03.jpg

Во саду ли, в огороде...

Сейчас на сайте

На даний момент 71 гостей на сайті


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Друк e-mail

Перший офіційний Державний герб України

 

 

З історії відомо, що з найдавніших часів символ тризуба шанувався як своєрідний магічний знак, оберіг. Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. Відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, на українських землях з II ст. Існує до 30 теорій походження і значення тризуба, на приклад: сокіл, якір, символ триєдинства світу тощо.

За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.

25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за офіційний герб УНР.

З 22 січня 1919 року згідно з законом про Злуку Тризуб став використовуватися і як герб Західної області УНР. Залишався він гербом гетьманської держави П. Скоропадського, а також Директорії.

Уперше спроба конституційно оформити Тризуб як державний герб була зроблена у травні 1920 у проекті Конституції, розробленому Всеукраїнською Національною Радою, а вдруге — спеціальною «Урядовою Комісією по виготовленню Конституції Української Держави» 1 жовтня того ж року.

Сучасний герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією, було затверджено 19 лютого 1992 року.

 

Джерело: Ділова Мова 


  

Новини V літературно-художнього конкурсу «Край п’яти Січей»

 

V Відкритий міський художньо-літературний конкурс «Край п’яти Січей» набирає обертів. Прийом робіт закінчений і журі розпочало свою роботу... читати далі

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Останнє оновлення на Субота, 25 лютого 2017, 09:29
 
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting