PDF Печать E-mail
Дніпровські плавні - Тваринний світ
05.07.2009 02:05
There are no translations available.

Тороп С.О.
Біолог
м. Нікополь, Україна

Біографія

Малюнок автора

Матеріал надано в авторській редакції

 

Жаба ставкова (Rana Lessonae)

На відміну від дуже схожої на неї  озерної жаби, жаба ставкова оселяється переважно у невеликих зарослих водоймах. Є між цими двома видами й інші відмінності. Ставкова жаба має біле черево і білі резонатори, зимує не у воді, а на суші. Своїми розмірами ставкова жаба поступається озерній: середня довжина її тіла - 7-8 см, максимальна - до 10 см.
 
Жаба ставкова веде переважно денний спосіб життя, з’являючись після зимівлі, як правило, у квітні. Її голос: „ке-ке-ке” або „коакс-коакс-коакс”. Ікру самка відкладає грудочками біля поверхні води в достатньо глибокому місці водойми. Менш ніж через 1 тиждень з’являються пуголовки, які через 3-3,5 місяці перетворюються на молодих жаб. Живляться ставкові жаби комахами, але найбільші з них можуть нападати на молюсків та риб’ячих мальків. Головні вороги ставкових жаб - хижі птахи, водяний та звичайний вужі.
 
 
 
Фото:  www.edu.greensail.ru
 
На зимівлю вони ховаються після закінчення останнього „бабиного літа”, в жовтні.
 
У часи Дніпровських плавнів ставкові жаби зустрічалися по долинах місцевих річок, але своєю чисельністю помітно поступалися озерним. Там, де обидва види жили поруч, вони нерідко утворювали гібриди, які мали проміжні ознаки або ознаки жаби озерної. До речі, зараз у багатьох містах України зустрічаються переважно гібриди від змішаних шлюбів озерної і ставкової жаби, яких часто плутають зі ставковими жабами. На Нікопольщині останні після будівництва Каховського водосховища майже повністю зникли. На відміну від швидко пристосувавшихся до нових умов існування жаб озерних, завдяки яким наше рукотворне море й отримало свою другу (не офіційну) назву - „Каховське жабосховище”.


Цікаві факти
Земноводні добре відчувають запахи і за допомогою нюху знаходять дорогу до дому.

 

 
Фото:  www.farm4.static.flickr.com
 
 
 Фото: www.club.foto.ru
 
 
 Фото: www.hoperzap.ru
 
 
 Фото: www.club.foto.ru
 
 
Фото:  www.zerno-ua.com

 

Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.


 

Дізнатися більше про жабу ставкову Ви можете тут:

 

 

У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове 
Обновлено 10.09.2009 03:58
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting