![]() |
![]() |
![]() |
Історія Нікопольщини - Сучасний Нікополь | |||
There are no translations available.
Мальована Т.Г.
Музей трудової та бойової слави
Південнотрубного заводу
(м. Нікополь)
Музей трудової та бойової слави Південнотрубного заводу відкрився в 1969 році у заводському Палаці культури. Тоді це була “Кімната трудової та бойової слави Південнотрубного заводу”. У 1978 році музейні експозиції розташувались в будинку учбового центру.
Для виховання молоді музеї підприємств мають велике значення. У 1982 році музею НПТЗ було надано звання “народний”. Заводський музей неодноразово приймав участь у різних конкурсах, займав призові місця, і був одним з найкращих в Україні. Працівниками музею постійно проводилась пошукова, експозиційна робота для збільшення кількості експонатів. Навіть в нелегкі 90-ті роки, коли багато підприємств культури не фінансувались та зачинялись, музей Нікопольського Південнотрубного заводу вистояв. Сьогодні музей історичний. Він зберігає як історію НПТЗ, так і трубних ЗАТ, які були засновані на промплощадці Південнотрубного заводу у 2000 році. Музей зараз займає площу 426 м2, а його колекція нараховує більше як 20 000 експонатів. Кожен відвідувач знайде те, що його цікавить з історії заводу в його чотирьох залах. Експозиційні зали займають площу 300,2 м2, фондосховище 36 м2.
![]()
Керівництво заводу
В цьому ж залі представлені зразки продукції трубних ЗАТ.
![]()
Зразки продукції трубних ЗАТ
![]()
Зразки продукції трубних ЗАТ
![]()
Культура та спорт на заводі
![]()
Культура та спорт на заводі
![]()
Завідуюча музеєм Зеленяк Т.С. біля подарунку від Дніпропетровської обласної адміністрації
з нагоди ювілею заводу
![]()
Подарунки з нагоди ювілеїв заводу від установ та приватних осіб
Цікавість викликають особливо у молоді стенди, де вони бачать фотографії своїх рідних, сусідів, друзів.
За роки роботи музею його відвідало більше 30 000 людей. У різних відвідувачів різні зацікавлення. Так, наприклад, школярі цікавляться зразками труб, які виготовляються в трубних цехах, розділами про спорт. Старші люди з хвилюванням роздивляються невелику експозицію про долю робітників заводу, які були репресовані в 30-ті роки ХХ ст. Так, перший директор заводу Петро Петрович Брачко був репресований у 1938 році. Реабілітація дозволила зберегти його добре ім'я для спадкоємців. З хвилюванням відвідувачі дивляться на стенди, які розповідають про події Великої Вітчизняної війни. ![]()
Стенди, які розповідають про події Великої Вітчизняної війни
![]()
Стенди, які розповідають про події Великої Вітчизняної війни
В ті роки завод було евакуйовано на Урал. Портретна галерея розповідає про Героїв Радянського Союзу - трубників.
В музеї ведеться культурно-масова робота. Проводяться зустрічі молоді з ветеранами ВВВ, також з в'язнями концтаборів. Така зустріч в цьому році пройшла 8 квітня. В музеї є портрети першого голови ради ветеранів заводу Довбиша Івана Петровича та його продовжувача Володимира Антоновича Баркова. Це роботи відомого в місті художника Віталія Валсамакі.
До активу музею входять Володимир Дмитрович Позігун, Іван Іванович Гузенко, Григорій Тимофійович Омельницький, Майя Іванівна Карамушко, Неля Андріївна Бірченко. Ветерани праці та війни часто бувають у музеї, вони розповідають учнівській молоді про своє життя, працю на заводі вальцувальниками, слюсарями і т.п. Успішно проходять у музеї творчі вечори ветеранів праці заводу, поетів. Матеріали, які зберігаються у фондах - допомога студентам при написанні дипломних робіт. Зберегти експонати, історію для майбутніх поколінь - завдання музею. В музеї проведе екскурсію, надасть для Вас цікаву інформацію Зеленяк Тетяна Семенівна. Дзвоніть по телефону: 9-35-56. проспект Трубників, 91. Для відвідувачів музей працює безкоштовно. Завідуюча музеєм трудової та бойової слави Південнотрубного заводу Зеленяк Т.С.
Музей знаходиться за адресою:
пр-т. Трубників, 91,
м. Нікополь,
53201
т. (05662) 9-35-56, 9-38-13
Ласкаво запрошуємо до музею!
Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.
На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про історію Нікопольщини:
|