Во саду ли, в огороде...

Сейчас на сайте

На даний момент 141 гостей на сайті
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Друк e-mail
БИЦ "Слово" (г. Никополь) - Материалы СМИ о работе БИЦ «Слово»
Середа, 10 липня 2013, 12:44

Букреева А. 
Корреспондент
г. Никополь, Украина

.

Велознайомство зі «Скіфським степом»

.

Батьківський край може не тільки захоплювати, а й очищати людську душу від буденного бруду мегаполіса. Свідчення тому - нещодавно відкритий у Нікополі перший туристичний веломаршрут: «Скіфський степ». Уже в назві відчуваються духовність, велич рідної землі, її краса та колорит...

.

У мандри минулим

.

«Егов, могило!» - прокочується хриплий крик степового орла, що, неквапливо кружляючи над землею, влучно окидає оком місцину. Зверху йому видно степ, могилу та рухливий ланцюжок велосипедистів, що з Нікополя вирушили у мандри минулим рідної землі - «Скіфським степом».


Розробка туристичного маршруту належить спеціалістам бібліотечно-інформаційного центру «Слово», завідувачу відділу археології та стародавньої історії Нікопольського краєзнавчого музею Василю Шатунову, біологу, краєзнавцю Сергію Торопу і Нікопольському велоклубу «ПодорожНик». Дослідники серйозно попрацювали над маршрутом, вивчили його вздовж і впоперек та, врешті-решт, подарували туристам надзвичайну подорож.


Перший велопробіг відбувся у травні цього року. Він зібрав чимало людей. 30 нікопольчан здійснили справжню експедицію степами - велосипедами подолали понад 120 км на просторах Нікопольського й Апостолівського районів.

.
Відновити сакральні місця

.

На двоколісних доволі важкий багаж: рюкзаки, намети, фляги з водою. Та це не заважає впевнено рухатися вперед. Долаючи степові дороги, жваво крутять педалі не тільки молоді (найменшому - 13 років), а й доволі поважного віку люди (старшому - 60 років). Додає сил бажання скоріше побачити всі дива краю. Учасникам велопробігу пощастило - вони відвідали чимало незабутніх місць: розкопки старовинних скіфських курганів Нікопольщини, дізналися про історію їхніх досліджень. Зокрема Василь Шатунов розповів про експедицію під керівництвом відомого археолога і поета Бориса Мозолевського. Відвідали нікопольське курганне поле, Олексіївську затоку, курган № 19, що в Орджонікідзе, село Шолохове, споглядали курганну групу - Гостру і Лису Могили, Жовтом'янський курган Апостолівського району, відомий під назвою «Драна Кохта». Перебуваючи на останньому, Василь Шатунов згадав, що археолог Борис Мозолевський якось писав: «Я більше пишаюся відновленням цього кургану, ніж знахідкою Пекторалі...». Тай правду казав видатний археолог: «Одна справа знайти цінну річ, та зовсім інша - виявити після розкопок сакральне місце».

.
Розрита могила

.
Доля подарувала вело туристам і зустріч з діями «чорних археологів». Одного разу, проїжджаючи повз величезну групу курганів, що відгороджені лісосмугою від головної дороги, мандрівники помітили на верхівці однієї з могил свіжу землю. Піднялись на курган, перед ними відкрилися жахливі наслідки роботи «чорних археологів» - яма завглибшки близько 4,5 м. Мандрівники викликали міліцію і повідомили в Центр історії археології України.


Привали запам’яталися не тільки відпочинком, а й цікавими розповідями. Під час них Василь Шатунов майстерно переповідав місцеві легенди, малодосдідження курганів. Разом із Сергієм Торопом піднімав і «Проблемні теми» - збереження історичної спадщини краю, його місцевої флори та фауни.


Деінде учасники експедиції наче й справді потрапляли в минуле - в первозданні зони усіх боків їх охоплювала сріблястими хвилями легка ковила. Інколи здавалося, що ось-ось виїде з-за могили скіфський вершник. Та за рогом із землі виринали териконові шапки, використані шахтні виробки, що повертали думки туристів до сучасного світу, який тісно переплітається зі стародавньою історією, легендами, надіми наших пращурів... Цей зв'язок слід пам’ятати та шанувати.

.

.

Источник: Букреєва А. Велознайомство зі «Скіфським степом» // Вісті Придніпров'я. - 4 июля. - С. 6.


На нашем сайте вы можете узнать больше о библиотечно-информационном центре «Слово»: 

В случае использования материалов этого сайта активная ссылка на сайт обязательна


Останнє оновлення на Четвер, 11 липня 2013, 10:30
 
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting