On-line

We have 188 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Pearls of Nikopol'schina - Аpplied art
Monday, 14 February 2011 14:38
There are no translations available.

Таужнянська Т.І.
Вчителька
м. Київ, Україна
Біографія

Матеріал надано в авторській редакції

 
Аплікація з природного матеріалу
 
Види матеріалу. Солома, сухостої, кора, пісок, камінці, кора, шишки, корінь, ракушки, намисто, жолуді, кісточки, пух, віск, тісто, глина, тирса, іграшки, риб`ячи кістки, мох, пляшки,дутий картон, макарони, зерно, вата, тканини і т.д.

Заготівля. До природного матеріалу належать: квіти, рослини, кора, коріння дерев, кісточки з фруктів, верхній покрив окремих плодів тощо. Заготовляють їх, починаючи з весни до осені. При цьому постійно слід пам`ятати про дбайливе ставлення до рослинного світу, не нищити його бездумно, адже він також Боже творіння. Природа віддячить вам сторицею, навчить бачити й цінувати прекрасне. Ви не лише знайдете чудовий матеріал для ваших робіт, а й станете набагато добрішими, людянішими. Процес заготівлі неважкий. Ті рослини, які призначені для засушки, краще всього засушувати одразу після зривання. Зів`яла рослина гірше засушується. Для засушки слід обирати старі, непотрібні книжки, або папки. Класти рослини слід між сторінками з таким розрахунком, щоб між ними залишалося ще 5-10 сторінок. Не кладіть дуже багато рослин до однієї книжки чи папки, бо процес висихання затягнеться і самі рослини втратять свій природний колір.

Книжку із свіжими рослинами слід покласти під пресс, у тепле місце. Чим швидше висохне рослина, тим краще вона збереже свій природний колір. Кожного дня рослини треба перекладати на нові аркуші паперу.

Кора. Кора берези найчастіше застосовується у художніх виробах. Заготовляють її у будь-яку пору року. Спочатку ножем або іншим гострим предметом знімають товстий прошарок кори. Потім замочують кору 2-3 дні у воді і ножем або іншим гострим предметом розділяють прошарки кори. Після вимочення вони легко розшаровуються. Відслоєні пласти кори накладають між двома дощечками, а зверху надавлюють прессом і залишають доти, доки не висохне.

Інструменти. Ніж, стек, мило, скальпель, пензлик, наждачний папір. Одним із основних інструментів для роботи з природними матеріалами є скальпель. Використовують також ніж, виготовлений з ножовочного полотна, заточений під кутом 45о.

 

Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

 

Last Updated on Sunday, 03 April 2011 16:25
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting