Во саду ли, в огороде...

Сейчас на сайте

На даний момент 102 гостей на сайті
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Друк e-mail
БИЦ "Слово" (г. Никополь) - Наші новини
Понеділок, 02 січня 2017, 11:13

Щербова О. Львівян познайомили з Нікопольщиною

 

 

 

Під час зустрічі двох творчих людей: народного артиста України, письменника зі Львова Сергія Кустова і кандидата філософських наук, доцента Антоніни Косих з Нікополя народилась ідея проекту «Львів – Нікополь: творча співдружність». Одним із перших кроків у рамках проекту стала книга для дітей «Козаки, сполом!», яку написав Сергій Кустов, а проілюстрували нікопольські юні художники.

 

 

Презентація краю

За 50 років роботи в Театрі для дітей народний артист України Сергій Кустов зіграв більше 200 ролей. Кілька років тому почав писати книги. До тексту трьох з них нікопольські вихованці ізостудій намалювали илюстрації. На друк книги «Козаки, сполом!» міська влада Нікополя виділила кошти, в вересні цього року в центральній бібліотеці відбулася презентація унікальної книги, а в грудні її представили в експоцентрі Львова. Книга складається з двох частин: легенди Нікопольського краю і Гадича, звідки родом Кустов. Зараз в Міністерстві освіти та науки розглядають питання щодо включення цієї книги до переліку посібників для позакласного читання.

Коли Сергій Кустов гостював в Нікополі, він відвідав краєзнавчий музей, читав рукописи археолога Б.Мозолевського і спогади краєзнавця П.Богуша, переймаючись багатою історією нашого славетного краю. Сергій Кустов «захворів» плавнями, курганами, пектораллю... Так народилася ідея нової книги «Легеди козацького краю». А щоб львівяни теж ознайомилися з цікавою історію Нікопольщини, письменник запросив своїх співавторів – юних художників – завітати до Львова. Але не просто завітати, а взяти участь у виставці-ярмарку «Дитячий світ – 2016», де презентувати Нікопольщину в трьох пограмах: «Нікопольщина – край п’яти Січей», «Нікопольщина – серце Скіфії», «Нікопольський ярмарок».

Багатий наочний матеріал (книги, буклети, малюнки, керамічні вироби та інш.), історичний квест, майстер-класи з розпису пряників, кераміки, визерунків скіфського та козацького одягу – неодмінно привертали увагу відвідувачів. В Нікопольському павільйоні на протязі всіх чотирьох днів завжди був ажиотаж. Купити або розмалювати солодку візитівку регіону – медові пряники – шикувались черги. Ну а щоб остаточно відчути себе скіфською царицею або гетьманом, бажаючи могли вдягнути аутентичний одяг і сфотографуватися.

 

 

Щедра гостина

Львівяни теж не залишилися в боргу. Культурна програма для нікопольської делегації була досить насиченою: оперета «Циганський барон» і балет «Лебедине озеро» у Львівському національному академічному театрі опери і балету ім. С.Крушельницької, вистави «Голий король» і «Блазні мимоволі» у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької (завдяки благодійности адміністрації театрів), вистава в Львівському духовному театрі «Воскресіння», відвідування якого оплатила адміністрація однії з міських шкіл, відвідування Будинку письменників і Будинку художників, видавництва «Сполом», а також безкоштовна екскурсія містом. Взагалі львівяни вразили своєю щирістю та щедрістю. Всі зустрічі та спілкування неодмінно закінчувалися обміном подарунками. До речі, відвідуючи майстер-класи з кераміки і розпису пряників в Нікопольському павільйоні, львівяни робили гарні речі не тільки для себе, а й для дітей-сиріт. Потім в Будинку письменників солодкі різдвяні зірочки і медальйони з зображенням скіфського знака Сонця подарували дітлахам, у яких немає батьків, на згадку про Нікополь.

Та головне – це налагодження зв’язків з львівськими педколективами, бібліотекарями, керівниками гуртків дитячої творчості, митцями і просто львівянами.
– Мету проекту вдалося досягти, – говорить методист БІЦ «Слово» Маргарита Стрілецька. – Ми показали себе, розповіли про свою історію і зацікавили львівян до спільної твочості і реалізації проектів.

Кажуть, перший блин комом. Але проект «Львів – Нікополь: творча співдружність» стартував зразу і досить впевнено.

– Коли я побачив з яким розмахом і величезною кількістю коробок делегація з Нікополя вивантажувалась на перон, то зрозумів, що до участі у виставці-ярмарку «Дитячий світ – 2016» нікопольці підготувалися добре, – розповідає Сергій Кустов. – Зараз вже бачимо результат: майстер-класи користуються успіхом і попитом, львівські художники готові і далі ділитися своїми доробками з талановитими дітьми з Нікополя, творчі колективи Львова вже зацікавлені до співпраці. У мене з’явилась ідея нової книги під назвою «Легенди козацького краю». До неї увійдуть оповідки про плавні, скіфів. Це теж буде спільний творчий проект з дітьми.

На запитання «Чи буде продовження проекту?», – Антоніна Косих відповіла:
– Обов’язково. Цей проект дієвий і дуже затребуваний. І на сам перед він необхідний нашим дітям. Тому я дуже вдячна Нікопольській місцевій владі і спонсорам, які розуміють куди дійсно треба вкладати кошти. Кожний день, презентуючі Нікополь, наші діти ставали більш патріотами, ніж вдома і це важливіше і істотніше, ніж просто красиві слова на уроках. Тепер нам треба гідно підготуватися до зустрічі дитячої делегації зі Львова і показати їм наш край.

Емоційний відгук відвідувачів Нікопольського павільйону був одностайним:
– Приїзжайте до нас ще, – говорить Дзвенислава. – Ви нам дуже цікаві. Нам тут, на Заході, здається що тільки ми – Україна, але коли до нас приїжджають з інших областей нашої держави, і ми бачимо, что там теж цінують і бережуть мову, історію, культуру і духовність, що Україна не забута, – це так приємно, що аж серце щимить.

Чоловіки були більш лаконічні:
– Гарні речі робите, дякуємо вам і чекаємо нової зустрічі у Львові!

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 02 січня 2017, 12:55
 
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting