PDF Печать E-mail
Дніпровські плавні - Тваринний світ
23.03.2009 16:38
There are no translations available.

Тороп С.О.
Біолог
м. Нікополь, Україна

Біографія

Малюнок автора

Матеріал надано в авторській редакції 

 
 
Коровайка (Plegadis falcinellus)

Багатьох птахів навіть довго розшукувати не треба – вони дзвінкою піснею, або гучним криком, нерідко сповіщають про свою присутність. А от коровайка – досить мовчазний птах, який належить до родини ібісових (Threskiornithidae), окремих представників якої у часи сивої давнини вважали священними і навіть обожнювали. Лише в польоті або біля гнізда коровайка рідко видає глухе і грубе глеготання.
 
Величиною, довгим зігнутим до низу дзьобом, високими ногами і довгою шиєю цей птах нагадує кроншнепів, від яких відрізняється темно-каштановим забарвленням і короткими тупими крилами. На близькій відстанні його забарвлення виглядає темно-каштановим або каштаново-червоним, без пістрин. Оселяється коровайка переважно в плавнях, в заростях очерету або у заплавних гаях; гніздиться колоніями разом з чаплями і бакланами. Своє гніздо він мостить у заростях очерету або на дереві. Кладка з п’яти блакитно-зеленкуватих яєць. Через три тижні вилуплюються пташенята, які вже через місяць можуть літати. Живиться коровайка комахами, молюсками, рибою, жабами. 
 
У ХІХ столітті коровайки зустрічалися і навіть зрідка гніздилися у Базавлуцьких і Конських плавнях, але в ХХ столітті вони стали дуже рідкісними і зустрічалися здебільшого під час мандрів (долина річки Базавлук). Нині цей птах гніздиться в плавнях Дунаю і Дністра, у Каркінітській затоці. Його занесено до Червоної книги України.
 
 

 
Місця гніздування коровайки у Дніпровських плавнях (XIX-поч. ХХ ст.)
 

Довідка

Родина ібісових (Threskiornithidae) нараховує сьогодні близько 30 видів птахів, які головним чином зустрічаються  у помірних і тропічних широтах, селяться здебільшого біля водойм. На теренах України зрідка зустрічається на гніздуванні близький родич коровайки – колпиця, або косар (Platalea leucorodia)
 
 
Фото: www.en.wikipedia.org
 
 
Голос коровайки:  

 
Переклад в електронний вигляд: Бутенко О.П. 

 
Дізнатися більше про коровайку Ви можете тут:
 
 
 
 

У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
Обновлено 15.12.2010 15:55
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting