Історія Нікопольщини - Сучасний Нікополь | |||
There are no translations available.
Мальована Т.Г.
Музей трудової та бойової слави
Південнотрубного заводу
(м. Нікополь)
Музей трудової та бойової слави Південнотрубного заводу відкрився в 1969 році у заводському Палаці культури. Тоді це була “Кімната трудової та бойової слави Південнотрубного заводу”. У 1978 році музейні експозиції розташувались в будинку учбового центру.
Для виховання молоді музеї підприємств мають велике значення. У 1982 році музею НПТЗ було надано звання “народний”. Заводський музей неодноразово приймав участь у різних конкурсах, займав призові місця, і був одним з найкращих в Україні. Працівниками музею постійно проводилась пошукова, експозиційна робота для збільшення кількості експонатів. Навіть в нелегкі 90-ті роки, коли багато підприємств культури не фінансувались та зачинялись, музей Нікопольського Південнотрубного заводу вистояв. Сьогодні музей історичний. Він зберігає як історію НПТЗ, так і трубних ЗАТ, які були засновані на промплощадці Південнотрубного заводу у 2000 році. Музей зараз займає площу 426 м2, а його колекція нараховує більше як 20 000 експонатів. Кожен відвідувач знайде те, що його цікавить з історії заводу в його чотирьох залах. Експозиційні зали займають площу 300,2 м2, фондосховище 36 м2.
Керівництво заводу
В цьому ж залі представлені зразки продукції трубних ЗАТ.
Зразки продукції трубних ЗАТ
Зразки продукції трубних ЗАТ
Культура та спорт на заводі
Культура та спорт на заводі
Завідуюча музеєм Зеленяк Т.С. біля подарунку від Дніпропетровської обласної адміністрації
з нагоди ювілею заводу
Подарунки з нагоди ювілеїв заводу від установ та приватних осіб
Цікавість викликають особливо у молоді стенди, де вони бачать фотографії своїх рідних, сусідів, друзів.
За роки роботи музею його відвідало більше 30 000 людей. У різних відвідувачів різні зацікавлення. Так, наприклад, школярі цікавляться зразками труб, які виготовляються в трубних цехах, розділами про спорт. Старші люди з хвилюванням роздивляються невелику експозицію про долю робітників заводу, які були репресовані в 30-ті роки ХХ ст. Так, перший директор заводу Петро Петрович Брачко був репресований у 1938 році. Реабілітація дозволила зберегти його добре ім'я для спадкоємців. З хвилюванням відвідувачі дивляться на стенди, які розповідають про події Великої Вітчизняної війни.
Стенди, які розповідають про події Великої Вітчизняної війни
Стенди, які розповідають про події Великої Вітчизняної війни
В ті роки завод було евакуйовано на Урал. Портретна галерея розповідає про Героїв Радянського Союзу - трубників.
В музеї ведеться культурно-масова робота. Проводяться зустрічі молоді з ветеранами ВВВ, також з в'язнями концтаборів. Така зустріч в цьому році пройшла 8 квітня. В музеї є портрети першого голови ради ветеранів заводу Довбиша Івана Петровича та його продовжувача Володимира Антоновича Баркова. Це роботи відомого в місті художника Віталія Валсамакі.
До активу музею входять Володимир Дмитрович Позігун, Іван Іванович Гузенко, Григорій Тимофійович Омельницький, Майя Іванівна Карамушко, Неля Андріївна Бірченко. Ветерани праці та війни часто бувають у музеї, вони розповідають учнівській молоді про своє життя, працю на заводі вальцувальниками, слюсарями і т.п. Успішно проходять у музеї творчі вечори ветеранів праці заводу, поетів. Матеріали, які зберігаються у фондах - допомога студентам при написанні дипломних робіт. Зберегти експонати, історію для майбутніх поколінь - завдання музею. В музеї проведе екскурсію, надасть для Вас цікаву інформацію Зеленяк Тетяна Семенівна. Дзвоніть по телефону: 9-35-56. проспект Трубників, 91. Для відвідувачів музей працює безкоштовно. Завідуюча музеєм трудової та бойової слави Південнотрубного заводу Зеленяк Т.С.
Музей знаходиться за адресою:
пр-т. Трубників, 91,
м. Нікополь,
53201
т. (05662) 9-35-56, 9-38-13
Ласкаво запрошуємо до музею!
Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.
На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про історію Нікопольщини:
|