PDF Печать E-mail
Нікополь туристичний - Туристичні програми і маршрути
12.06.2013 14:16
There are no translations available.

.

.

 
 .
 .

8 лютого - День визволення Нікополя від німецько-фашистських окупантів

читати далі


Шановні земляки!


Від щирого серця вітаю Вас із 70-ою річницею визволення міста Нікополя від німецько-фашистських окупантів. Пам’ять про цей героїчний подвиг, здійснений воїнами Радянської армії, партизанами, підпільниками буде вічно жити в наших серцях.


Фашисти принесли нашому місту безліч страждань - розстрілювали мирне населення та гнали молодь на примусові роботи в Німеччину.


8 лютого 1944 року закінчилася чорна ніч окупації, і красень-місто на берегах Дніпра став жити мирним життям.


Низько вклоняюсь разом з Вами, нікопольці, перед подвигом тих, хто віддав своє життя за його визволення.


Зі святом Вас, шановні!


Матвій Савелійович Мілявський,
Заслужений вчитель України,
учасник бойових дій у ВВВ,
Почесний громадянин м. Нікополя (Україна)
м. Ієрусалим, Ізраїль


.

Шановні учасники конкурсу «Край п’яти Січей»!


Оголошений БІЦ «Слово» ІІ Відкритий міський художній та поетичний конкурс «Край п’яти Січей» відбувся! У ньому прийняли участь понад 110 дітей, віком від 6 до 18 років, серед яких є не тільки мешканці Нікополя та Нікопольського району, але й жителі інших регіонів України.


Ми дякуємо усих, хто прислав на конкурс свої художні та поетичні роботи! Зараз до роботи вже приступило компетентне журі, яке складається із справжніх фахівців своєї справи. Про результати цієї роботи Ви дізнаєтесь на початку лютого на нашому сайті. Слідкуйте за оновленням.

 . 


.

Шановні учні загальноосвітніх закладів!


Бібліотечно-інформаційний центр «Слово» з метою популяризації історичної спадщини Нікопольщини, розвитку туризму у нашому регіоні, підтримки талановитої молоді та з нагоди святкування 375-річниці з дня заснування м. Нікополя оголошує ІІ Відкритий міський художній та поетичний конкурс «Край п’яти Січей».


Вимоги участі у конкурсі


1. У конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх та позашкільних закладів Нікопольщини та інших регіонів України віком від 6 до 18 років.


2. Для участі в поетичному конкурсі приймаються роботи у рукописному, друкованому та електронному вигляді (1-3 вірші), у художньому - роботи на форматі А3, акварель, графіка та інші техніки виконання (1-3 роботи), на тему:
- Скіфська давнина
- Запорозьке козацтво
- Нікополь туристичний.
Усі надіслані на конкурс роботи повинні мати назву.


3. Для участі в поетичному конкурсі вірші можна надсилати за електронною адресою: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript , поштою за адресою: 53219 Україна, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Шевченка, буд. 237, бібліотека. Або особисто.
Телефон для довідок: (05662) 3-28-49 (з 1100 до 1800, крім п’ятниці та суботи).


4. Для участі в художньому конкурсі роботи (оригінали) надсилаються за адресою: 53219 Україна, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Шевченка, буд. 237, бібліотека. Або особисто.
Телефон для довідок: (05662)  3-28-49 (з 1100 до 1800, крім п’ятниці та суботи).


5. Усі учасники повинні надати таку інформацію про себе:
а) ПІБ
б) Вік
в) Місто проживання та місце навчання (школа, клас).


6. Переможці конкурсу визначаються у таких вікових категоріях:
а) Від 6 до 9 років
б) Від 10 до 14 років
в) Від 15 до 18 років.


7. Переможців конкурсу визначає професійне журі.


8. Усі роботи для участі в конкурсі треба надсилати з 01.12 2013 р. до 19.01.2014 р. (остання поштова відмітка - 19.01.2014 р.). Переможці у кожній з категорій визначаються колегіально усіма членами журі, а імена переможців будуть оголошені 01.02.2014 р. (дивіться на сайті bizslovo.org). Церемонія нагородження відбудеться на початку березня 2014 р. у м. Нікополі, на сцені культурно-дозвіллєвого центру. У разі, якщо переможці конкурсу з інших міст України не зможуть бути присутніми на церемонії нагородження особисто, дипломи та призи будуть надіслані їм по пошті.


9. Переможців конкурсу очікують цінні подарунки, а найкращі роботи будуть розміщені на сайті bizslovo.org.


10. Увага! Роботи, які пропагують насильство, расову, національну та релігійну ворожнечу для участі в конкурсі не приймаються.


11. Конкурсні роботи не повертаються.


12. Організатори конкурсу та члени журі в особисту переписку з учасниками конкурсу не вступають.


За довідками звертатися:
Тел. (05662) 3-28-49 - Лариса Миколаївна (з 1100 до 1800, крім п’ятниці та суботи)
E-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript


.

Луганський міжрегіональний ярмарок
«Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє»


1 серпня 2013 року о 10:00 на базі бібліотечно-інформаційого центру «Слово» відбудеться підсумкова прес-конференція, присвячена міжрегіональному ярмарку «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє», який відбувся 24-25 липня 2013 року у м. Луганську.


Програма ярмарку складалася з двох частин: презентацій бібліотечних інновацій (ярмарок) та конференції у форматі «пошук майбутнього», на якій було здійснено пошук моделей сталого розвитку бібліотек і визначення необхідних кроків, які забезпечать життєздатність та поширення інновацій серед бібліотек України.


Учасники конференції запропонували своє бачення проблемних питань, що стосуються підвищення ролі бібліотек у суспільстві, вплив установ та використання інформаційних технологій для його розвитку, бібліотечного маркетингу, а також взаємовигідного та ефективного партнерства бібліотек з представниками громадськості.


На ярмарку були представлені послуги та проекти, які реалізуються для місцевих громад 23 бібліотеками Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської областей.

Дніпропетровщину представляли 6 бібліотек.


Місто Нікополь на цьому заході презентували фахівці бібліотечно-інформаційного центру «Слово», місцеві історики-краєзнавці, представники влади, бізнесу, журналісти.


Нікопольською командою на ярмарку був представлений проект під назвою «Інновації БІЦ «Слово» на допомогу розвитку туризму на Нікопольщині», який складався з чотирьох головних напрямків: «Серце Скіфії», «Край п’яти Січей», «Нікопольський ярмарок», «КіВіН з булавою».


Таким чином, вперше на міжрегіональному рівні відбулася презентація основних напрямків розвитку туризму у місті Нікополі. Виставковий стенд БІЦ «Слово» та представлені на ньому розробки, зразки поліграфічної продукції викликали велике зацікавлення відвідувачів ярмарку, представників бібліотечних закладів інших регіонів, представників органів влади Луганської області, зокрема начальника управління культури, національностей та релігій Луганської ОДА Ірини Григор’євої, директора Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки, голови місцевого відділення Української асоціації бібліотекарів України Інни Рябцевої та інших.


У ході проведення міжрегіонального ярмарку відбулися обговорення пропозицій представниками різних бібліотечних закладів стосовно впровадження інноваційних технологій у роботу бібліотек України.


Представники нікопольської делегації прийняли участь у розробці рекомендацій стосовно підвищення якості роботи бібліотечної системи України в сучасних умовах, прийнявши участь у роботі різних секцій.


Найбільше схвальних відгуків бібліотечних фахівців викликали пропозиції, розроблені секцією, в якій працювали представники Нікополя - Антоніна Косих та Юлія Ковальова. Ця секція займалася розробкою рекомендацій відносно впровадження бібліотечного маркетингу.


У прес-конференції беруть участь:

  • Лариса Білоцерковська - завідуюча БІЦ «Слово» (інформаційний відділ НЦБС)
  • Антоніна Косих - член Громадської ради при Нікопольському міському голові, кандидат філософських наук, доцент ПВНЗ «НЕУ»
  • Сергій Тороп - біолог, краєзнавець
  • Ігор Радченко, Олена Очаківська - агентство пригод «Жасмін»
  • Юлия Ковальова - викладач історії.


Після завершення виступів - відповіді учасників ярмарку на запитання журналістів.

 

Ми їдемо на ярмарок!

Нікопольська експозиція зацікавила багатьох учасників ярмарку

Дводенні наробки учасників конференції (перша секція)

Учасники Нікопольської делегації
біля Луганської обласної універсальної
научної бібліотеки ім. Горького

 

.


 .

 .Шановні відвідувачі нашого сайту!

.

100 років тому неподалік від м. Нікополя, на лівому березі Дніпра професором Петербурзького університету Миколою Івановичем Веселовським (1848-1918 рр.) були завершені розкопки cкіфського царського кургану Солоха. Зроблені в далекому 1913 р. знахідки прославили наш край на усю Російську імперію і далеко за її межами. Уперше в історії вдалося виявити абсолютно незаймане, не розграбоване поховання скіфського царя!


Вчені, які спустилися в головну могилу, були буквально засліплені блиском золота та срібла! Стільки скарбів в одному місці їм ще ніколи не доводилося бачити. У головній могилі лежав скіфський меч із золотим ефесом в обкладених золотом піхвах, прикрашених карбованими зображеннями звірів. Руки скіфського царя прикрашали п'ять золотих браслетів, на шиї знаходилася золота гривна з левовими голівками на кінцях, а біля його голови лежав бронзовий грецький шолом. Одяг скіфського володаря суцільно покривали золоті бляшки з рельєфними прикрасами і орнаментами. Тут же стояли шість срібних посудин, серед яких була і знаменита посудина із зображенням сцени полювання кінних скіфів на левів.


Найвидатнішою знахідкою у скіфському кургані Солоха, яка прославилася на весь світ, став масивний золотий гребінь (із зображенням сцени битви), що лежав у ізголів'я царя. Його маса складає 294 г, висота - 12,3 см, ширина - 10,2 см. Він складається з 19 довгих чотиригранних зубів, які сполучені фризом з фігур лежачих левів. Над ним - скульптурна група, яка зображує трьох скіфів, які б'ються, - двох кінних і пішого. Один з вершників вже змушений продовжити битву пішим - його поранений кінь лежить на землі, спливаючи кров'ю. Його атакує кінний скіф в грецькому шоломі (ймовірно, цар), до якого на допомогу поспішає вірний слуга. Невідомий давній майстер постарався передати навіть найдрібніші елементи зброї та одягу. Фігури людей і тварин глибоко реалістичні. Його найбільший шедевр, який нині зберігається в Державному Ермітажі (м. Санкт-Петербург), разом із пектораллю і Чортомлицькою амфорою, належить до унікальних шедеврів давнього мистецтва.


Сьогодні, згадуючи про події тих років, ми віддаємо данину поваги минулим і теперішнім археологам, завдяки кропіткій роботі яких вдається прочитати нові сторінки славної історії нашої землі - серця Великої Скіфії. Прокладаючи нові туристичні маршрути по скіфських місцях, ми завжди пам'ятатимемо про заслуги тих, хто своїми знахідками прославив Нікополь та Нікопольщину!

.

.
Золотий гребінь із кургану Солоха

.


 .

Туристичні програми і маршрути Нікопольщини

.

Місто Нікополь має величезний потенціал для розвитку індустрії туризму. На жаль, в минулі роки з різних причин він так і не був реалізований.


Нікополь - історичне місто, яке розташоване на території скіфського курганного поля і веде своє літочислення з моменту створення Микитинської (Запорозької) Січі, як і раніше залишається далеко від основних туристичних маршрутів і не став місцем масового паломництва туристів. Але, будемо сподіватися, це лише тимчасовий стан речей. Останнім часом у місті відбуваються зміни у сфері розвитку туризму і можливо зовсім скоро його історичні пам'ятки побачать приїжджих гостей з ближнього і далекого зарубіжжя.


Нині прийнятий «Стратегічний план економічного розвитку і підвищення конкурентоспроможності м. Нікополя до 2015 р.», який ставить своєю метою популяризацію культурно-історичної спадщини серед молоді, а також формування позитивного туристично-інвестиційного іміджу міста.


У цій рубриці ми будемо знайомити Вас з усіма заходами, які будуть проводитися у місті Нікополі з метою залучення до нього туристів. Також Ви отримаєте можливість дізнатися про розроблені туристичні маршрути до історичних пам'ятників Нікопольщини та завітати до нас у гості.

 .

Наша історична скіфська і козацька земля - серце Великої Скіфії, край п'яти Січей, чекає Вас!

.


 . 

УВАГА! АНОНС!

Відродимо Нікопольський ярмарок разом!


26 червня 2013 року у Нікопольському економічному університеті відбудеться науково-практичний семінар, присвячений питанню відродження та розвитку Нікопольського ярмарку. Як відомо, у другій половині ХІХ століття наше місто було відоме своєю ярмарочною торгівлею на всю Російську імперію. Прийшов час відродити славні традиції та доповнити їх новими, заради залучення до Нікополя туристів і процвітання нашого міста.


Провести Нікопольський ярмарок плануємо у вересні на честь дня народження нашого міста.


Майстри-умільці, творчі нікопольці, всі, хто бажає прийняти участь у цьому заході, приходьте на науково-практичний семінар, який відбудеться 26 червня о 10:00 в приміщенні НЕУ (вул. Запорізька, 31).


Оргкомітет: Громадська рада при міському голові, ГМО «Ініціатива», БІЦ «Слово», СО «Пласт», ГО «Нікополь-Аrt».

. 


.

У Нікополі зібралися сотні байкерів


8 червня 2013 року в Нікополі на Європейській площі напроти міської ради відбувся зліт байкерів. Практично вся площа була зайнята мотоциклами самих різних моделей і марок, переважно унікальних конфігурацій. В наше місто з'їхалися найкрутіші байкери з усієї країни... читати далі

.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

.


.

«Скіфський степ» чекає туристів


18-19 травня по шляху, насиченому незабутніми зустрічами з величними курганами бронзового віку та епохи Великої Скіфії, багатому найкрасивішими куточками природи і наповненому духм’яними ароматами степових трав, відбувся велопробіг. Його учасники, здолавши в цілому понад 120 км по просторах Нікопольського та Апостолівського районів, повернулися в рідне місто з яскравими враженнями і численними планами на майбутнє... читати далі



.

Відкриття веломаршруту «Скіфський степ»

.

18 травня 2013 року біля входу до БІЦ «Слово» відбулося відкриття туристичного веломаршруту «Скіфський степ»... читати далі

.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


.


.

Круглий стіл «Розвиток туристичної галузі в м. Нікополі: стан та проблеми»

.

15 травня 2013 року в Нікопольському економічному університеті відбувся круглий стіл «Розвиток туристичної галузі в м. Нікополі: стан та проблеми». В ньому прийняли участь представники Нікопольської виконавчої влади, представники громадських організацій, студенти ПВНЗ «НЕУ», МАУП, НФ НУ «Одеська юридична академія», позашкільні заклади, школярі загальноосвітніх навчальних закладів, ЗМІ... читати далі


JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

.


.

І Відкритий міський конкурс «Край п'яти Січей»

.

Нікопольська земля була завжди багата своїми талантами. Не один десяток художників, поетів, артистів та КВНщиків колись починали свій творчий шлях на її теренах, ставши відомими далеко за її межами.

.

Не секрет, що основи таланту починають закладатися ще в дитячому віці, коли дитина ще тільки починає проявляти свої неординарні здібності. Дуже важливо своєчасно звернути на них увагу і створити необхідні сприятливі умови для їх подальшого розвитку.


Для того, щоб юні дарування отримали можливість як можна яскравіше і ширше продемонструвати свої здібності, нами і був задуманий художній конкурс дитячих малюнків. В ході обговорення його концепції ми дійшли висновку, що з метою виявлення більшої кількості нових талантів рамки конкурсної програми необхідно розширити. Так, художній конкурс спочатку став художньо-поетичним, а потім придбав назву - «Край п'яти Січей». Як відомо, Нікопольщина є батьківщиною волелюбного запорозького козацтва - п’ять з семи відомих Запорозьких Січей знаходилися на її території, а літочислення історії нашого міста ведеться з часу створення Микитинської Січі (1639 рік). До того ж, Нікополь починає активно розвиватися у напрямі створення індустрії туризму і формування на основі його історичних і природних об'єктів сучасного туристичного центру.


У зв'язку з цим стає особливо актуальним, усебічна популяризація нашого багатого історичного надбання і виховання підростаючого покоління на героїчних традиціях славних предків... читати далі

.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.



.

Державна програма «Перша гетьманська столиця»
на 2012-2020 роки

.
З історичними і культурними центрами Нікопольщини пов'язано багато важливих подій вітчизняної історії, життя і діяльність видатних особистостей України.

.
Під час археологічних досліджень на території сучасного міста Нікополь були знайдені залишки поселень та поховань доби неоліту (IV тисячоліття до н.е.), міді-бронзи (ІІІ - початок І-го тисячоліття до н.е.), скіфської (V-III століття до н.е.) та сарматської (II століття до н.е. - II століття н.е.) культур... читати далі



.

Перспективи розвитку туризму у м. Нікополі та Нікопольському регіоні


Всі знають Нікополь, як місто металургів, великий промисловий та залізничний центр, розташований на березі Каховського водосховища. Все це так, однак, наше місто, між іншим, є ще й історичним. Більш того, Нікополь - єдине (!) місто на території нинішньої України, яке веде свою історію від Запорозької (Микитинської) Січі, заснованої у 1639 році. В його районі знаходився центр могутньої давньої держави - Великої Скіфії. Найбільш багаті та відомі скіфські кургани (Чортомлик, Товста Могила) знаходились на землях сучасної Нікопольщини, а знайдені в них Чортомлицька амфора і Золота пектораль скіфського царя прикрашають кращі музеї Києва та Санкт-Петербурга... читати далі

.


На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про історію Нікопольщини:

.

.

У разі використання матеріалів цього сайту активне посилання на сайт обов'язкове

Обновлено 02.02.2014 16:29
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting