PDF Print E-mail
Monday, 09 March 2009 06:26
There are no translations available.

 9 березня - 200 років з дня народження Тараса Шевченка
(1814-1861 рр.)
 а

Тарас Шевченко!... Це ім'я дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури. У славній плеяді безсмертних класиків літератури геніальний співець українського народу по праву стоїть в одному ряду з такими титанами думки і слова, як Гомер і Шекспір, Пушкін і Толстой, Гете і Байрон, Шіллер і Гейне, Бальзак і Гюго, Міцкевич і Бернс, Руставелі і Нізамі, чия мистецька спадщина стала надбанням усього передового людства.

Тарас Шевченко - символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов' ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Його думи, його пісні, його полум'яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів.

Тарас Григорович Шевченко прожив  дуже мало - лише 47 років. З них 34 роки провів у неволі: 24 роки - під ярмом кріпацтва і понад 10 років - у найжорсткіших умовах заслання. А решту - 13 "вільних" років перебував під невсипущим наглядом жандармів.

Уже для багатьох поколінь українців - i не тальки українців - Тарас Григорович Шевченко означає так багато, що сама собою створюється iлюзiя, нiби ми все про нього знаємо, все в ньому розумiємо, i вiн завжди з нами, в нас. Та це лише iлюзiя. Шевченко як явище велике й вiчне - невичерпний i нескiнченний. Волею iсторiї вiн ототожнений з Україною i разом з її буттям продовжується нею, вбираючи в себе новi днi i новий досвiд народу, вiдзиваючись на новi болi й думи, стаючи до нових скрижалiв долi. Вiн росте й розвивається в часi, в iсторiї i нам ще йти i йти до його осягнення. Ми на вiчнiм шляху до Шевченка… 


...А що ж примусило молодого поета і художника здійснити подорож на Нікопольщину? На це запитання можна дати однозначну відповідь, коли добре вивчити внутрішній світ Шевченка. По-перше, поета вабили сюди історичні місця і пам'ятники, пов'язані з історією козацтва запорозького. Адже Нікопольщина, як відомо, була колишнім центром Запорожжя, тим осередком, про котрий М.В.Гоголь писав: «Вот то гнездо, откуда вылетают все те гордые и крепкие, как львы! Вот откуда разливается воля и казачество на всю Украину» (Н.В. Гоголь. «Тарас Бульба»)... читати далі


 а

       Відомі вислови Тараса Шевченка

*

Борітеся - поборете!

*

Ми серцем голі догола!

*

...Хто матір забуває,
Того Бог карає,
Того діти цураються,
В хату не пускають.
Не так тії вороги,
Як добрії люди -
І окрадуть жалкуючи,
Плачучи, осудять...

*

Нема на світі України,
Немає другого Дніпра,
А ви претеся на чужину
Шукати доброго добра.

*

Учітеся, брати мої,
Думайте, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.

*

Караюсь, мучуся... але не каюсь!

*

Якби ви вчились так, як треба,
То й мудрость би була своя.

*

Невесело на світі жить,
Коли нема кого любить.

*

Серце не дитина, його галушкою не нагодуєш.

*

Гроші душу холодять.

*

Чи буде правда меж людьми?
Повинна буть, бо сонце стане
І оскверненну землю спалить.

*

Не вмирає душа наша, не вмирає воля.

*

Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

і

Реве та стогне Дніпр широкий
Музыка: Народна
Слова: Шевченко Т.Г.
Виконує: Олександров О.

і


Дізнатися більше про Тараса Шевченка Ви можете тут:



Last Updated on Monday, 10 March 2014 14:37
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting