками культури - тільки найцінніших, національного значення - 3,5 тисячі. Натомість, зазначив Леонід Прибєга, якщо комітети ІКОМОСу інших країн світу отримують державну підтримку, зокрема фінансову, то Український існує тільки завдяки власним внескам, частина яких до того ж сплачується до штаб-квартири в Парижі.
 
Охорона культурної спадщини в Україні - на межі катастрофи, йшлося на зборах. І щоб зберегти пам’ятки, держава має вкладати в неї значні кошти.
 

Джерело: www.svitlytsia.crimea.ua

 


  

Посилання по темі:

 

 

 

 

 

У разі використання матеріалів цього сайту активне посилання на сайт обов'язкове

 

Обновлено 12.04.2019 08:52
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting