PDF Print E-mail
Garden-Vegetable garden - Едем своїми руками
Sunday, 11 April 2010 01:34
There are no translations available.

Переклад з російської: Стрілецька М.В.
 
 
Бузок до Різдва
(за матеріалами видання «Журнал для хозяек», 1915 рік)
 
Серед наших найзвичайніших рослин є одне, яке з успіхом може бути до Різдва отримане в повному квітінні і своїми ніжними квітами і ароматом прикрасить кімнати. Це найзвичайнісінький бузок, краса нашої весни. Мало хто знає, що при самому незначному клопоті і без щонайменших витрат можна примусити квітнути одне дерево взимку.

Можна звичайно вигнати в квітіння окремі гілочки бузку (так само як і інших чагарників: глоду, калини, вишні), відрізавши їх від куща зимою, перенісши в кімнату і поставивши у воду. Але вигонка такого роду, не заслуговує уваги, ніколи не дасть тих результатів, які дасть вигонка цілого куща або дерева.

Для такої вигонки придатний тільки синій бузок, оскільки білий дуже вибагливий.

Всяка рослина має потребу у спокої після відомої пори посиленої діяльності. Восени, коли бузок скидає листя, в пазухах цих останніх вже закладені листові і квіткові бруньки. Відрізнити квіткову бруньку від листової легко: ці останні дрібніше і гостріше квіткових, сидять головним чином на нижніх частинах гілок.

Існує відомий мінімум спокою, під час якого рослину ніякими штучними засобами не можна викликати до життя. Цей період різний у різних рослин. У бузку він дуже невеликий, з кінця листопада цілком можна почати вигонку, щоб до Різдва мати квітуче дерево.

Пізньої осені дерево бузку викопують з ґрунту і пересаджують у посуд або ящик відповідної величини, на дні яких зроблений водостічний отвір. Коли наступлять люті морози, посуд з бузком переносять в холодний підвал, ставлять між дверей або в холодних сінях, не даючи деревам промерзнути. В кінці листопада бузок можна внести до кімнати (по новому стилю термін пересувається на 13 днів, протримавши перед цим 2-3 дні на холоді (але зовсім не на морозі). Переносити дерево відразу з холодного приміщення в тепле не рекомендується; потрібно зробити цей перехід від низької температури до більш високої поступовим.

Внісши бузок до кімнати, потрібно його рясно полити і сприснути. Перенесення в тепло на мові квітникарів називається пристановкою. Пристановленна рослина потребує трьох умов: тепла, вологості і свіжого повітря. Ця остання умова робить вельми благотворний вплив на рослину, яка виганяється: внаслідок цього кімнату, де проводиться вигонка, потрібно провітрювати як можливо частіше.

Обприскування дерева повинно проводитися, принаймні, три рази на день, поливання повинне бути також рясним.
 
 
 
Незабаром бруньки починають набухати, розпускатися і з квіткових бруньок з’являються бутони. Якщо починають сильно розвиватися листові бруньки, то це може йти в збиток квітковим; такі бруньки необхідно видаляти. Після того, як з бруньок з’являться бутони, бузок переноситься в найтепліше місце кімнати (світло для бузку не важливе). Догляд за ним знову-таки полягає в рясному поливанні і як можливо частому обприскуванні. Для обприскування у жодному випадку не можна брати холодної води, краще брати воду градуса на 3-4 тепліше кімнатною.

Як тільки почнуть розпускатися перші квітки на китицях, обприскування припиняється, бо воно лише прискорює відцвітання. Коли значна частина квіток розкриється, бузок переноситься в найхолодніше місце кімнати, де-небудь біля вікон. Потрібно уважно стежити за тим, щоб з вікон не дуло і щоб холодне повітря з кватирки при провітрюванні кімнати не попадало прямо на рослину.

У холодному місці добре провітрюваної кімнати бузок довго красується своїми дивними запашними китицями.

 

Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про вирощування рослин та догляд за ними:
 
 
Last Updated on Wednesday, 02 March 2011 15:27
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting