PDF Print E-mail
Memorable dates and holidays - April
Monday, 20 April 2009 10:19
There are no translations available.

23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права
 а
  І знов у мандри запросять вас книги...
Те, що книга - джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші читачі. Але, крім цього, книга є “Унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації”. Так заявляє Генеральний директор ЮНЕСКО Коітіро Мацуурі у своєму посланні з приводу Всесвітнього дня книги і авторського права, яке відзначається 23 квітня.
Фото: www.novynar.com.ua
 
Свято, ідея організації якого належить Організації об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури, сьогодні відзначається в десятках країн світу. Вперше цей день стали святкувати в Іспанії в Каталонії (1996), де уже понад 80 років існує традиція дарувати в день святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш.

Троянди символізують кров, пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про сумну дату 23 квітня 1616 року, день смерті Сервантеса, автора найкращої книги “Дон-Кіхот”.

23 квітня - знаковий день для світової літератури: в цей день окрім Сервантеса померли Шекспір, Інко Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. Цього дня народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков Андрій Курков, Григорій Тютюнник. Беручи до уваги цей факт, цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення у читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку і заснувала Всесвітній день книги і авторського права.
 
Звичайно, діяльність, пов’язана з популяризацією книг та читання, не може обмежитися лише одним днем. Але саме 23 квітня відбувається багато заходів, які привертають увагу до книжкової справи. Зокрема, відбувається проголошення Всесвітньої столиці книги, проводяться виставки, громадські читання, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.
 
Успіх Всесвітнього дня книги і авторського права залежить, в першу чергу від підтримки з боку всіх зацікавлених сторін - авторів, видавців, педагогів, бібліотекарів, громадських діячів і приватних осіб.
 
В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом - безперервним читанням "Дон Кіхота". Читці змінюють один одного протягом 48 годин.
 
Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
 
Сердечно вітаємо письменників, видавців, бібліотекарів книгорозповсюджувачів, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!
 
Бажаємо всім шанувальникам книги нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! Сподіваємось, що придбана у цей день нова книжка стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі літа.
 
І наостанок, настанова від К. Паустовського: “Читайте! Читайте! Читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі коштовного змісту книги. Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги!”
 
Джерело: www.sasl.at.ua

Афоризми про книгу і читання
 
 • Книга є альфа і омега усякого знання, початок початків кожної науки. Цвейг С.
 • Хороша книга - це дарунок, заповіданий автором людському роду. Аддісон Д.
 • Кращі книги ті, про які читачі думають, що вони могли б написати їх самi. Паскаль Б.
 • Читання хороших книг відкриває нам приховані у наший власній душі думки. Пьєрмон Ш.
 • Деякі книги слід тільки покуштувати, інші - проковтнути і лише небагато - пережувати і переварити.  Маколей Т.
 • Уміння читати хороші книги зовсім не рівносильно знанню грамоти. Герцен O.
 • Погані книги можуть так само зіпсувати нас, як і погані товариші. Фiлдiнг Г.
 • Вчасно прочитана книга - величезний успіх. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг і наставник. Павленко П.
 • Хороша та книга, яку відкриваєш, передчуваючи, а закриваєш, збагатившись. Олкотт А.
 • Книга так захопила його, що він її захопив з собою. Кроткий Е.
 • Я люблю час від часу відвідувати друзів, просто щоб поглянути на свою бібліотеку. Гезлітт У.
 • Це ж як треба любити читати, щоб таке читати!
 • Книги роблять людину розумною, а газети - нервовою.
          Фото: www.artabus.comПосилання по темі:
Last Updated on Tuesday, 27 March 2012 14:27
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting