Monday, 12 April 2010 11:55 | |
There are no translations available.
Матеріал підготувала:
Особливості міжнародного дрес-коду
Дресс-код чиновників часто приводить до курйозів. За кордоном є маса заборон, які викликають подив або усмішку.
Китай. Чиновники міста Чженчжоу в провінції Хенань не мають права надягати на роботу яскравий одяг або фарбувати волосся в неприродні відтінки (червоний, зелений, синій). А в провінції Жеджанг чиновника повинні виключити наряди, які відкривають спину або ноги. Чоловікам не можна відрощувати бороди, носити майки або фривольні сорочки.
Японія. У магазинах Токіо продаються діряві шкарпетки, які популярні у чиновників. Літом в держустановах кондиціонери охолоджують приміщення до +28о С. У результаті чиновники, які стали заручниками дресс-коду, йдуть на хитрості: діряві шкарпетки добре вентилюються, і ноги не перегріваються. США. Американські чиновники повинні строго дотримувати дресс-коду. Держслужбовці одягають костюм, беруть кейс, але взувають кеди, а туфлі кладуть в рюкзак, оскільки, добираючись на громадському транспорті не хочуть псувати дороге взуття. Туфлі перевзувають вже на роботі. А ось службовці містечка Бруксвіль у Флориді зобов'язані носити нижню білизну і користуватися дезодорантами. Під забороною опинилися футболки, де є зображення наркотиків або нецензурні слова, а також сексуально провокуючі наряди. Пірсинг частково дозволений: із-за сережок у вухах проблем не буде, а ось решта прикрас повинна бути захована під одягом. Таджикистан. Державним службовцям заборонені золоті зуби. Ще в 2006 році президент Емомалі Рахмонов зажадав від чиновників негайної заміни золотих коронок. Глава держави порахував, що золото в роті виглядає дуже нескромно. Всі впали в ступор: у країні «ювелірні» зуби були в моді. В'єтнам. В'єтнамські держслужбовці носять на роботу одяг, який нагадує піжаму (з натуральних матеріалів і яскравих відтінків). Податківці Ханою лише недавно змінили шльопанці на туфлі. Потрібно носити такий одяг, щоб можна було поспати вдень. Це традиція. Пакистан. Працюючи в банках, школах, держустановах Пакистану, чоловіки надягають костюми, а жінки носять національний одяг. Традиційний жіночий наряд - шальвар каміз, який складається з туніки, брюк і хустки. Жінки накидають хустку на плечі або надягають на голову.
Англія. В Англії лікарям заборонять білі халати. Британським лікарям належить замінити традиційні білі халати на більш практичний одяг. Це один із заходів урядової кампанії по боротьбі з лікарняними інфекціями.
Відповідно до нових правил, лікарям буде заборонено носити одяг з довгими рукавами, прикраси і навіть годинник. Як стверджують представники британського міністерства охорони здоров'я, на манжетах рукавів осідають численні мікроби. Крім того, передбачається ввести нові види захисного одягу для лікарів, наприклад, синтетичні фартухи. Чоловікам-лікарям в Англії також не можна буде носити краватки. Нові правила одягу для лікарів є частиною цілого комплексу заходів. Усі вони спрямовані на боротьбу з поширенням лікарняних інфекцій, таких як стафілококк. Таїланд. Хоча на курортах тайських островів домінують західні стандарти костюма, взагалі-то це країна традиційна, де пристойним людям не личить одягатися неохайно або одягати дуже відкритий одяг. Поза пляжем краще надіти сорочку, причому, якщо ви виберете саме сорочку з комірцем, а не футболку, то доб'єтеся більшої поваги. У Таїланді також важливо пам'ятати, що колір одягу, іноді, означає приналежність до ворогуючих політичних фракцій. Отже, якщо не хочете опинитися в центрі розбратів різних політичних угрупувань, не надягайте червоне та жовте. Малайзія. Нові вимоги до форми одягу висунені в Малайзії до водіїв таксі. Влада Малайзії штрафуватиме таксистів, якщо вони будуть спіймані без шкарпеток, черевик та інших частин одягу, наказаних відділом ліцензування. Дресс-код вимагає, щоб водії носили білі сорочки, темні брюки і шкіряні черевики зі шкарпетками, а не сандалі. Штраф за недотримання цих правил може скласти 87 доларів. Ізраїль. Ізраїль - особлива країна. Відносно горезвісного дресс-коду, що є важливою складовою частиною культури і соціальної атмосфери європейських країн і США - в Ізраїлі до одягу існує, скажімо так, більш демократичніший підхід.
У наявності очевидні достоїнства цього стану речей: яскравість і різноманітність в стилях одягу, відсутність зайвих турбот про дресс-код. За рідкісними виключеннями вимоги до того або іншого виду одягу на заходах і в установах відсутні. У більшості ізраїльських шкіл, передусім, світського напряму, відсутнє саме поняття „шкільна форма”.
Є і ще одна важлива особливість ізраїльської дійсності: повсюдна повага до людей у військовій формі. Носити військову форму в Ізраїлі - більш ніж престижно і почесно. І навіть красиво. Біля входу багатьох магазинів і ресторанів в Ізраїлі висять помітні повідомлення про те, що солдатам і офіцерам у військовій формі надаються скидки. Підсумовуючи, можна сказати, що в Ізраїлі людина, яка поспішає з військових зборів прямо на місце роботи або навчання (при цьому не завжди вспівши поміняти військову форму на цивільну сукню, а іноді і розлучитися з табельною зброєю (ще одна примітна „частина” типового ізраїльського дресс-коду) викликає лише симпатію, дружню посмішку і демонстративну повагу. Бразилія. У Бразилії існує карнавальний дресс-код. Бразильський карнавал - це прекрасний шанс на людей подивитися і себе показати. Наряди повинні обов'язково відповідати двом основним вимогам. По-перше, вони зобов'язані бути ефектними і яскравими, щоб привертати увагу не лише деталями і аксесуарами, але і буйством кольорів. Оцінюється увесь створений образ: від рукавичок до зачіски! По-друге, карнавальні костюми мають бути досить вільними. Причина проста - під час карнавалу слід танцювати під запальну музику. Розрізи, декольте і пір'я повинні підкреслювати красу рухів тіла. Витонченість і красиві форми відкриваються погляду цікавих очей тільки у вільному одязі. Ще одним невід'ємним компонентом карнавального костюма є маска. Вона доповнить костюм, надасть йому неповторний шарм. До того ж маска привносить долю містицизму до бразильського карнавалу. Якщо приголомшливі своєю пишністю сукні можуть дозволити собі виключно представниці слабкої статі, то маска залишається, мало не єдиним способом виділитися для чоловіків. Вони, як правило, з великим інтересом відносяться до можливості перевтілитися в загадкових істот, благо, що вибір масок великий і абсолютно однакових не буває.
Серед власниць незвичайних капелюшків (які щодня впродовж п'ятиденних перегонів повинні надівати нові капелюшки) проходить конкурс. І ось вже два роки підряд, присутніх на заході гостей, дивує своїм головним убором Катя Осадча, ведуча програми "Світське життя" (Україна). Творіння дизайнера Лариси Лобанової тоді визнали одним з найнеймовірніших головних уборів події. А цього року на голові епатажної ведучої красувався капелюшок з білосніжною яхтою, яка летить серед бурхливих хвиль і оточена морською піною і бризгами. Ось такий шедевр незвичайного дрес-коду. www.segodnya.ua www.vespig.wordpress.com На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про діловий етикет:
|
|
Last Updated on Thursday, 16 September 2010 16:02 |