PDF Печать E-mail
09.12.2009 14:22
There are no translations available.

Переклад з російської: Рудоманова О.Є.

 

Луговенко Микола Володимирович
 
"Мій девіз  - Україна в авангарді світового мистецтва"
 
Микола Володимирович Луговенко народився в м. Нікополі, Дніпропетровської області в 1944 році, 23 червня. Закінчив школу. Малював з дитинства.
 
В 1963 році був призваний в Радянську Армію. Служба проходила у Вірменії в місті Єревані з 1963 по 1966 рік. У армії продовжував займатися живописом у вільний час. За ініціативою командування частини в якій він служив, його і ще декілька обдарованих солдатів запросили в майстерню Мартіроса Сергійовича Сарьяна. Мартірос Сергійович проявив щиру увагу до солдатських робіт. Критично розбирав техніку живопису, давав поради. З цього часу Луговенко став учнем 90-річного Сарьяна. Навчання продовжилося два з половиною роки. Паралельно Микола Володимирович займався образотворчим мистецтвом в студії при будинку народної творчості під керівництвом народного художника.

Після проходження служби повернувся в рідне місто і пішов працювати на металургійний завод вальцювальником. У вільний час займався в ізостудії під керівництвом Овчаренко О.М. Вже тоді його роботами цікавилися мистецтвознавці і колекціонери. Незвичайна палітра, філігранна техніка властива класикам XIX століття, дивовижне відчуття простору, чуття кольору і світла, уміння побудувати композицію і перспективу вигідно виділяли його роботи на всіх виставках, в яких він брав участь. Перші виставки Луговенка М.В. проходили в рідному Нікополі, в місті Енергодарі, Дніпропетровську. Далі був Київ, Ленінград, Москва. Після розпаду СРСР з'явилися нові можливості. Про Луговенка дізналися в Європі. Рідкісна працездатність (шість днів в тиждень, весь світловий час), ні краплі спиртного за останні 20 років, дозволили майстрові написати приблизно 4000 робіт за сорокарічне творче життя.

Більшість робіт Луговенка М.В. розсіяна по всьому світу. Важко сказати, в якій країні їх немає. Особливе місце в творчості майстра займає столиця України. Багато його робіт пішло в люди саме в Києві. Микола Володимирович провів в Києві декілька персональних виставок в різних галереях в різний час. Він приймає участь у всіх без виключення виставках «Продюсерського Центру Бойко».

З моменту створення інформаційно-рейтингового Інтернет-каталогу Луговенко М.В. з року в рік займає перше місце. Зараз майстер повний сил і творчих планів. Енергійно їздить по Україні і Росії на пленери, полюбив Крим. Неухильно росте попит і ціна на його роботи в Європі.
 
 
 
Взято: Авторський проект  Костенко О. "Никополь. Страницы истории."

На нашому сайті Ви маєте змогу ознайомитися з роботами Миколи Луговенка:
 
 
 
 У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
Обновлено 28.03.2010 13:52
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting