PDF Print E-mail
Business etiquette - Appearance
Sunday, 24 January 2010 16:24
There are no translations available.

Матеріал підготувала:
Стрілецька М.В.
м. Нікополь, Україна
Біографія

Переклад з російської: Стрілецька М.В.

 
Поняття зовнішності, іміджу, стилю, моди
 
Для початку, щоб зрозуміти, що ж таке імідж ділової людини, давайте розберемося з такими поняттями як імідж, стиль, мода та зовнішність.

Перше враження складається миттєво. Є ще крилата фраза: «Право на створення першого враження ми маємо один раз». Це перше враження формується тільки на основі нашої зовнішності (образу).

Із чого ж складається зовнішність (образ) людини? Які її складові?

Зовнішність = імідж + індивідуальний стиль + мода

Кожна складова має рівне значення в образі. Давайте розглянемо докладно кожну складову зовнішності:
  • У тлумачному словнику слово «зовнішність» означає: зовнішній вигляд, образ.
  • У Великому енциклопедичному словнику слово «імідж» - (англ. image від лат. imago - образ, вигляд), цілеспрямовано сформований образ (якої-небудь особи, явища, предмета), покликаний зробити емоційний вплив на кого-небудь з метою популяризації, реклами, досягнення успіху і т.п.
У результаті досліджень слова «імідж», ми можемо побачити, що імідж - це щось створене з певною метою.

Важливо розуміти, що імідж - це не вроджена якість, а придбане, створене, сформоване і т.д. Споконвічно кожній людині властивий його індивідуальний стиль, а не імідж.  Тоді що ж таке «стиль»?
  • «Стиль» (лат.  stilus, stylus, від греч. stylos - паличка) - у стародавності, середні століття загострений стрижень із кістки, металу або дерева, яким писали на воскових дощечках або на бересті.
Якщо це значення слова «стиль» застосувати  до поняття «індивідуальний стиль», то одержимо от що: кожна людина з народження має якусь власну індивідуальність (набір невід'ємних якостей особистості), що із часом можуть злегка видозмінюватися. Але стрижень залишається протягом всього життя разом з людиною. «Прояв» саме цього індивідуального стрижня можна побачити в незмінних рисах людини, які роблять її неповторною і несхожою на інших.

Подивіться як цікаво: імідж ми можемо створювати, формувати, міняти, здобувати й т.д. Індивідуальний стиль ми можемо тільки виявити, тому що він уже створений при народженні. Таким чином, ми ще раз підтверджуємо той факт, що імідж - це щось створене з певною метою, а індивідуальний стиль - це щось уроджене. І це два різних поняття!

А що ж таке мода?
  • «Мода» - це сукупність смаків, що діє в той або інший період часу.
Тепер подивимося, як ці три складові зовнішності - імідж, мода й стиль - взаємозалежні. Наприклад, якщо людина добре знає свій індивідуальний стиль, орієнтується в моді, але не формує свій імідж, тоді його образ (зовнішній вигляд) буде мати мінуси.

Або, якщо хтось відмінно знає свій стиль і дотримується іміджу, але не стежить за модою, тоді він ризикує виглядати старомодно.

Або, якщо хтось стежить за модою, дотримується свого іміджу, але не використає індивідуальний стиль, він може виглядати шаблонно (як усі). В ідеалі всі три складові повинні бути врівноважені. При цьому, поліпшення однієї з складової приведе до того, що дві інші теж автоматично стануть краще. І навпаки - погіршення характеристик однієї з складової відразу приведуть до погіршення двох інших. Важливо пам'ятати, що всі три складові взаємозалежні!


Вимоги до зовнішнього вигляду

У кожній фірмі, компанії, організації, залежно від її діяльності є свої загальні положення, основні вимоги до зовнішнього вигляду співробітників і порядок дотримання цих вимог.

Положення про зовнішній вигляд вводяться з метою вдосконалення поняття професійної етики, а також для встановлення правил і основ моралі зовнішнього вигляду у діловому середовищі і носять рекомендаційний характер.

Вимоги до зовнішнього вигляду - це рекомендації одягатися відповідно до ділового або класичного стилю одягу.

Правила, що формують основні вимоги:
  1. Діловий стиль в одязі означає строгий підтягнутий вид для підтримки іміджу організації, як солідної установи.
  2. Акуратність, тобто охайний, доглянутий вигляд. 
  3. Стриманість (помірність) у колірних рішеннях взуття, аксесуарів.
  4. Стильність (гармонічне сполучення всіх складових одягу, взуття і аксесуарів).
  5. Корпоративність, додержання вимог певної організації.
  6. Одяг співробітника повинен відповідати сезону, характеру діяльності і робочої ситуації.
 
Вимоги до зовнішнього вигляду чоловіків
 
Рекомендується: діловий костюм (піджак, штани), сорочка, краватка, туфлі (у спеку піджак, а в окремих випадках і краватку, можна не одягати, але при відвідуванні керівництва піджак і краватка необхідні); змінне взуття незалежно від пори року; акуратне волосся.

Неприпустимо: носіння спортивних костюмів і кросівок, сандалій будь-яких видів.


Вимоги до зовнішнього вигляду жінок
 
Рекомендується: одяг ділового стилю; блуза й кофта довжини нижче пояса, юбка, яка закриває коліна, змінне взуття та колготи незалежно від пори року; акуратна зачіска; помірний макіяж та манікюр.

Неприпустимо: одяг із глибоким декольте, спідниця і плаття з високим розрізом, шорти.

Пам’ятайте, виглядати стильно - частина вашого професіоналізму!
 

Вправа
 
Вправа «Метафора»

Мета: Допомогти кожному побачити себе "з боку".

Кожному цікаво знати, яке він справляє враження на оточуючих, які викликає асоціації, що сприймається як істотне, а що зовсім не помічається? Пропонуємо усім прийняти участь в творчому процесі, в спільному створенні художнього образу свого колеги.

Усі учасники по одному виходять в середину круга і стають як би предметом творчості.
 
Ведучий визначає завдання для інших учасників:
  • Який образ народжується у вас при погляді на нашого героя?
  • Яку картину можна було б домальовувати до цього образу? 
  • Які люди можуть його оточувати? 
  • Який інтер'єр або пейзаж складає фон картини? 
  • Які часи усе це нагадує? (Приміром, образ нашого добровольця може вас наштовхнути на думку про русалку, плаваючу у водній стихії і оточену морськими істотами, а може бути, вам прийде в голову самотній мандрівник, що йде по пустелі невідомо куди...).
Отже, будь ласка, діліться своїми творчими ідеями із цього приводу.

Вправа дає можливість побачити себе очима інших людей. Визначитися зі своїми сильними і слабкими сторонами в зовнішньому образі, поведінці, характері.
 

Джерела:
www.advertology.ru
www.vspu.ru


На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про діловий етикет:


Last Updated on Wednesday, 05 January 2011 17:54
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting