PDF Друк e-mail
Памятные даты и праздники - Апрель
Вівторок, 14 квітня 2009, 11:47

18 квітня - День пам'яток історії та культури
 а
Внесено до списку ЮНЕСКО

 а

До Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включено ще 8 об’єктів української культурної спадщини, зокрема Центр-порт Одеси, Бахчисарайський палац кримських ханів, Будинок Держпрому у Харкові, Воронцовський палац у Ялті, Кам’янець-Подільський заповідник тощо. Це прозвучало на звітно-виборних зборах Українського комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS.).
 
 Бахчисарайський палац кримських ханів
 Харківський будинок Держпрому
 Воронцовський палац у Ялті
 а
Саме ця впливова організація, як дорадчий орган ЮНЕСКО, разом з Міністерством культури та Національною комісією ЮНЕСКО вирішує, зокрема, які об’єкти номінувати до Списку всесвітньої спадщини. За словами президента Українського комітету ІКОМОС Вадима Абизова, ведеться робота щодо включення до попереднього Списку всесвітньої спадщини ще близько 10 об’єктів, у тому числі історичної частини і фортеці в Кам’янці-Подільському; історичної частини заповідника у Чернівцях; пам’яток дерев’яної архітектури, зокрема Карпатського регіону, що репрезентують кілька шкіл традиційного будівництва: лемківську, гуцульську, бойківську, буковинську, галицьку та інші.
 
«На сьогодні у престижному Списку ЮНЕСКО, на жаль, тільки 3 об’єкти від України у двох номінаціях: Софія Київська разом з Києво-Печерською лаврою та історичний центр Львова - і тому внесення до Списку всесвітньої спадщини є важливою акцією, яка пропагує національні історико-культурні надбання в світовому просторі», - підкреслив почесний президент ІКОМОС, професор, кандидат архітектури Леонід Прибєга.
 
Софія Київська
Києво-Печерська лавра
а
На його переконання, така діяльність комітету особливо актуальна нині, в час розвитку туризму в Україні, яка може похвалитися багатьма пам’ятками культури - тільки найцінніших, національного значення - 3,5 тисячі. Натомість, зазначив Леонід Прибєга, якщо комітети ІКОМОСу інших країн світу отримують державну підтримку, зокрема фінансову, то Український існує тільки завдяки власним внескам, частина яких до того ж сплачується до штаб-квартири в Парижі.
 
Охорона культурної спадщини в Україні - на межі катастрофи, йшлося на зборах. І щоб зберегти пам’ятки, держава має вкладати в неї значні кошти.
 а
 а

Джерело: www.svitlytsia.crimea.ua


Посилання по темі:

 а

 а

Останнє оновлення на Вівторок, 27 березня 2012, 14:26
 
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting