On-line

We have 232 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Wednesday, 29 June 2011 14:03
There are no translations available.

Натфуллін Д.О.
Сотник козацтва
м. Нікополь, Україна
Біографія

Фото: Натфуллін Д.О.
Переклад з російської: Рудоманова А.Є.
Матеріал надано в авторській редакції

 Похід дружби
 
17-24 червня 2011 року відбувся похід дружби представників Нікопольської міської громади на заставу ім. Віктора Усова в Республіку Білорусь.

Віктор Усов - наш земляк, багато десятиліть служить прикладом мужності, відваги і честі для молоді.
 
 
 Пам'ятник Віктору Усову. м. Нікополь (Україна)
 
Напередодні знаменної дати початку Великої Вітчизняної війни, нікопольці здійснили автопробіг завдовжки в 3 500 кілометри. Тим самим ушанували пам'ять свого великого земляка.

Учасників автопробігу проводжали на площі біля міського краєзнавчого музею. Промовці від різних громадських, партійних організацій говорили про те, що народна дипломатія - це важлива народна місія, яка завжди зміцнює дружбу народів.
 
 
Учасники автопробігу Нікополь-Гродно (Україна - Білорусь)
  
Учасники автопробігу на заставу ім. Віктора Усова (м. Гродно, Білорусь): ветерани ВВВ, прикордонники (у тому числі й ті, що служили в м. Гродно), козаки «Координаційної Ради козацтва Нікопольського краю», представники військово-патріотичного клубу «Патріот», ветерани МВС побували в трьох містах (Житомир, Луцьк, Брест) з відвідуванням історичних місць і пам'яток цих міст.

У Житомирі учасники походу зустрілися з відомим нашим земляком генерал-майором Валерієм Ноником (з 1991 по 1995 рік проходив службу в УМВС України в Дніпропетровській області).
 
 
 Біля пам'ятника воїнам. м. Житомир (Україна)
 
У Луцьку учасників автопробігу зустріли козаки Волині, організувавши екскурсію по знаменних місцях міста, після чого делегація попрямувала у Білорусь.
  
 
 
 Екскурсія по  «казачьей заимке». м. Луцьк (Україна)
 
Білорусь вразила нас: європейські дороги, чистота на вулицях, доглянутість полів й усіх земельних ділянок, щира гостинність білорусів - усе це було «візитною карткою» цієї слов'янської країни.

Екскурсія по меморіальному комплексу «Брестська фортеця» залишила незабутні враження і гордість за наших батьків і дідів, які героїчно захищали свою землю. До речі, тут відкрився єдиний в СНД пам'ятник «Прикордонникам, жінкам і дітям героям кордону».
 
 
Екскурсія по легендарній Брестській фортеці (Білорусь)
 
Нас давно чекали на заставі ім. Віктора в Гродно гостинні прикордонники і чудова юшка. Майже домашній прийом став початком духовної співпраці.
 
 
На заставі ім. Віктора Усова (Білорусь)
 
Наступного дня, 22 червня о 4 годині ранку, на заставі почався мітинг.
 
 

 
 Мітинг на заставі ім. Віктора Усова (Білорусь)
 
Промовці говорили про загальне горе, яке об'єднало усі слов'янські народи 70 років тому. Покладання квітів, спілкування ветеранів ВВВ з молодими солдатами, виступи прикордонників, які служили на заставі ім. Віктора Усова в 50-80 роках минулого століття, екскурсія по заставі й уздовж кордону, відвідування музею, в який козаки передали експонати і пам'ятні адреси, щирість і доброта братського народу - усе це надовго залишиться в пам'яті учасників походу.
 
 
 

 
 Екскурсія уздовж кордону Білорусі
 
Наступного року нікопольці планують повернутися на заставу, та ось, далеко не усі ветерани зможуть приїхати - вік бере своє.

Того ж дня ми побували на мітингу, де наша делегація, яка складалась з 40 чоловік, з прапорами України, міста, козацтва, ВПК «Патріот», і прикордонників представляли нашу державу.
 
 
 22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв ВВВ (Білорусь)
 
На кордоні біля міста Гродно була проведена реконструкція бойових дій, після закінчення яких диктор оголосив, що на реконструкції є присутньою делегація з України, м. Нікополя - міста народження легендарного прикордонника Віктора Усова.
 
 
 
 
 Реконструкція бойових дій біля міста Гродно (Білорусь)

Увечері представники нашої делегації вручили прикордонникам застави пам'ятні адреси, універсали від козацтва України, Казахстану, Киргизії. Листом подяки отаман «Координаційної Ради козацтва Нікопольського краю» Ю. Полоз, нагородив командний склад застави.
 
 
Вручення листів-подяк керівництву прикордонної застави ім. Віктора Усова (Білорусь)
 
Були передані відеофільми, міжнародний журнал «Лицар Запорозький», сувеніри від козацтва Нікопольського краю в музей застави.
 

 
Вручення пам'ятних козацьких сувенірів в музей застави ім. Віктора Усова (Білорусь)
 
Замполітові пограничного округу ветеран козацтва, полковник О. Прибиль передав Ніжинські огірочки - адже ми люди, і тому завжди ділимося з побратимами усім кращим.
 
 
 
 Отаман ради старійшин КРК О. Прибиль

Автопохід завершений. Преса писатиме, телеканали показуватимуть цю реальну мить історії. Головне в іншому - в історії наших країн не кращі часи, але ми, народ, дуже добре розуміємо один одного, раді спілкуванню, для котрого не існує меж. Ми пам'ятаємо про покоління дідів і прадідів, і віддаємо їм шану і повагу, але ми пам'ятаємо і про нинішнє покоління, піклуємося про їх виховання, передачу їм слави їх дідів, і для цього потрібні такі зустрічі, спілкування. І в цьому ми єдині - і козак, і росіянин, і білорус, і казах, і українець.

 
 Мітинг-зустріч учасників автопробігу біля пам'ятника Віктора Усова (м. Нікополь, Україна)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
Переклад в електронний вигляд: Бутенко О.П.
На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про історію Нікопольщини:

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про козацтво:

 
 
Last Updated on Tuesday, 05 July 2011 10:37
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting