PDF Печать E-mail
21.02.2010 02:22
There are no translations available.

 

 

Гросман Харитон Наумович
 
Гросман Харитон Наумович народився 23.09.1924 року в селі Нововоронцовка Херсонської області (Україна) в багатодітній єврейській сім'ї.

Після того, як нова влада реквізувала майже все майно сім'ї Гросман, сім'я декілька років поневірялася по Україні, а в 1932 році переїхала і влаштувалася в м. Нікополі (Україна).

У червні 1941 року Гросман Х.Н.  закінчив на відмінно 9 класів СШ № 1 м. Нікополя. З шкільних років мріяв стати журналістом, але почалася Велика Вітчизняна війна.

На початку війни, разом з батьками евакуювався в Ставропольський край. Звідти в жовтні 1941 року його призвали до лав Червоної Армії. За віком направили в 8 саперну армію, де будували оборонні зміцнення уздовж Дону.

Разом із своїм батальйоном потрапив в оточення. Під час виходу з нього, при бомбардуванні, був контужений і сильно обморозив ноги. Після тривалого лікування в госпіталі, з липня 1942 року по квітень 1946 року, працював на Куйбишевському авіаційному заводі № 145.

У 1946 році повернувся в Нікополь і поступив на роботу. На Нікопольській автобазі „Союззаготтранс“ пройшов шлях від шофера до інженера-механіка. На посаді заступника командира роти по технічній частині „Союззаготтранс“ брав участь в освоєнні цілинних земель в Казахстані.

У 1955 році був призначений на посаду викладача Нікопольських автомобільних курсів. У 1964 році призначений завідуючим цих курсів. Автомобільні курси були перетворені у Нікопольську автомобільну школу. Під керівництвом Гросмана Х.Н. був побудований цілий комплекс учбових будівель по вул. К. Лібкнехта. З 1970 року по 1984 рік  (до виходу на пенсію) був беззмінним директором Нікопольської автомобільної школи.

Після виходу на пенсію Харитон Наумович ще на протязі 12 років працював керівником гуртка в клубі „Юний автомобіліст“ в м. Нікополі.

З 2002 року жив  у Кьольні (Німеччина), де і помер у 2007 році.

Нагороджений 8 медалями, зокрема  медаллю „Захисник Вітчизни“ від Президента України.

 

 

У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
Обновлено ( 24.02.2010 14:51 )
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting