Wednesday, 25 March 2009 16:28 | |||
There are no translations available.
Тороп С.О.
Біолог м. Нікополь, Україна Біографія Малюнок автора Матеріал надано в авторській редакції
Ремез (Remiz pendulinus)
Схоже на рукавичку гніздо цього птаха – справжній шедевр архітектурного мистецтва. Ремез будує його з тополиного або вербового пуху та рослинних волокон, підвішуючи на кінцях тонких гілочок над водою (частіше за все на висоті 1-1,5 м). Звичайно, цей птах завжди охоче селився у Дніпровських плавнях, де скрізь росли могутні чорні тополі та схиляли над водою свої гілки красуні-верби. Не зник він на Нікопольщині навіть після того, як плавневі ліси назавжди затопили води збудованого людиною моря. Навіть сьогодні схожі на рукавичку гнізда ремеза можна побачити на Лапинці та Новопавлівці (райони міста Нікополя), а «будівельними матеріалами» його щедро забезпечують верби і тополі, посаджені по берегах Каховського водосховища більш ніж 50 років тому.
У 2003 році в районі Новопавлівки на ділянці біля 100 м2 я нарахував 7 гнізд ремеза – більш ніж відмінний показник для нашого індустріального міста. Щоправда, оселяється цей птах переважно у його найвіддаленіших від центру куточках.
Поширення ремеза на території Нікопольського району (2000-2008 рр.)
Ремез – дрібний, помітно менший за горобця птах. Зовнішнім виглядом він мало схожий на синичок – своїх найближчих родичок. У ремеза темно-коричнева спина, рудуваті груди, рудувато-жовтуватий низ, сірувато-біла голова, бурий хвіст. Своєрідною прикрасою голови є широка чорна смуга («бандитська маска»), яка проходить від дзьоба через око. Після періоду розмноження самець і самка стають бліднішими. Після зимового відпочинку у Малій Азії та Ірані ремези повертаються на Нікопольщину у другій половині березня. За сезон буває дві кладки по 5-8 білих яєць. Через 2 тижні після кладки вилуплюються пташенята. Приблизно через 2-3 тижні вони залишають гніздо. Живиться ремез дрібними комахами, павуками, насінням очерету. На зимівлю у далекі краї з нашої місцевості він відлітає в середині жовтня.
Фото: www.ecosystema.ru
Переклад в електронний вигляд: Бутенко О.П.
Дізнатися більше про ремеза Ви можете тут:
У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
|
|||
Last Updated on Wednesday, 15 December 2010 17:22 |