PDF Печать E-mail
БІЦ "Слово" (м. Нікополь) - Новини відділу з питань культури та туризму
10.07.2016 00:00
There are no translations available.

Модернізація нікопольських бібліотек.
До міста знову завітали німці


Зміцнюються партнерські відносини нікопольської громади та німецької сторони. У зв’язку з подіями на Донбасі посланець уряду Германії – програма міжнародної співпраці ГІЦ – має на меті підтримувати переселенців, велика частка яких оселилася саме у Нікополі.

У травні 2016 року відбулася перша зустріч представників ГІЦ з нашою стороною. 7 липня пройшла друга міжнародна зустріч. На цей раз на воркшопі з нашого боку був представлений чи не весь актив міста і, звичайно, власне переселенці. Протягом дня гуртом ми вирішували, яка ж допомога німців для внутрішньо переміщених осіб (ВПЛ) стане найбільш актуальною.

Найперше, на що звертають представники ГІЦ – це адаптація переселенців з Донбасу, їх соціалізація у новому оточенні, суспільстві. Найприйнятнішим місцем для цього німецькі помічники побачили наші бібліотеки. Як зауважила модератор липневого воркшопу, бібліотеку у світі зазвичай називають «третім місцем». Це не дім, але ж і не офіс. Це зона комфортного неформального спілкування, де люди можуть як дізнатися щось, навчитися чомусь, так і познайомитись із новими людьми. Отож, для переселенців, більшість з яких ще не встигла зав’язати на новому місці корисні для себе знайомства, бібліотека може стати у великій нагоді.

Програма ГІЦ готова вкладати кошти у модернізацію деяких нікопольських бібліотек – зокрема центральної дитячої у Старій частині, філії №1 по вул. Шевченка та філії №9, розташованої безпосередньо біля модульного містечка для переселенців. Але перед тим, як фінансувати нове обладнання, техніку і т.д., німецькій стороні важливо розуміти, як зробити так, аби цей вклад був максимально корисний для нікопольців та їх нових земляків.

Саме ці питання громада вирішувала на липневому воркшопі у кафе «Еллада». Протягом дня представники влади в обличчі начальника відділу з міжнародного співробітництва та розвитку Сергія Дорошенко і начальника відділу з питань культури та туризму Лариси Білоцерковської, переселенців, громадських організацій («Прихист», «Гармата», «Активна молодь Нікополя», «Жити по-справжньому», «Нікополь-Арт» та інші), бібліотекарі, а також просто активні нікопольці під супроводом досвідченого тренера визначали найбільш актуальні потреби ВПЛ та інструменти, за допомогою яких можна буде ці потреби задовільнити. Ось лише деякі локації, які було запропоновано створити на базі обраних програмою ГІЦ бібліотек:

- зона комфорту, де діти роблять уроки, майструють, винаходять щоь нове і просто відпочивають;
- конференц-зал, де проводяться семінари, тренінги, онлайн-консультації з найрізноманітніших питань – від професійних до особистих;
- інтернет-майданчик, де можна спілкуватися з близькими онлайн, а також працювати фрілансером;
- кінозал (у тому числі під відкритим небом), що є розвагою для всіх вікових категорій;
- місце для клубного спілкування (жіночий, чоловічий, дитячий, за вподобаннями).

Як зауважила Лариса Миколаївна Білоцерковська, дуже важливо приділяти увагу освіті переселенців. Адже саме нові знання допоможуть зрілим людям знайти нову роботу, а підростаючому поколінню – визначитися з майбутньою професією. І цю відповідальну функцію можуть взяти на себе нікопольські бібліотеки.

Карстен Ценер, представник німецької сторони, на початку воркшопу почав малювати на стенді квітку ідей і висловив бажання, аби під занавіс заходу до неї додалося хоча би кілька нових пелюсток. Яким же було здивування німецького гостя, коли він почув все, що придумали нікопольці у процесі мозкового штурму. Карстену довелося домальовувати десятки свіженьких пелюсток до квітки ідей. Представники ГІЦ побачили, як згуртовано та плідно вміють працювати нікопольці заради досягнення благородних цілей. Особливе задоволення німецької сторони викликала активна участь у процесі представників нікопольскої влади.

Отож, міжнародна співпраця вийшла на новий рівень. На початку вересня ГІЦ завітає до Нікополя ще раз, аби у тісному колі остаточно визначитись із конкретними задачами і перейти до їх вирішення. Маємо надію, що вже не за горами той день, коли ми побачимо наші бібліотеки оновленими, модернізованими, більш зручними та пристосованими під сучасні потреби містян та переселенців.

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ з питань культури та туризму

Обновлено 01.09.2016 06:58
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting